Poradna

Meduňčina detoxikační poradna s Vlaďkou Málovou: květen 2022

Bolesti v krku a únava

Dobrý den, uměla byste mi pomoci s bolestmi v krku a únavou? Od konce března mě neustále bolí v krku a vrací se mi kašel. Ve výtěru z krku mi našli streptokoka a dostal jsem antibiotika. Na chvíli zabrala a pár dní po dobrání se potíže vrátily, to se opakovalo ještě dvakrát, pokaždé jiná antibiotika a po dobrání zase zhoršení. Neustále jsem velmi unavený a potím se. Cítím se jako při chřipce, testy na covid mám opakovaně negativní a očkovaný nejsem. Z antibiotik už mě bolí žaludek, proto jsem další odmítl. Nikdy jsem takové potíž neměl, vždy jsem byl zdravý.

Děkuji, Jaroslav

Dobrý den, vaše potíže by mohly být způsobeny chlamydiemi, které jsou přenosné kapénkovou infekcí. Pokud by nemoc byla způsobena streptokokem, váš stav by se po antibiotické léčbě zlepšil. Opakované zhoršení po dobrání naznačuje, že došlo jen k potlačení příznaků, ale ne k vyléčení. Virová infekce by se za tu dobu již také určitě zlepšila.
Jedna skupina chlamydií je přenosná kapénkovou infekcí. Jde o plicní chlamydie, které jsou hodně rozšířené. Počet akutních i chronických infekcí se stupňuje, protože přežívají v buňkách imunitního systému a jsou zdrojem chronických infekcí. Další chlamydie z této skupiny je chlamydie psittacci . Zdrojem tohoto druhu jsou hlavně ptáci. I tato infekce v lehčí formě má podobné symptomy. Bývají to bolesti svalů, kloubů, hlavy i horečky. Více se podobá chřipkovým stavům.Ještě zmíním jeden druh a to chlamydii felis. Jde o tzv. kočičí rýmu a zánět spojivek a také dýchací potíže. I tento druh se u lidí vyskytuje.
Na všechny zmíněné druhy je určen přípravek Joalis Chlamydi. Jen pro úplnost; přípravek se používá i při urogenitálních infekcích způsobených chlamydií trachomatis, v kombinaci s přípravky GynoDren/TesteDren – pohlavní ústrojí a přípravkem UrinoDren – močové ústrojí.Samotný přípravek Chlamydi by potíže nevyřešil. Je potřeba jej doplnit o RespiDren, který je zacílený na dýchací ústrojí a odstraní i infekční ložiska, kde se infekce také ukrývá. Doplňte o přípravek Imun, který podpoří imunitní systém a zároveň pomůže zbavit organizmus reziduí antibiotik. Pro obnovu mikrobiomu střev využijte přípravek Embrion nebo kapsle Activ-Col.
Chlamydiové infekce se rády vracejí. Pamatujte na ně i v budoucnu při podobných symptomech. Častější výskyt jsem v poradně zaznamenala na jaře a na podzim. Doporučila bych vám zhruba na konci září zopakovat trojkombinaci RespiDren, Imun, Chlamydi.


Přeji brzké uzdravení, Vlaďka Málová


Vlaďka Málová působí v Praze v Centru Informační metody (Křišťanova 20, Praha 3) a v Jablonci nad Nisou v Centru zdraví – Radost (Poštovní 8, Jablonec nad Nisou). Své dotazy jí můžete posílat na email: poradna@vladkamalova.cz, do předmětu uveďte Poradna Meduňka.
Více informací najdete na webu www.joalis.cz.

Koupit Meduňku