Autoři

Ing. Zdeněk Bohuslav
Zkušený astrolog s přehledem nejen o české, ale i o světové astrologii, tomuto oboru se věnuje už pět desetiletí. Předseda a spoluzakládající člen Astrologické společnosti ČR, působí i jako pedagog – své astrologické znalosti předává svým studentům. Patří mezi nejdéle působící spolupracovníky Meduňky (autor rubriky Astrokukátko).

MUDr. Jana Budařová
Sestra populárního herce Jana Budaře se ze všech svých sil věnuje léčbě konopím a využití jeho kompletního léčebného potenciálu. Přednáší a pořádá praktické semináře, na nichž předává své zkušenosti s výrobou konopných preparátů, a také v této oblasti poskytuje odborné poradenství.

MUDr. Ludmila Eleková
Zkušená praktická lékařka, dlouholetá spolupracovnice Meduňky a autorka několika knih, vydaných v edici Knihovnička Meduňky (Očkování, jeho účinky, následky a jejich léčba I. a II., Buďme zdraví lékařům navzdory I. a II.). Pro Meduňku připravila řadu tematických seriálů (např. Co byste měli vědět o rakovině, Jak se zbavit léků, Jak je to s tím cholesterolem a další). Ve svých článcích využívá znalost klasické medicíny i některých alternativních metod, bohaté zkušenosti ze své lékařské praxe, zdravý úsudek i přehled o současných výzkumech, výsledcích výzkumných studií atd.

PhDr. Marie Plochová Hlávková
Astropsycholožka a terapeutka, s Meduňkou spolupracuje od jejího vzniku (autorka rubriky Astroporadna, několika seriálů i řady článků), je také autorkou dvou knih vydaných edicí Knihovnička Meduňky (Hvězdy a duše, Léčení duše aneb Cesta k sobě), ve svých článcích využívá své znalosti astrologie, psychologie i rozsáhlé zkušenosti ze své dlouholeté terapeutické praxe, které dokáže přetavit v poutavá a srozumitelná sdělení.

Mgr. Pavel Kloud
Zkušený fyzioterapeut a podolog pro vás připravuje populárně-naučné články na téma práce s tělem a vlivu pohybu na zdraví. Také se zabývá masážemi, odkyselením organismu a speciální péčí, kterou si zaslouží naše nohy.

Bc. Martin Kolár
Oblíbený a známý bylinář Martin Kolár je autorem našich článků o bylinkách a využití jejich léčivého potenciálu, a často přitom přichází se zcela netradičními postupy a informacemi. Celý svůj život zasvětil bylinkám a kamenům a také sestavil směsi bylinných Duhových elixírů.

MgA. Ing. Marek Kopčaj
Odborník na otázky související s elektrosmogem a zapálený badatel v tomto oboru vám poradí, jak snížit zátěž všudypřítomným elektrosmogem při uzdravování a regeneraci. Mimo jiné se zabývá problematikou sítí 5 G a WIFI. Píše články a přednáší.

Milena Králová
Její doménou je především psychosomatika, která nám poskytuje důležité informace o tom, co všechno se může podílet na vzniku nemoci. Také aktivně pracuje s tarotem a jako bývalá pedagožka do Meduňky často přispívá články na téma výchovy dětí a mladistvých. I na tuto oblast nahlíží z jiného než z dosud tradičního pohledu.

Charlotte Matysková
Klinická naturopatka a fytoterapeutka, místopředsedkyně České naturopatické společnosti, specializuje se na autoimunitní potíže. S Meduňkou spolupracuje několik let, ve svých článcích vysvětluje možnosti léčby přírodními postupy a propaguje naturopatii jako obor.

Ing. Jiří Mazánek
Zkušený učitel tantry, hudebník a básník je autorem pravidelných zamyšlení o skutečných životních hodnotách, smyslu života a vývoji lidské duše. Náměty ke svým příspěvkům pod souhrnným názvem Píseň mého srdce čerpá z každodenního života a událostí kolem nás.

Judita Peschlová
Odbornice na tarot s mnohaletou praxí, lektorka ženských kruhů, věnuje se také archetypální numerologii. Je dlouholetou spolupracovnicí Meduňky, pro kterou připravila např. řadu článků o rituálech slovanských i jiných národů v souvislosti s významnými body roku nebo o duchovně významných místech Prahy. V edici Knihovnička Meduňky vyšly její knihy Nebe v pronájmu: Andělé zázraků a Léčivé ženské archetypy – síla příběhů.

MUDr. Monika Sičová
Přestože vystudovala medicínu, v praxi se dnes věnuje především aktivaci tzv. Třetího oka pro naši harmonizaci a posílení intuice. Dále se věnuje tématice léčení jakýchkoliv ženských potíží přírodní cestou a pravidelně pořádá semináře po celé republice. Před lety se díky ní u nás také rozšířila tantrická jóga pro ženy Mohendžodáro.

MUDr. Vladimír Strnadelová, Jan Zerzán,
Institut celostní medicíny
Tato manželská a pracovní dvojice patří k zakládajícím autorům Meduňky a své příznivce má po celé České i Slovenské republice. Zabývá se nápravou životního stylu včetně jídelníčku tak, aby lidem pomohl k uzdravení. Také pořádají přednášky i praktické semináře a napsali několik knih včetně populárního titulu Radost z jídla.

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.
Zapálená vědkyně a badatelka na poli fyziologie je autorkou odborných a exkluzivních populárně-naučných článků na téma nejnovějších poznatků vědy, které propojuje nejen s moudrostí našich předků, ale také s informacemi, které jdou mimo mainstream. Je spoluautorkou bestsellerů Doba jedová (1 a 2), věnuje se problematice očkování, autismu, civilizační degeneraci šišinky mozkové, přírodní léčbě depresí a mnoha dalším tématům.

MUDr. Jan Vojáček, funkční lékař
Známý propagátor zdravého životního stylu a skutečné prevence zdravotních potíží ve svých článcích předává poznatky a zkušenosti z práce s klienty, jimž nabízí i jiné pohledy a možnosti, než jsou zatím běžné. Tak zvaně nevyléčitelné nemoci pro něj neexistují, protože tělo je živý systém, který neustále reaguje na vše, co děláme, a také na to, jak přemýšlíme. Právě tudy vede cesta.

Ing. Markéta Růžena Vopičková, Ph.D
Bylinářka, věnuje se používání bylin v léčitelství (včetně využití bylin v léčbě zvířat, zejména koní), zpracování bylin pro kosmetické účely i v kuchyni. Je autorkou dvou knih, které vyšly v edici Knihovnička Meduňky (Nejlepší je domácí – výrobky pro zdraví, krásu a čistotu a Efektivní domácnost a zahrada – kouzla s rostlinnými zbytky). Zajímají ji také možnosti, jak v současnosti využít osvědčené zkušenosti našich předků a jak podporovat tvořivost jakožto součást běžného života.

MUDr. Rudolf Zemek
Další ze stálých autorů časopisu Meduňka se specializuje především na alternativně medicínské poradenství bolestí zad a kloubů. Řešíte-li jakýkoliv problém v oblasti pohybového aparátu, můžete jej při konzultaci požádat o druhý, nezávislý názor lékaře. Také se intenzivně věnuje problematice tinnitu.

Koupit Meduňku