Poradna

Poradna J. Hnilici

Vážní čtenáři,

někdy se stává, že nám došla vaše platba, ale chybí vaše otázka pro  kartářku Juditu Peschlovou nebo pro Jana Hnilicu. Rozhodli jsme se proto změnit variabilní symbol, kterým bude vaše telefonní číslo.

Děkujeme za pochopení!
Vaše Meduňka

Poradna Jana Hnilici

Pro určení diagnózy potřebujeme buď fotografii, nebo jméno, příjmení a datum narození diagnostikovaného. Pokud stručně popíšete své zdravotní potíže, bude rada ještě přesnější. Vše je možno poslat buď mailem (i fotografii) na adresu: diagnoza@mojemedunka.cz, nebo v obálce do redakce: Meduňka, Prokopova 15, 130 00 Praha 3, na obálku napsat Psychotronická poradna.

Zaslané fo tografie nevracíme. Protože není v silách redakce všem vyhovět, bude psychotronik připravovat diagnózy jen čtenářům, kteří pošlou předem 400 Kč na redakční účet 670100-2207367861/6210, variabilní symbol Vaše telefonní číslo. Ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno a příjmení, zprávu o zaplacení pošlete s žádostí o diagnózu. Toto se týká i čtenářů, kteří již své údaje do redakce poslali. Diagnózy poslané mailem budou vycházet na www.mojemedunka.cz, vybrané diagnózy z dopisů v časopise. Ke zpoplatnění této služby jsme se rozhodli po zkušenostech, kdy se diagnostikované osoby losovaly z desítek zájemců a potřební zájemci neměli možnost se k diagnostikovi ani za několik let propracovat.

Poradna

Dobrý den pane Hnilico,

je mi 57 let, a protože nevím, jak dál, tak Vám píši. Nevím, co se se mnou děje,mám za sebou řadu vyšetření a procedur-přes CT, EEG (negativní), neurolog, akupunktura, kraniosakrální terapie, psychiatr, bylinkář. Léčím se na kardiologii – mám 3 steny, poslední byl implantován 9. června 2020. Lékaři mi sdělili, že zúžená céva není z kouření, ale ze  stresu. Nyní po půl roce jsem dobrala Trombex (kvůli stenu), jinak užívám dlouhodobě Anopyrin a Kapidin 10 na tlak. Doma mám nespočet přírodních přípravků přes čaje, tinktury Hertroson, dobromysl, jinan, tablety Fyrosan Gotu Ašva, vitaminy, konopný olej CBD, Bachovy esence. Užívala jsem i 1 měsíc od 4.10. Euniké Silver tobolky na pročištění tenkého střeva.

Můj problém spočívá v tom, že zhruba od června minulého roku jsem začala pociťovat šílenou únavu, následně se přidal třes, občas rozmazané vidění, nervozita, mravenčení hlavy i celého těla, bušení srdce, dezorientace, částečné výpadky paměti, nevolnost, nezájem a neschopnost cokoli dělat. Cítím jakoby slabé nohy a ruce. Zvláštní je, že když si odpoledne chci chvíli lehnout, začne mravenčení a udělá se mi tak nějak divně, že musím vstát. Byla jsem i 2× na test covid – negativní.

A tak přemýšlím, zda nemám chronickou únavu či boreliózu. Je pravda, že mám v životě za sebou několik psychických šoků, přepracovanost, jeden čas žádný odpočinek, tělo jelo na rezervu. A nyní, kdy nemám žádné existenční starosti, se možná projevil letitý stres a potlačované emoce, opravdu netuším. Žádné bolesti nemám.

Léky předepsané od psychiatra zásadně odmítám, protože jsem kvůli nim skončila na neschopence – šílené stavy, které tady nebudu popisovat. Nejlépe mi bylo po karnio terapii (celkem 4×), kdy mi paní vše uvolnila a já od ní odcházela zcela zdráva, bohužel následujícího dne ráno bylo vše zpět. Je to nahoru dolů.

Akupunkturu jsem měla v uších 5× od 22. 9. do 30. 11., nepocítila jsem žádnou změnu.

Také jsem předloni držela LOW CARB dietu a zhubla z 84 na 68 kg.

Psychiatrička mě donutila jít do léčebny, odkud jsem po týdnu odešla na reverz domů. Vrátila jsem se 16. 3. s tím, že do mě cpali Neurol a Trittico, což je na spaní, to se můžu léčit i doma. Protože jsem na neschopence, musela jsem znovu za doktorkou, která je velmi nepříjemná, vše se mnou řešila v čekárně před pacienty s hrozbou, že když mi nepomůžou další léky, pojedu zpět. Po třetím dnu užívání silné pocení, zle, tlak 190/100, přestala jsem užívat.

Nyní k potížím po 3 měsících, jen se mi to zdá horší, mravenčení v hlavě a po celém těle, neschopnost cokoli dělat. Nejhorší je, že ráno jsem trochu mimo, vstát ve 4 do práce je nemožné, poslední dny slabost v končetinách, jakoby mě nohy nechtěly unést. Hlava jako v mlze, nemám čisté myšlení, chvilkami špatné vidění, už jsem z toho celá špatná. Imunolog zaléčil Isoprinosinem údajně EB virus, na magnetické rezonanci hlavy našli mj….vícečetná ložiska nespec. gliozy oboustranně supratentoriálně – v.s. vaskulární,  pozánětlivé etiologie, drobné ložisko v levé mozečkové hemisféře – v.s. postischemické.

Osobně si myslím, že nemám žádné deprese či úzkost, ale mám něco s mozkem. Můžete mi prosím určit diagnózu a následnou léčbu? Trápím se už tak dlouho, bojím se o práci. Doktoři, když si nevědí rady, pošlou člověka k psychiatrovi.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Jana

Vážená paní,

s omluvou za pozdější odpověď Vám posílám svůj názor na Vaše problémy. Nevidím přímo infekční napadení,  ale spíš závady v mozku, degenerativní změny vyvolané  nespecifickými záležitostmi. Pro zmírnění potíží vidím jako jediný prostředek působení léčitele po delší dobu. Na okraj poznamenávám, že já léčbu neposkytuji.

S přáním všeho dobrého

Jan Hnilica

Vážený pane Hnilico,

již po třetí se na vás  s důvěrou obracím. Mám tento problém s tlakem:

Do 21. 5. 2021 jsem nebrala žádné léky ani na cukrovku  ani na tlak. Toho 21. 5. mi v noci

ve 4 hod. vylítl tlak na  214/110

Dostala jsem léky na tlak, které jsem užívala asi týden, neseděly mi, pak  další příhoda s tím tlakem, opět sanita, pak následovalo veškeré vyšetřeni, rentgen plic, srdce, sono břicha, střeva atd.

Vše bylo v pořádku. U kardiologa jsem měla přes noc aparát na tlak. Zjištěno, že mi to skáče, opět jiné léky na tlak, asi po 10 dnech zase sanita – bylo mi hodně mizerně. Mám opět jiné léky.

Opět mám šumění v hlavě. Zkrátka vůbec nevím, co mi je.

Mě by zajímalo, jestli se dá zjistit příčina toho vysokého tlaku.

Dne 6. 5. 2021 mám první dávku vakcíny na covid. Druhou dávku jsem odmítla. Bojím se toho. Ještě jsem sedmý měsíc po operaci  kotníku pravé nohy. Je to zhojené, ale vyndání těch hřebíků až v listopadu. Až budu na řadě.

Občas mě to železo v té noze pálí.

Dopředu děkuji za váš čas. Zkrátka, nevím co mi je. Jestli srdíčko, nebo vakcína.

Se srdečným pozdravem Věra

Vážená paní,
zdravím Vás!
Zaměřil jsem se na Vás a rovněž jako lékaři na Vás nevidím nic, co by bylo třeba akutně řešit. Vyšší tlak a ostatní Vámi popisované problémy vidím pak spíše na doznívajících hormonálních záležitostech, rozhodně nejde o spojitost s očkováním. Tedy – ani srdíčko, ani očkování. Doporučuji zklidnění a důvěru, uvidíte, že vše bude v nejlepším pořádku.
Myslím na Vás!
Se srdečným pozdravem Jan Hnilica

Dobrý den, pane Hnilico,

prosím chci se s Vámi poradit. Mám rozsáhlé křečové žíly na levé noze. Už jsem se jednou na stav svých žil ptal. Poradil jste mi  bylinku měsíček ve formě čaje (jednou denně 0,2 l), čajových obkladů a masti. Prosím, chci se zeptat, jestli Vaše doporučení platí, a chci se zeptat na konkrétní doporučení, kolikrát denně mast či obklad používat. Zkrátka byl bych rád za konkrétní doporučení, kolikrát denně mast či obklad používat, aby to mělo efekt. Mazal jsem nohy jednou denně večer, ale to je asi málo.

Operaci jsem již několikrát absolvoval a křečové žíly se mi vždy vrátily. Rád bych se operaci vyhnul.

S pozdravem David

Vážený pane,

obdržel jsem Váš dotaz a sděluji, že rada k léčbě platí. Vzhledem k trvalým potížím doporučuji posílit čaj i mast na aplikaci 2× denně – vždy ráno a večer. Obklad aplikujte nadále 1× denně. Věřím, že nyní kúra již zabere.

Přeji Vám brzké uzdravení a všechno dobré!
S přátelským pozdravem Jan Hnilica

Dobrý den pane Hnilico,

prosím o diagnózu. Většinu nepříjemných potíží, které mám, přičítám hormonální nerovnováze v menopauze, ale už nějaký čas pociťuji brnění konečků prstů končetin i rtů a ústní dutiny.  Ústní dutina mě v podstatě neustále pálí, před půl rokem mi diagnostikovali brániční kýlu a užívám Omeprazol, problém pálení ale trvá. Mám alergii na nikl a tzv. „parfémové směsi“. Vyšetření alergenů je staré asi osm let. V dubnu jsem patrně prodělala covid (testy to
neprokázaly, ale dodnes špatně cítím chuť jídla) a mám pocit, že jsem stále unavená a celkově zpomalená. Momentálně mám zablokovanou krční páteř, to řeším rehabilitací, v minulosti jsem měla po úrazu výhřez plotýnky, po kterém mám sníženou citlivost malé části palce u nohy. Tak nevím, jestli je to od páteře nebo jsou to cévy. Nerada bych něco zanedbala.
Můžete mi prosím poradit?

Děkuji Jana

Vážená paní,

čtu i vidím, že máte vskutku několik rozdílných problémů, které dohromady vytváří Váš nedobrý stav. Rada na všechno dohromady by nebyla lehká, nicméně cítím, že prvním problémem je nedostatečný imunitní systém, který zveličuje vše, co Vás trápí a nedovoluje učinit nápravu. Na začátek tedy poradím zásadní narovnání páteřního a celkově kosterně svalového aparátu – nechť je to v péči chiropraktika. Jako druhý bod léčby pak radím zvýšit nadměrně hladinu vitaminu C, ne prostřednictvím tablet, ale oním v prášku, užívat větší dávky během jednoho měsíce. Tyto dvě akce by Vás měly stabilizovat natolik, že by bylo možné buď lehce pokračovat v dalším směru léčby, nebo dokonce nechat na organismu, aby si se zbytky potíží poradil sám.
Moc Vás zdravím a přeji lepší pohodu a zdraví!
Jan Hnilica

Koupit Meduňku