Duchovní články,  Meduňka,  Pro inspiraci,  Rozhovory

TITULNÍ ROZHOVOR SRPNOVÉ MEDUŇKY: Na návštěvě u Ivanky Adamcové

Ivanka Adamcová je inspirativní žena, která už dlouho promlouvá k lidem a dělá to velmi srozumitelně – tak, aby jejím slovům rozuměl každý, kdo pozorumět chce. Redaktorka Věra Keilová se za Ivankou vydala na krásný statek s poetickým názvem Slunečnice, a obě si tam moc pěkně popovídaly…
Přečtěte si část titulního rozhovoru, který je samozřejmě mnohem delší a plný zajímavých myšlenek – a nezapomeňte, že MEDUŇKA je rady pro vás a nové, srpnové číslo si už můžete koupit kdekoli na obvyklých prodejních místech nebo si ho přečíst na emedunka.cz

Rozhovor s Ivankou Adamcovou:

Zdá se, že už bylo řečeno a napsáno vše, ale přesto vám některé věci dojdou, až když vám jsou sděleny třeba potřetí. A navíc zjišťujete, že v tak obrovském, věčném a dokonalém (dokonaném) božském díle jsou stále ještě další a další puzzlíky, které můžete vkládat do obrazu, až konečně spatříte jeho velkolepost a pocítíte nejhlubší vděk a pokoru.

Na statek Slunečnice v Ústeckém kraji jsem se za Ivankou Adamcovou, která lidem předává důležité poznání už od roku 1998, vydala počátkem léta. Všechno kvetlo, vonělo, a tak jsem si zde bez nadsázky najednou připadala jak v ráji. Ivanka mi k našemu povídání uvařila výborný ájurvédský čaj s medem a pak mě svými odpověďmi na moje otázky převedla za čas a prostor…

Často vysvětluješ, že nyní procházíme výjimečnou dobou přestupu z 3D do 5D neboli z duality do Jednoty. Co je dobré o tom vědět?
Děje se to, ale neplatí to pro všechny. Dualita představuje prožívání neustálých výkyvů. Pamatuješ si na houpačku z klády, na níž jsme se houpali jako malí? Přesně tak lítáme v běžném životě od jedné polarity ke druhé, až se dostaneme ke středu, kde už výkyvy nejsou. A výkyvy jsou v důsledku hodnocení toho, co je dobré a co je špatné. V každém životě přitom odkládáme určité odpory, kdy nesouhlasíme s tím, co se děje. To, co právě dokážeme odevzdat, je ale už stanovené a nikdo to nezmění.
Nejste tělem a jménem, takže ty nejsi Věra a Věra ti nepatří. Jsi vědomí Věry a zároveň vědomí všeho a všech, a proto se v Bibli píše „Já i Otec jedno jsme“. Jsi Bůh, který si vybral tohle tělo s hotovým osudem. Ježíš byl člověk, který dosáhl osvícení – nic víc, nic míň. V jednotlivých životech se vám stále opakuje to, co vás rozčiluje, a poprvé, když vás to nerozčílí a neodmítnete to, už k tomu nebudete dál karmicky vázáni. Karmický zápis se vytváří jenom odporem (odmítáním) čili jakýmikoliv negativními emocemi vůči čemukoliv a komukoliv. Karmu si nesete i na záchod, a každý člověk tak nese na svoji vlastní Golgotu svůj vlastní kříž.
Právě teď jsme jako lidstvo na hranici, kdy se třídí zrno od plev, jak říkal Ježíš. Věděl, že za dva tisíce let tady duchovně dozraje poměrně velké množství lidí a nastane druhý příchod Krista. Jsou to ty současné prověrky a zkoušky, za které máme děkovat. Neseš zkušenosti všech svých mrtvých těl, které jsi žila a odložila, a dnes se ukáže, kam jsi dospěla, co ses naučila a zda jsi došla k Jednotě a k tomu, že jsi skutečně všechno. Žijete jeden život, který je jen nakouskovaný, protože hmota nemá moc velkou trvanlivost. Postupně budou ale lidé žít déle.
Právě teď jsme jako lidstvo na hranici, kdy se třídí zrno od plev, jak říkal Ježíš. Věděl, že za dva tisíce let tady duchovně dozraje poměrně velké množství lidí a nastane druhý příchod Krista. Jsou to ty současné prověrky a zkoušky, za které máme děkovat. Neseš zkušenosti všech svých mrtvých těl, které jsi žila a odložila, a dnes se ukáže, kam jsi dospěla, co ses naučila a zda jsi došla k Jednotě a k tomu, že jsi skutečně všechno. Žijete jeden život, který je jen nakouskovaný, protože hmota nemá moc velkou trvanlivost. Postupně budou ale lidé žít déle.

Proto nás to tedy teď tak tlačí?
Ano a ze všech svých zkoušek se máme radovat. Říkám tomu křeč hmoty. Byl tady covid, běženci, válka na Ukrajině a bude ještě spousta jiných věcí, které zažijeme, protože tání ledovců přinese nové bakterie a viry, zvedá se hladina oceánů, od Evropy se odklání golfský proud, ale nač to vyhlížet? To k ničemu není…
Duch oplodnil matku (hmotu) a to samé, co se odehrává ve vesmíru, se odehrává i při stvoření člověka. Když spermie oplodní vajíčko, je to velký třesk a biblické „Budiž světlo“. Tělo je předloha vesmíru. I když ti na kůži zemře buňka při sprchování, její vědomí zůstává ve tvých aurických tělech a čeká na chvíli, kdy se inkarnuje někam jinam. V tomhle principu cirkuluje celý vesmír a je v něm absolutní spravedlnost.

Dimenze vědomí

Také říkáš, že naprosto vše je už hotové…
Vývoj je už dokončen, protože čas neexistuje. Pro pochopení to přirovnávám k devítiletce, kdy jednotlivé třídy představují různé stupně vědomí.Když už dojdete do deváté třídy, víte, že jste nesmrtelným vědomím, a tak se smrti nebojíte. Není to víra, ale prostě to víte. V nižších třídách máte silné ego, a tak se smrti bojíte, protože tělo, které prezentuje ego, je smrtelné.
Když jsem byla v první třídě, vždycky v noci moje tělo vzbudil pocit, že jsem někde nad planetou, a přitom se ozval hlas „Zemřeš“. A bylo to každou noc. Měla jsem strach, ale pak jsem zase usnula. Rodičům jsem to neřekla, až se jednou na třídních schůzkách paní učitelka maminky zeptala, v kolik hodin chodím spát, protože usínám při vyučování. Tím to prasklo, ale když jsem pak zase v noci slyšela „Zemřeš“, naskočilo „No a co? Tak budu mrtvá…“. A od té doby to už nikdy nepřišlo.
Pro vás, kteří jste už schopni určité pokory, je smrt jen něco jako převlečení kabátku do jiného tvora. A to je velmi úlevné… Egoismus představuje vyhnání z ráje a ego je pak geniální prostředek k tomu, abyste se zase dostali sami k sobě, protože jinak je ego fabrika na problémy. Něco chcete, jdete za tím, a tím získáváte zkušenosti. Ego s námi hraje hru až do úplného pochopení.

O přechodu z 3D do 5D se také mluví jako o druhém příchodu Krista…
… ak poslední bráně se dostaneme v roce 2025. Už dnes má planeta Země jiné fyzikální vlastnosti, než měla dříve, což ovlivňuje i naše těla. Má jinou vibraci a všechno je rychlejší. Něco ukradneš a hned na tebe přijdou nebo se ti to vrátí – to dřív tak rychlé nebylo. A pak tu jsou nové děje, například tornáda v České republice. Mění se počasí a lámou se geologické desky, které se postupně budou propadat, takže časem bude někde moře a jinde vzniknou hory. To by mělo nastat v horizontu několika desetiletí, asi sta let, takže si to vychutnáme až příště. (smích)
Pokud je v tobě už hodně božství čili je tam míň odporů a prokážeš to ve svém životě – a to už máš tak nastavené, že to prokážeš – přejdeš do 5D, i když někdo předtím svoje tělo ještě odloží a pak se do 5D s prožíváním Jednoty a ráje na Zemi narodí znovu. Dosud se ale lidé jako božský člověk prožívající absolutní Jednotu a Lásku nenarodili. Teď je doba, kdy z této planety poprvé vyjde část lidí, kteří jsou připravení žít v Jednotě, tedy v bezpodmínečné Lásce ke všemu a ke všem. Biblická apokalypsa sv. Jana představuje právě zborcení egoismu v jednotlivých tělech…

Celý rozhovor si přečtete v novém – srpnovém čísle Meduňky.

Koupit Meduňku