Meduňka,  Pro inspiraci,  Rady a tipy

POZOR! JE TO TADY!! VÍTÁME SRPNOVÉ ČÍSLO MEDUŇKY!!!

Dnes je sv. Anny, ale slibovaná chladna z rána, která se k tomuto datu podle staré pranostiky pojí, vás nemusí trápit – s novým, srpnovým číslem MEDUŇKY, které právě vychází, budou vaše rána příjemná a zářivá bez ohledu na počasí! Už dnes si můžete novou MEDUŇKU s půvabným jemným obrázkem na titulní stránce koupit na stánku či v obchodě PNS nebo tam, kde jste ji zvyklí kupovat nebo také přečíst na emedunka.cz. A co si v ní přečtete?
Věříme, že mnohé z vás potěší titulový rozhovor, protože Meduňka tentkrát vyrazila do severních Čech na statek Slunečnice za moudrou ženou Ivankou Adamcovou a redaktorka Věra Keilová toho s ní probrala opravdu dost. Ukázku z tohoto rozhovoru přineseme na tomto místě v pátek.
Hlavní téma je věnováno ČESKÝM SUPERPOTRAVINÁM. Jako superpotraviny se označují potraviny, které obsahují vyšší množství látek považovaných za speciálně zdravé. Mezi superpotraviny se často řadí potraviny exotické nebo drahé, které nelze konzumovat pravidelně a v dostatečném množství. Naši autoři ve svých článcích ukazují, že superpotraviny máme u i nás, a to někdy opravdu blízko – třeba na zahrádce a že superpotravinami jsou některé potraviny, které dobře známe. A možná nás překvapí, které to jsou… Například se dozvíme, že mezi superpotraviny lze s klidným svědomím zařadit semínka kopřivy, ale také vnitřnosti, jejichž výživové výhody podrobně vysvětluje MUDr. Ludmila Eleková. A co teprve superpotraviny z luk a polí – těch je hodně a jsou skvělé – přečtete si o nich v článcích RNDr. Jany Vlkové a Charlotte Matyskové.
Jsou současné děti opravdu „skleníkovými květinkami“, zchoulostivělými přílišnou péčí svých rodičů? Výchova dětí je věčným námětem a neexistuje jen jeden správný přístup. Autorka článku Jak vychovat odolné dítě Lída Charvátová je přesvědčena, že na mentální i fyzické odolnosti svých dětí můžeme pracovat neustále a dělí se s námi o své zkušenosti  z výchovy dvou synů – vede je k samostatnosti i k tomu, aby se nebáli sami v cizím prostředí a překážky brali jako výzvy.  Náš spolupracovník, psychotronik Jan Hnilica připravil por Meduňku článek Stavitelé pyramid a Měsíce, v němž upozorňuje na pozoruhodné souvislosti mezi Měsícem, Sluncem a Zemí, které staří Egypťané vtělili do pyramid. Autor uvádí řadu konkrétních faktů a dochází k závěru, že opakující se analogické vztahy představují jakousi matematickou zprávu. Uvažuje také nad smyslem této neobyčejné „zprávy“ i nad jejími tvůrci.
S MUDr. Monikou Sičovou můžete podle rad z tohoto čísla Meduňky opět trénovat intuici, najdete tu tady všechny obvyklé seriály, včetně dalšího dílu seriálu o duchovním léčení. V rubrice Zaujalo nás představujeme velmi zajímavé pražské knihkupectví Hledající a je tu taky článek Michala Kubasy Phaya – Volání vody aneb Návrat stařešinů po 16 letech. Stresujete se? Nemusíte si ani podle rady ze známého českého filmu kupovat medvídka mývala, ale stačí Bachovy květové esence RESCUE, které pomáhají, když se dostaví krize – jak nám je představuje terapeutka Petra Suchá. Bylinkou měsíce je podle bylináře Martina Kolára měsíček lékařský a dobré sezonní a aktuální rady pro zdraví a příjemný život na vás čekají v srpnovém dílu serálu Nejlepší je domáci od Markéty Vopičkové
Je toho ovšem ještě mnohem víc, všechny články jsme zatím nepředstavili – a vy si z celého bohatého obsahu nové Meduňky jistě vyberete to, co vás zajímá a co zrovna potřebujete vědět.
Milí přátelé, ať se vám Meduńka líbí a ať se vám příjemně čte! Přejeme hezké letní dny – a pokud si Meduňku vezmete s sebou na cesty nebo na dovolenou – pošlete nám fotku! Budeme se těšit…

Vaše redakce

Koupit Meduňku