Knihovnička Meduňky,  Meduňka,  Pro inspiraci,  Psychologie,  Rady a tipy

TRÉNUJTE INTUICI A AKTIVUJTE SVÉ TŘETÍ OKO!

V červnovém čísle Meduňky jsme publikovali první část článku naší spolupracovnice MUDr. Moniky Sičové Jak trénovat intuici o letní dovolené. Intuice, která pro nás může být zdrojem tolik potřebného klidu a moudrosti, úzce souvisí s tzv. třetím okem (nebo šestou čakrou). Podle autorky, usměvavé paní doktorky Moniky, termín třetí oko označuje duchovní centrum v lidské mysli, které je spojeno s intuicí a schopností vnímání neviditelných energií. Intuice ovšem není něčím nepochopitelným, záhadným a neuchopitelným, jak si možno leckdo myslí, ale je kromě jiného také zdrojem informací, o nichž prostě nepochybujeme... Pokud vás toto téma zajímá a rádi byste svou intuici rozvíjeli, třeba už teď v létě, kdy možná máte na sebe více času, doporučujeme knihu, kterou MUDr. Monika Sičová na toto téma napsala. Jmenuje se AKTIVUJTE SVÉ TŘETÍ OKO, vydala ji naše edice Knihovnička Meduňky a koupit si ji můžete na našem e-shopu www.obchodmedunka.cz

Ukázka z knihy:

Třetí oko
Pokud se zajímáte o esoteriku a duchovní sílu, pravděpodobně jste již někdy slyšeli o Třetím oku – šesté čakře a epicentru intuice a psychických schopností. Tento tajemný orgán, zvaný také Ádžňá čakra nebo vnitřní oko je branou, kterou k nám proudí vesmírná energie a která nám umožňuje napojit se na vyšší hladiny existence, duchovní světy, ve kterých neexistují omezení času a prostoru a kde nic není nemožné.
Třetí oko se nachází uvnitř vaší hlavy, mezi oběma mozkovými polokoulemi, ve výšce obočí – tam kde indické ženy nosí znak bindi, známou červenou tečku. Zatímco naše dvě fyzické oči vidí přítomnost, Třetí oko odhaluje vhled do budoucnosti. Tato čakra vytváří silné spojení s duchovním světem prostřednictvím vnitřního vidění. Lidé, kteří jsou schopni dívat se prostřednictvím vidoucího, probuzeného Třetího oka, disponují silami, které většině neznalých mohou připadat jako nadpřirozené. Třetí oko přináší vysoce rozvinutou intuici, schopnost předvídání, vidění aury, vnímání myšlenek ostatních lidí, lucidního snění, astrálního cestování a mnoho dalšího. Jeho aktivací získáte doslova šestý smysl, který vás dokáže varovat před blížícím se nebezpečím a umožní vám nacházet příležitosti tam, kde je ostatní vidět nedokážou.

Čakra Třetího oka je branou k vyšším světům
Ádžňá čakra je šestá ze všech sedmi čaker. Jde o mocné energetické centrum, jehož rovnováha přináší svobodu myšlení a vyjadřování. Jeho duchovní barvou je tmavě modrá, indigová – barva moudrosti a vnitřního poznání, která zvyšuje citlivost všech pěti lidských smyslů. Indigová barva podporuje transformaci energií z nižších čaker do vyšších duchovních vibrací.
Symbolem Třetího oka je znak sanskrtu vyjadřující mantru ÓM umístěný nad obráceným trojúhelníkem, který je usazen v kruhu mezi dvěma lotosovými plátky. Tento symbol obsahuje dva prvky spojené s moudrostí: obrácený trojúhelník a lotosový květ. Silně podporuje koncept nejvyšší inteligence a duchovního osvícení, směřuje energii k univerzálnímu poznání a je branou k vyššímu vědomí.

Třetí oko je vědecky uznávaný fakt
Přestože by vám mohlo zdát, že Třetí oko je pouze čistě esoterický koncept, jehož existence se nedá vědecky dokázat, není tomu tak. Jeho existenci uznávají i vědci, kteří jej ztotožnili s orgánem uvnitř naší hlavy, epifýzou neboli mozkovou šišinkou. Tento tajemný fotosenzitivní orgán se nachází mezi mozkovými hemisférami přesně tam, kde by se podle starodávných posvátných textů mělo nacházet Třetí oko. Šišinka neboli epifýza má navíc skutečně strukturu a složení podobnou lidskému oku – podle odborníků na evoluci se vyvinula z takzvaného parietálního oka, skutečného Třetího oka, které měli naši plazí prapředkové v prvohorách, a které se v průběhu evoluce přesunulo dovnitř naší lebky. Vědci zjistili, že epifýza disponuje mnoha velmi zajímavými vlastnostmi.

Epifýza je životně důležitý orgán, bez kterého se neobejdeme
Přestože šišinka měří jen pouhých několik milimetrů, jedná se o žlázu s vnitřní sekrecí, která je pro správnou funkci našeho těla velice důležitá. Produkuje totiž melatonin, který nám umožňuje spát a další hormony, které jsou pro naše zdraví nezbytné.
Kromě produkce melatoninu, který reguluje náš spánkový cyklus, produkuje šišinka také hormon serotonin. Jde o takzvaný „hormon štěstí“ – neurotransmiter, který dokáže udržovat mysl člověka v psychické rovnováze a činí ji šťastnou. Kromě pocitů štěstí je serotonin zodpovědný také za emoce, zlepšuje paměť, snižuje bolest hlavy, upravuje chuť k jídlu a je odpovědný i za mnoho dalších důležitých funkcí lidského těla.  Kromě těchto hormonů dokáže šišinka také vytvářet přírodní halucinogenní hormon DMT, který podporuje kreativitu, fantazii a má lví podíl na tom, že se vám zdají sny. A to není zdaleka vše – kromě těchto funkcí ovlivňuje epifýza také pohlavní dospívání, efekty stárnutí, schopnost zvládat stres a přizpůsobit se rychle se měnícímu světu.
Třetí oko najdeme i u zvířat. Například takzvaný tříoký leguán, který žije na Madagaskaru, má třetí parietální oko na vrcholu hlavy, kryté průhlednou šupinou. Stejně tak můžeme tento orgán nalézt i u dalších druhů ještěrů a plazů, dokonce i u našich ještěrek či žab. Vědci zjistili, že se šišinka skládá z podobných světlo citlivých buněk jako naše oči a je napojena na vývojově nejstarší části našeho mozku, takzvaný plazí mozek. Stejně jako u zvířat, i lidská šišinka reaguje na světlo a funguje v souladu s hypotalamem, který řídí tělesné funkce jako je žízeň, hlad, sexuální touha a biologické hodiny, které určují náš proces stárnutí…

Koupit Meduňku