Meduňka

Vítáme srpnovou Meduňku

Milé čtenářky, vážení čtenáři, meduňkoví přátelé,

máme pro vás skvělou zprávu: je tady nová, srpnová Meduňka. Na obálce má krásný a harmonický obrázek a obsahuje mnoho zajímavých, inspirativních i užitečných článků.
V titulním rozhovoru blíže představujeme známého homeopata Mgr. Jiří Čehovského, který také rozvíjí a popularizuje neobyčejně zajímavou a účinnou metodu – autopatii. Tato metoda má až nečekaně dobré výsledky v řešení a léčení řady fyzických i psychických problémů a je dostupná každému.
Hlavní téma srpnové Meduňky jsme nazvali ZDRAVÝ A SPOKOJENÝ MUŽ  – a jak už z názvu vyplývá, věnujeme ho především mužům, kteří by pro svoji rodinu měli být vždy oporou. Pokud tomu tak je a pokud je také žena ve své archetypální síle, jde o dokonalé propojení dvou polarit se vzájemným doplňováním se v lásce a harmonii. V současné době to je však vzácné a většinou je třeba na tom zapracovat. Souvisí s tím i otázka výchovy, protože holčičky i kluky je nutné vychovávat rozdílně. Kromě toho se naši autoři ve svých článcích také pozastavují nad tím, co je důležité v péči o celkové zdraví mužů v 21. století.
O tom, jak vychovat z kluka Muže, napsala výborný článek M. KrálováMUDr. V. Strnadelová a J. Zerzán vysvětlují, jaká je vhodná strava pro muže, o účincích bylin na mužské zdraví píše M. Kolár a Z. Vaculík Erlebachová. O tom, jak může hormonální jóga pomoci mužům podpořit zdraví, si přečtete v článku Y. Švecové a V. Šimonová ve svém článku zabrousila pro inspiraci až na řecký Olymp, za archetypem antického boha Héfaista – protože mnozí současní „Héfaistové“ chodí mezi námi…
A pokud zrovna akutně neřešíte mužské zdraví – věřte, že i tak najdete v novém čísle Meduňky hodně zajímavého. Třeba rozhovor M. Burýškové s Věrou V.- mladou ženou, které byla před deseti lety diagnostikována roztroušená skleróza (RS). Většina pacientů se pak smiřuje s vidinou invalidního vozíku, náročnou léčbou a klesající soběstačností. Věru by nejspíš čekal stejný osud, protože její stav se neustále zhoršoval. Narazila však na čchi-kung, léčebný systém cvičení, který jí změnil celý život
J. Mazánek ve svém seriálu Píseň mého srdce píše o povznášejícím tématu lásky a slovutný botanik V. Větvička se tentokrát zastavil o rostlinky s pěkným názvem ostropestřec mariánský. Jak žít single radí M. Křížová a Jak vyjít s matkou Zemí, na to se zase podíváme s E. Joachimovou. MUDr. L. Eleková se v dalším dílu seriálu o cholesterolu věnuje podrobněji souvislostem mezi metabolickým syndromem a kardiovaskulárními nemocemi. Nad vlivem různých kamenů, včetně vzácných minerálů na člověka, uvažuje ve svém článku terapeutka a výtvarnice Jitka Větrovská. A pokud vás trápí ekzém, řadu informací najdete v článku s názvem Ekzém není jen onemocnění kůže od klinické naturopatky Ivety Kulhánkové. A ještě mnoho a mnoho dalšího zajímavého čtení…
Tak si srpnovou MEDUŇKU nenechte ujít a my vám jménem celého redakčního týmu přejeme, ať se vám líbí a ať je vám k užitku, přátelé!
Máte rádi papírový časopis? Zajděte do stánku PNS. Elektronickou verzi můžete číst na emedunka.cz

 

Koupit Meduňku