Poradna

Poradna Jana Hnilici

Poradna Jana Hnilici

Pro určení diagnózy potřebujeme buď fotografii, nebo jméno, příjmení a datum narození diagnostikovaného. Pokud stručně popíšete své zdravotní potíže, bude rada ještě přesnější. Vše je možno poslat buď mailem (i fotografii) na adresu: diagnoza@mojemedunka.cz, nebo v obálce do redakce: Meduňka, Prokopova 15, 130 00 Praha 3, na obálku napsat Psychotronická poradna.

Zaslané fo tografie nevracíme. Protože není v silách redakce všem vyhovět, bude psychotronik připravovat diagnózy jen čtenářům, kteří pošlou předem 400 Kč na redakční účet 670100-2207367861/6210, variabilní symbol Vaše telefonní číslo. Ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno a příjmení, zprávu o zaplacení pošlete s žádostí o diagnózu. Toto se týká i čtenářů, kteří již své údaje do redakce poslali. Diagnózy poslané mailem budou vycházet na www.mojemedunka.cz, vybrané diagnózy z dopisů v časopise. Ke zpoplatnění této služby jsme se rozhodli po zkušenostech, kdy se diagnostikované osoby losovaly z desítek zájemců a potřební zájemci neměli možnost se k diagnostikovi ani za několik let propracovat.

Vážený pane Hnilico.

Prosím Vás o moji diagnostiku. Je mi 67 let a před rokem a půl mi byla lékaři diagnostikována revmatoidní artritida a těžká osteoporóza. Během asi 3–4 měsíců jsem postupně zhubla z 60 kg na 42 kg (měřím 158 cm). Jsem téměř imobilní, pohybuji se po místnosti s chodítkem a mám velké bolesti, na které ani nezabírají prášky od lékařů. Vzhledem k osteoporóze mi teď postupně vysazují kortikoidy. V Meduňce jsem našla Váš obrázek pro pevné kosti, ale nevím, jak ho použít či aplikovat. Velice Vás prosím o Vaši radu a pomoc.

Předem Vám moc děkuji.

S pozdravem Božena

 

Dobrý den, vážená paní!

Omlouvám se za prodlení s odpovědí a sděluji, že jsem se Vaším případem zabýval. Primárně se zajímáte o použití léčebného obrazce pro Vás osobně. V tomto případě je třeba jej nahlížet 2x denně, vždy ne déle než 20 minut. Je rovněž vhodné, abyste obrázek umístila do blízkosti Vašeho častějšího výskytu, např. na noční stolek, aby vytvářel pole vhodné pro Váš problém. Upozorňuji, že použití tohoto obrázku je podpůrné, ale tím nevylučuji jeho působnost jak obecně, tak přímo pro Vás.
Pokud jde o obecnou diagnostiku vaší osoby, vidím u Vás zásadně problém, který znáte a o němž tedy hovořit není nutné. Vedle toho vnímám menší zahlcení jater a nedostatečnost plicní, nicméně – opakuji, nejedná se o potíže přesahující Vámi uvedené problémy…
Dovolte, vážená paní, abych Vás opět pozdravil a popřál Vám zlepšení zdravotního stavu!
Jan Hnilica

 

Vážený pane Hnilico,
moc prosím zdali byste mohl na mně nahlédnout, mám tento problém:
půl roku nazpět jsem byla léčena na vyrážku na nohách – lýtkách (na kožní ordinaci).
Na čas vždy některá mast pomohla, ale nic moc. Lýtka mě i svěděla. Byla jsem u lékaře, ten mi objednal rehabilitaci-masáže (záda a krk). Trochu to pomohlo, ale zase se potíže vracely. Až jsem zjistila, že se mi v noci asi 4x nedokrvila pravá ruka. Takže jsem 19. 4. 2018 po prohlídce u lékaře dostala prášky na rozšíření cév. Byla to hrůza, myslela jsem, že se mi hlava rozskočí. Teď beru půlku. Jsem objednaná na sono, ale až za týden, dříve to nejde.
Dále bych chtěla podotknout, mám stále blokádu na krku (proto byly ty masáže). Když nepohybuji hlavou, krk mě nebolí, ale při jakémkoli pohybu krk bolí. V současné době je stav takový, že nohy mám hodně studené, jako kdybych stála na studených dlaždicích. Nemohu ani spát. Jde mi o to, zda-li je možné zjistit, odkud pochází problém. Jestli jsou to cévy nebo špatný průchod krve vlivem blokované krční páteře.
Ještě podotýkám, že chodím 2x týdně na cvičení a mám zahradu a pejska, s tím také chodím.
Dost se i bojím, co se mnou bude dále (mám toho pejska).
Já moc děkuji, již jsem Vás kontaktovala v minulosti 2x a pomohlo mi to. Děkuji Věra

 

Vážená paní,

moc Vás zdravím!
Vaše problémy – nyní hovořím o vyrážce na nohách – vidím jako důsledek špatné funkce ledvin, která snižuje účinnost imunitního systému. K nápravě doporučuji pitnou kúru z kopřivy spolu s jitrocelem (stejné poměry, 0,25 l 4x v týdnu). Problémy s končetinami vidím přímo v kosterně svalovém systému a doporučuji je řešit u chiropraktika, jenž by zvládl veškeré blokády a nedostatečnosti, jež jsou na vině onoho nedobrého stavu…
Dovolte, vážená paní, abych Vás opět pozdravil a popřál Vám jenom vše dobré, hlavně zdraví a pohodu!

S úctou
Jan Hnilica

 

 

Vážený pane Hnilico,
v úvodu Vás co nejsrdečněji zdravím. Prostřednictvím tohoto emailu se na Vás obracím se žádostí o diagnostiku mého zdravotního stavu. Od poloviny července 2017 mě trápí blíže nespecifikované zdravotní potíže, zasahující zejména do oblasti srdce, s kterými jsem skončil v nemocnici na JIP. Ty se projevují především nespecifickými bolesti v oblasti levé části celého hrudníku, tachykardií, mravenčením končetin na levé straně a nyní i občasnou dušností. K lékařům (kardiologovi, internistovi, neurologovi..) samozřejmě chodím, ale zatím bez bližší diagnózy a úlevy. Obracím sem tedy na Vás s prosbou o celkové posouzení zdravotního stavu a případné nasměrování k řešení této situace.
Děkuji
S pozdravem Oldřich

 

Vážený pane,

zdravím Vás.
Zabýval jsem se Vaším dotazem ohledně zdravotních potíží, které Vás trápí. Podle mého názoru a zjištění jde o problémy na rozhraní cévních a neurologických příčin. Rozhodně tento stav nepodceňuji. V neurologické rovině doporučuji chiropraktické ošetření páteře a hrudní oblasti. Cévní záležitosti doporučuji řešit jednak v dlouhodobé rovině celkovým přístupem k zdravému životnímu stylu včetně stravování, v momentálním stavu doporučuji energetické působení léčitelem spolu s kontrolami lékařskými.
Vážený pane, zdravím Vás a přeji vše dobré v zdravotní oblasti i v osobním životě.

Jan Hnilica

 

Dobrý den, pane Hnilico,
prosím velmi o váš náhled na moje zdravotní problémy. Poslední dobou mám stavy vysokého tlaku, střídají se s nějakým běžným obdobím bez příznaků, ale jsou teď častější a dost mě stresují a nutí věnovat velkou část pozornosti sobě. Na EKG – holtru jsem snad měla srdce bez větších problémů, ale já se někdy cítím jak těsně před infarktem.
Paní doktorka mi zkouší léky na tlak, jeden byl příliš radikální, druhý naopak. Myslím, že i kolísavý vysoký tlak má nějakou vnitřní příčinu.
Prosím o radu, zda to není důsledek nějaké orgánové závady a jak bych mohla svůj stav zlepšit a věnovat se rodině i ostatnímu.
Děkuji a ze srdce vám přeji zdraví.
Jitka

 

Vážená paní,

zdravím Vás a odpovídám na Váš dotaz. Vnímám, že se u Vás jedná o střídavý krevní tlak, chápu, že je velmi nepříjemný. Nevnímám ovšem jeho nebezpečnost pro Váš život a zdraví. Pro nápravu doporučuji pitnou kúru z kokošky-pastuší tobolky, která má možnost rovnat nižší i vyšší krevní tlaky.
Dovolte, vážená paní, abych Vás pozdravil a popřál Vám zdraví! Vše dobré také do nastávajících svátků vánočních!
Jan Hnilica

 

 

Dobrý den pane doktore,
prosím o radu a pomoc jak se vyhnout operaci dělohy. V minulosti jste mi pomohl – přikládáním rukou – po další břišní operaci, 1990 (střevní ileus pro srůsty)…
V posledních mnoha letech se mi objevuje krvácení a špinění mimo cyklus, v posledních 4 letech i zvětšování břicha. Přikládala jsem vše věku, že se blížím k přechodu a přesouvání břišních tuků… Občasné ultrazvuky z důvodu špinění neobjasnily důvod (nejdříve před lety malý myomek, pak již myom, ale s lékařským komentářem, že by krvácení mimo cyklus neměl dělat…).
Nyní již jako velký útvar (70 x 52 x 73 mm) a zvětšená děloha (106 mm). „Intramulární leiomyom dělohy“ uložen prý tak, že se musí odebrat i s dělohou…
Odvahu jsem měla na nejméně invazivní zákrok – hysteroskopii s kyretáží hrdla a dutiny děložní (pro histologii – výsledky ještě nevím, ale dle předběžné zprávy to vypadá vše nezhoubně), provedena koncem listopadu.
Dle „nasbíraných“ informací se nyní snažím v rámci sebeléčby „pracovat“:
• Užívám kapsle pupalky dvouleté od Walmarku (velkou 1000 gramáž 2x denně – asi ji hůře trávím a budu muset přejít na menší) – prý harmonizuje hormony…
• používám Vaše léčebné obrazce (děloha, vaječníky)
• používám akupresuru (děloha, vaječníky, hormony)
• občas si dávám Reiky atd…
Prosím o radu či pomoc, jak se pokud možno vyhnout operaci s odnětím dělohy (a to i příp. laparoskopické – jestli prý dle lékařů by to případné srůsty dovolily)?
Jestli tedy mám možnost a „má-li to tak být“, prosím o doporučení, jak zastavit růst myomu a zmenšit ho až k jeho vymizení.
Děkuji Vám a hezký den Alena

Vážená paní,

dovolte, abych Vás pozdravil a vyjádřil se k Vašemu problému.
V současném stavu bohužel vidím situaci v inkriminovaném místě vážnější, osobně bych se spíše klonil k radikálnímu řešení – operaci. S jistým odstupem by bylo možné počkat, ale jak jsem naznačil, nemyslím si, že by to bylo nejvhodnější. Pokud byste přesto volila odklad, doporučoval bych postupovat v léčbě tak, jak uvádíte, přidal bych ovšem zároveň intenzivní magnetizérské stimulování (až 2x v týdnu).
Mrzí mě, vážená paní, že nemohu být optimističtější, ale na druhé straně Vás musím chránit proti zanedbání problémů…
V každém případě Vás, vážená paní, srdečně zdravím a přeji jenom to dobré u příležitosti blížících se Vánoc a závěru tohoto roku.
Upřímně
Jan Hnilica

 

 

 

 

Koupit Meduňku