Poradna

MEDUŇČINA DETOXIKAČNÍ PORADNA S VLAĎKOU MÁLOVOU: LEDEN 2022

Opakované záněty zvukovodu

Dobrý den,trpím častými záněty zvukovodu, vždy dostanu antibiotické kapky do uší, ty pomohou, ale za nějakou dobu se obtíže znovu vrátí. Prosím o radu, který z vašich přípravků je na tyto problémy vhodný.Zánět se opakuje od doby, kdy jsem měla zánět středního ucha, to bylo z ofouknutí, nastydla jsem na stezce v oblacích. Pak byl chvíli klid, pak stačil průvan v autě a zase zánět zvukovodu…. Neměla jsem v té době žádné jiné nachlazení. Jakmile mě bolí uši, nemám teplotu, žádný hnis, jen bolesti. Dostanu antibiotické kapky, diagnózu zánět zvukovodu a jdu domů.
K vašim dotazům na další potíže, které mám, ještě doplním, že mě dlouhodobě trápí fleky po těle. Objeví se jednou za rok, zajdu ke kožní lékařce, dostanu sprej na plísně a jednorázové tabletky na 14 dní. Pak mám zase několik měsíců klid.
Někdy jsem nachlazená, většinou to chytnu od malého synka nebo manžela, trpím na to především v zimním období. Nachlazení se mi projevuje rýmou, někdy i s kašlem, ale hlavně ta rýma. Malý je na tom podobně. Bývá nachlazen a teď si podruhé stěžoval na bolest v uchu. Zatím ale neměl žádné kapky do uší.

Děkuji moc, Andrea

Dobrý den, děkuji za doplnění. Zánět zvukovodu je nepříjemné a bolestivé onemocnění ucha. Vzniká infekcí kůže zvukovodu. Infekce může být virová, bakteriální nebo plísňová. Samotné ofouknutí jen vytáhne ven skrytý problém, který se neprojevuje neustále, ale opakuje se. Podle vašeho doplnění bych vám spíše než jeden přípravek doporučila ucelenou kúru, která vám pomůže zbavit se i dalších potíží a celkově posílí imunitní systém.


Pokud byste měla zánět zvukovodu poprvé, možná by stačil pouze jeden cílený přípravek – Joalis AuriDren (je zaměřen celou oblast ucha a všechny části). Ale i k němu bych doporučila alespoň Joalis Pranon. Tento přípravek je komplex pro respirační systém včetně nosohltanu, dutin, ucha a je zaměřen i na všechny typy infekcí, které se v tomto systému mohou nacházet.

To, že se problém objeví, znamená oslabení, které má také svou příčinu. Častou příčinou jsou infekční ložiska, která způsobují opakované potíže. Mohou být virové, bakteriální, ale i plísňové.Vzhledem k tomu, že antibiotické kapky pomáhají pouze dočasně a popis vašich kožních potíží je spojen s plísněmi, je velký předpoklad, že je snížená protiplísňová imunita. Tu podle Čínské medicíny mají na starosti ledviny. Další vaše potíže jsou spojené s opakovaným „chytáním“ nemocí od členů rodiny. To poukazuje na sníženou protivirovou imunitu, tu má na starosti slezina.


Nyní bych pozornost zaměřila na okruh ledvin a plic. Odezní potíže s uchem, zároveň vymizí kožní problémy a celkově posílíte imunitu.


Ucelená kúra je:
Joalis AuriDren – odstranění ložisek z oblasti ucha- vnější, střední i vnitřní,
Joalis Imun – odstranění příčin snížené imunitní odolnosti, ve vašem případě hlavně virové a plísňové,
Joalis RespiDren – odstranění ložisek z respiračního systému, tím zároveň posílení odolnosti kůže (vztah okruhu plic a kůže),
Joalis UrinoDren – odstranění ložisek z ledvin a močových cest, tím také zvýšení protiplísňové imunity), posílení odolnosti uší (vztah ledvin a uší).


Tato kúra by měla být ve vašem případě být dostačující. Pokud má někdo z čtenářů podobné potíže a trpí častěji na virózy, doporučuji po této kúře ještě využívat přípravek Joalis VelienDren – zaměřen na protivirovou imunitu a Joalis Lymfatex – na lymfatický systém nebo Joalis Gripin – na virové infekce.

Přeji pevné zdraví v novém roce všem čtenářům Vladka Málová

Vlaďka Málová působí v Praze v Centru C. I. C. (Křišťanova 20, Praha 3) a v Jablonci nad Nisou v Centru zdraví – Radost (Poštovní 8, Jablonec nad Nisou). Své dotazy jí můžete posílat na email: poradna@vladkamalova.cz, do předmětu uveďte Poradna Meduňka.
Více informací najdete na webu www.joalis.cz.