Poradna

MEDUŇČINA DETOXIKAČNÍ PORADNA S VLAĎKOU MÁLOVOU: říjen

Akné a menstruace


Dobrý den, uměla byste mi poradit s akné a menstruací? Je mi 28 let a od zimy mám rozsáhlé akné na obličeji, na zádech i ramenou. Vloni v létě vysadila antikoncepci. Brala jsem ji od 15 let, protože jsem měla nepravidelnou menstruaci, kterou doprovázely nepříjemné, bolestivé křeče. Už tehdy jsem mívala akné na obličeji a ramenou.Po nasazení antikoncepce potíže zmizely. Vloni po vysazení jsem měla první dva měsíce menstruaci celkem normální, pravidelnou a pleť se zhoršila jen trochu. Jenže postupem času se zhoršuje oboje… V době ovulace a před menstruací se mi vytvoří až vředy, které se sotva stačí zhojit a už mám další. První dva dny menstruace mám tak velké křeče, že musím zůstávat doma. Menstruaci mám po 4-7 týdnech. Pleť si čistím pravidelně, ale je to stejné, nic moc nepomáhá. Nechci pořád polykat prášky na bolest, ale bez nich nefunguju. Otěhotnět se zatím nedaří a každý měsíc je utrpení. Poradíte mi, prosím, co mám dělat?

Dobrý den,
váš dotaz není vůbec ojedinělý, naopak podobné peripetie se ženami řeším poměrně často. A také se pravidelně potvrzuje, že potíže, kterými ženy trpěly v „náctiletém“ věku, se pomocí antikoncepce zázračně ztratily, menstruace byla bezbolestná a pleť čistá. Ztratily se však jen na oko, po vysazení se opět objevily, i když mezitím uplynulo už mnoho let.

Akné může mít společného jmenovatele nebo podle místa výskytu různé příčiny. Odbočím od vašeho dotazu a zmíním akné, které se vyskytuje jen na obličeji. Na obličeji bývá také způsobeno hormony a to i třeba v době přechodu. Další příčinou akné na obličeji je překyselení organizmu, stav střev apod.


Akné na obličeji se horší bakteriální infekcí, která má v problematické pleti dobré podmínky pro množení. Joalis AkDren je komplexní přípravek, který zohledňuje všechny příčiny. Sám o sobě, ale potíže nevyřeší, je potřeba jej vhodně zkombinovat, tak aby došlo k odstranění primární příčiny zhoršené pleti. V případě překyselení je vhodné upravit stravu, a použít kombinaci Joalis Activ – Acid + Joalis Activ – Col a doplnit Joalis AkDren.

Pokud střeva prošla např. nějakou infekcí, léčbou antibiotiky, je vhodná trochu jiná kombinace a to Joalis Calon + Joalis Embrion nebo Activ – Col a doplnit o Joalis AkDren.


Vrátím se k vašemu dotazu. Po vysazení antikoncepce trvá i více než rok, než se organizmus hormonálně vyladí a zbaví vlivu antikoncepce. U akné z hormonální příčiny je nutná trpělivost, protože je potřeba několika kroků. I u vás budou hrát střeva roli, ale také játra. Dlouhodobým užíváním HA budou zatížená. Zatížená játra se mimo jiné projevují právě i akné na ramenou a horní části zad.


Navrhnu vám 3 kúry, které celkově podchytí většinu příčin a zároveň budou pomáhat rovnat hormonální systém. Hormonální systém řídí mnoho pochodů v těle, proto jím začneme. I v dalších kúrách se jím budeme zabývat, abychom mu dlouhodobě „napovídali“ jak má pracovat.
1. kúra
Joalis Hypotal – řízení hormonálního systému – hypofýza, hypothalamus,
Joalis GynoDren – gynekologické ústrojí,
Joalis Regular – komplex k odstranění toxinů z orgánů, které řídí cyklus pohlavních hormonů ženy. Pro nás je propojením nastavené kúry,
Joalis VelienDren – mateřský orgán mimo jiné i pro hormonální systém a žlázy.


2. kúra bude zaměřena na spojené příčiny potíží
Joalis LiverDren – játra a podřízené orgány, detoxikace a tím následné zlepšení jejich funkce,
Joalis UrinoDren – ledviny, močové cesty, mimo jiné i vliv na hormonální systém a bolestivou menstruaci,
Joalis Hypotal – zopakujeme,
Joalis AkDren – komplexní přípravek, akné, rozšířené póry, odstraňuje celou řadu příčin.

3. kúra
Joalis Calon – komplex k odstranění toxických zátěží, které ve svém důsledku mají různé projevy včetně akné, bolestivé menstruace,
Joalis Embrion – střevní mikrobiom, jeho funkce je neméně důležitá,
Joalis Regular – zopakujeme,
Joalis AkDren – zopakujeme.

Ze zkušeností tyto 3 kúry povětšinou stačí k odstranění potíží.

Přeji brzké zlepšení stavu, Vlaďka Málová

Vlaďka Málová působí v Praze v Centru C. I. C. (Křišťanova 20, Praha 3) a v Jablonci nad Nisou v Centru zdraví – Radost (Poštovní 8, Jablonec nad Nisou). Své dotazy jí můžete posílat na email: poradna@vladkamalova.cz, do předmětu uveďte Poradna Meduňka.
Více informací najdete na webu www.joalis.cz.
možné pokračovat 1-2 preparáty z výše uvedených i dále.

Koupit Meduňku