Poradna

MEDUŇČINA DETOXIKAČNÍ PORADNA S VLAĎKOU MÁLOVOU: září

Trápení s žáhou

Dobrý den,


mohla byste mi poradit něco na pálení žáhy? Už asi 5 let mě žáha trápí. Ze začátku tak 1 x za týden. Postupně se potíže zhoršovaly a byly častější, ale stačilo pár dní jíst trochu jinak a zklidnilo se to. Co je covidové období se obtíže zhoršily, občas si beru prášky od lékaře, pak se problém zlepší, ale vrací se to. Měl jsem hodně stresů kvůli práci a prý tomu stres také nepřispívá. Těšil jsem se na dovolenou, že si odpočinu, ale problémy přetrvávají a nyní už se žáha ozývá denně. Pravda je, že jsme několikrát grilovali, mám rád dobré jídlo a manželka výborně a často peče.


Vím, že musím změnit stravování a snažím se o to, ale jde to ztěžka. Zkoušel jsem i nějaké „babské rady“, ale moc mi neulevily. Můžete mi doporučit nějaké produkty? Často se mi stává, že mám škytavku, která trvá nepřirozeně dlouho.


Děkuji, Robert

Dobrý den,

pokud se potíže objevily před 5 lety, byť jen občas, přešly již do chronického stavu a bude třeba věnovat nápravě více času. Doporučím vám kúru, která zmírní akutní stav, ale po té bude třeba ještě jedna, která pomůže odstranit příčiny chronických potíží. To je jedna část pomoci, druhá část bude hlavně na vás, do té patří změna stravování. Nebojte, právě díky kúrám bude snazší provést potřebné změny. Pročištěný zažívací systém si i o ně přirozeně bude říkat a postupně se vytratí chutě na nevhodnou stravu. Nejde jen o stravovací návyky, zmiňujete stres v práci i tady je vhodné nastolit změny. Celkově by potíže přibývaly, mohly by se objevit kožní vyrážky, ale i únava, bolesti hlavy a často i kloubů. Dlouhodobější detoxikací „přenastavíme“ celkové chování organizmu a předejdete tak mnoha dalším potížím. Léky pomohou krátkodobě ulevit, ale příčiny neodstraní.Snažte se i po jídle neohýbat v pase a nezvedat těžké předměty.


Mezi nevhodnou stravu patří těžko stravitelná, hodně kořeněná, tučná či smažená jídla, ale i sladké pokrmy. Pozor dejte i na kyselé citrusové plody ve větším množství, alkohol, kávu, bílé víno atd. Snažte se minimálně 4 hodiny před spaním tato jídla nejíst. Pohyb se doporučuje u mnoha obtíží i tady platí jeho prospěšnost.
Snažte se jíst malé porce a nepřejídat se. Pokud míváte na stravu náročnější víkendy (třeba právě grilování, apod.) ke konci pracovního týdne odlehčete stravu.


Pro první kúru vám doporučuji přípravek Joalis Gastex, který se zabývá žaludečními problémy, nevolnostmi, těžkostí po jídle i pálením žáhy, refluxem. Doplňte o přípravek Hepar, ten se zabývá potížemi s trávením v oblasti jater, žlučových cest a žlučníku, ale také slinivky. Kapsle Joalis Activ Acid jsou dalším potřebným přípravkem, pomáhají s překyselením a harmonizací prostředí střev. Activ Acid užívejte pak kdykoli v budoucnu 1-3 dny před oslavou, či jinak na stravu náročném dni a 1-3 dny po. Posledním do kúry je přípravek Joalis Streson – ulehčí stres v práci a tím nebude zhoršovat zažívací potíže. Dlouhodobý stres není radno podcenit. Jeho dominový efekt stojí za řadou potíží, které se bez této změny špatně odstraňují.Na stres, emoce apod. reaguje velmi citlivě vegetativní nervový systém a ten ovlivní zažívací systém hlavně překyselením, k tomu nevhodná strava a potíže jsou na světě.

kúra je tedy:
Joalis Hepar + Gastex + Activ Acid + Streson.

kúra:
Joalis VelienDren– slezinový okruh
Joalis GasteDren – žaludek a jícen a jeho svěrače
Joalis LiverDren – játra a podřízené orgány,
doplňte o Joalis Emoce – emoční složka
DOPORUČENÍ: Vzhledem k typu potíží nedoporučuji vnitřně užívat přípravky ráno na lačno. Líh by mohl dráždit zažívací systém. Buď užívejte během dopoledne, nebo využijte možnost aplikace vetřením do kůže na vnitřní straně předloktí.
Přeji brzké zlepšení stavu!
Vlaďka Málová

Vlaďka Málová působí v Praze v Centru C. I. C. (Křišťanova 20, Praha 3) a v Jablonci nad Nisou v Centru zdraví – Radost (Poštovní 8, Jablonec nad Nisou). Své dotazy jí můžete posílat na email: poradna@vladkamalova.cz, do předmětu uveďte Poradna Meduňka.
Více informací najdete na webu www.joalis.cz.

Koupit Meduňku