Meduňka,  Pro inspiraci,  Recepty,  Výživa a zdravá strava

Recept na víkend: výborná chřestová polévka

V rámci seriálu Abeceda zdraví nám jeho autorka, klinická naturopatka Iveta Kulhánková, v aktuálním červnovém čísle Meduňky představuje CHŘEST a jeho zdravotní benefity. Stále je „chřestovásezona“ a svazečky bílého i zeleného chřestu nabízí téměř každý supermarket… Pokud přesně nevíte, jak chřest zpracovat, inspirujte se jedním z Ivetiných receptů – na chřestovou polévku. Je jednoduchý a za polévku vás strávníci jistě pochválí, protože je opravdu vynikající…

Co chřest obsahuje? 
Z nutričního hlediska je významný jeho obsah vitaminu A (důležitý např. pro oči, pokožku, imunitu), C (imunita, antioxidant, tvorba kolagenu), E (antioxidant, pokožka), K (srážlivost krve a hospodaření s vápníkem) a skupiny B. Zejména obsah vitaminu B9 (folátu či kyseliny listové) stojí za pozornost. Tento vitamin je důležitý pro správnou krvetvorbu, syntézu DNA i vývoj plodu v těhotenství. 150 g chřestu obsahuje zhruba 200 mcg folátu, což je doporučená denní dávka pro dospělého. Z minerálů je přítomný zejména draslík, v menším množství např. fosfor a železo. Chřest obsahuje i antioxidanty jako je glutathion a flavonoidy jako quercetin, isorhamnetin a kaempferol, které jsou protizánětlivé, protivirotické a přispívají ke snížení krevního tlaku. Pro tělo je prospěšný také obsah rozpustné i nerozpustné vlákniny, která nám pomáhá udržovat zdravá střeva a regulovat krevní cukr i krevní tlak. Navíc má chřest málo kalorií.
Mezi nejvýznamnější zdravotní benefity chřestu patří jeho protizánětlivé působení, které jde napříč celým tělem. Asparagin je látka, která podporuje odvod moči z těla, což je užitečné při vysokém krevním tlaku či otocích a zadržování tekutin. Chřest tedy také podporuje látkovou výměnu, detoxikaci a kromě diuretických účinků má i lehce laxativní vlastnosti. Proto vás možná ani nepřekvapí, že konzumace chřestu může zmírnit některé ze symptomů nadměrné konzumace alkoholu.
Upozornění: Chřest není vhodný pro osoby trpící dnou.

Chřestová polévka
Suroviny: svazek chřestu, 2 jarní cibulky, 4 lžíce másla, cca litr zeleninového vývaru, 100 ml smetany, sůl, pepř
Postup: Cibulku nakrájíme na jemno a na másle lehce osmahneme. Zalijeme vývarem a necháme pozvolna vařit. Chřest oloupeme a okrájíme ztvrdlé části, nakrájíme na menší kousky a vaříme ve vývaru asi 20 min, dokud chřest nezměkne. Když je chřest hotový, odstavíme z plotny, rozmixujeme (nebo propasírujeme) na jemno a přidáme smetanu a 1 lžíci másla. Ozdobit můžeme pažitkou nebo rozdrceným barevným pepřem či muškátovým oříškem. Dobrou chuť!