Alternativní medicína,  Meduňka,  Zdraví

Jak je to se syrovou stravou? Na jaře je dobré stravu odlehčit, ale …

... pozor na to, abychom to ve snaze o zdravý životní styl zase nepřehnali třeba právě se syrovou zeleninou nebo vůbec se syrovou stravou. Připomeňme si moudré přísloví našich předků, že všeho s mírou…
Tento článek pro Meduňku před časem připravili MUDr. Vlaďka Strnadelová a Jan Zerzán z Institutu celostní medicíny a tematicky navazuje na jejich text o jarních léčebných kúrách, který jsme publikovali na tomto webu minulý týden…

Je syrová strava skutečně zdravá?
Určitě je, ale … I v tomto případě platí, že nic není jednoduché a jednoznačné – kromě stravy syrové totiž potřebujeme i stravu tepelně upravenou, protože nám přináší něco jiného a nenahraditelného. Pro vysvětlení důvodů je třeba vyjít z charakteru našeho trávicího systému a jeho možností.

Dispozice člověka
Charakter našeho trávicího systému je jiný než u býložravců. Nemáme čtyři žaludky jako přežvýkavci ani tak dlouhá střeva jako kopytníci, a také složení našich trávicích enzymů je jiné než u těchto zvířat. Čtyři žaludky, dlouhá střeva a enzymy určené pro trávení syrové stravy umožňují dokonalé rozložení potravy a uvolnění potřebných vitamínů a minerálů navázaných na vlákninu. My takovéto dispozice nemáme a trávení většího množství syrové stravy je pro nás velmi náročné. Enzymy ve slinách ani další působky v žaludku (na rozdíl od přežvýkavců) nejsou schopné trávit syrovou zeleninu. Až teprve slinivka břišní může částečně narušit vlákninu a uvolnit něco z navázaných minerálů a vitamínů, ale při větším množství syrové stravy je tento orgán velmi namáhán, což při častém opakování může způsobit zhoršení jeho funkce s následným nadýmáním, kašovitou stolicí a dalšími příznaky jako například chutí na sladké. Ale ani tak zdaleka nejsme schopni strávit a vyčerpat ze syrové zeleniny dostatek potřebných látek, neboť nenatrávená vláknina je neuvolní a nestrávená potrava putuje do dalších oddílů střeva a stává se potravou pro plísně, které jsou takto dobře živeny a přemnožují se. Dochází k zažívacím, gynekologickým, kožním, imunitním a mnohým dalším obtížím.  Z hlediska pH metabolity kvasinek překyselují organismus přímo extrémně.
Náš organismus potřebuje tzv. vitamíny rozpustné v tucích — tyto vitamíny jsou vstřebatelné pouze tehdy, jsou-li navázané s tuky. Nestačí však nalít na syrovou zeleninu olej, ten se totiž na zeleninu nepojí a vitamíny se nevstřebají. Samostatný olej pak může zatěžovat játra. Když zeleninu krátce tepelně upravíme, narušíme tím vlákninu, uvolníme vitamíny a minerály, které se nejen dobře vstřebávají, ale i zabudovávají do našeho těla. Navíc takto upravená zelenina nezatěžuje slinivku břišní, a protože je strávená, není potravou pro plísně. Často citovaný argument, že tepelnou úpravou zeleniny ničíme vitamíny a minerály, rozhodně neobstojí, protože jejich uvolnění je tepelnou úpravou naopak zjednodušené. Může dojít ke snížení množství vitamínu C, který se ničí oxidací a var oxidaci urychluje. Z tohoto důvodu jíme zeleninu hned po tepelné úpravě. Existují i další důvody, o nichž ještě bude řeč.
Bohatým zdrojem vitamínu C je zelenina mléčně kvašená, důležitý je i obsah laktobacilů v ní. Proto je dobré takto upravenou zeleninu zařazovat  do jídelníčku pravidelně.
Zastánci syrové stravy mnohdy argumentují tím, že enzymy, které jsou pro náš organismus nepostradatelné a mají důležitou roli v procesu trávení, se ničí varem. Enzymy si vytváříme v našem zažívacím systému a jejich složení je u různých živočišných druhů rozdílné. Enzymy z potravy se rozkládají v našem žaludku a nejsou tedy pro nás využitelné.

/dokončení/