Poradna

Meduňčina detoxikační poradna s Vlaďkou Málovou: duben

Potíže s opary

Dobrý den, od ledna mám opakovaně opary na obličeji. Dříve jsem mívala na rtu 1 až 2 x za rok, ale od loňska je mám častěji. V listopadu jsem si zlomila ruku, krátce na to jsem prodělala covid.

Ruku jsem měla „pouze“ v sádře, hojila se dobře. Rozcvičení také probíhalo bez komplikací. Pak s covidem mě začala ruka bolet, ale po několika týdnech bolesti ustoupily. Se zlomeninou se mi opary objevily 2 x, pak chvíli pokoj a teď sotva se jeden zahojí během pár dní je nový. Bohužel už nejen na rtu, ale i okolo. Je to bolestivé a mívám k nim i teplotu a jsem hodně unavená. Poslední měsíc mě trápí také afty a zvětšené uzliny. Často musím nosit respirátor a to oparům také nepřidá a o stresu ani nemluvím. Užívám antivirotika od lékaře.

Chtěla jsem si koupit Joalis Herp, ale kamarádka, mi říkala, že to lépe funguje, když je více přípravků dohromady… Prosím vás o radu, co k němu dokoupit.
Děkuji moc, Hanka

Dobrý den,
kamarádka měla pravdu. Samotný přípravek Herp by byl tentokrát málo. Dá se používat samostatně „na výpomoc“, ale v případě opakování a zhoršování by pomoc byla krátkodobá a nedostatečná.

Viry herpes simplex patří mezi velmi časté virové infekce člověka. Dochází ke změnám na kůži a sliznicích, kde tvoří puchýřky. Nakažený člověk je infekční pro své okolí. Je potřeba dodržovat hygienu. Z místa primární infekce se šíří lymfatickým systémem často do uzlin, nervového systému, nervových ganglií a jiných orgánů. Jakmile se člověk jednou potká s infekcí, přetrvává již v těle. Pokud je imunitní systém silný, dokáže přetrvávat i roky bez projevu. Podnětem ke znovu projevení může být hormonální nerovnováha (i období menstruace), horečnaté onemocnění, zvýšená fyzická aktivita, stres, emoční vypětí, zkrátka jakékoli fyzické či psychické oslabení. Virus putuje až k nervovému zakončení a napadne právě ty slizniční nebo kožní buňky, které jsou oslabené nebo porušené.

Opakovanou infekci již člověk pozná několik dní před objevením puchýřků. V tu dobu se objeví některý z těchto symptomů- horečka, zduření uzlin, únava, bolest či zvýšená citlivost, ale i bolestivost místa výskytu, ideální je již v tuto dobu organismu pomoci.

Virus herpes simplex má dva poddruhy jsou označeny jako HSV-1 a HSV-2. HSV-1 se týká horní poloviny těla, přenos je slinami, kapénkami ve vzduchu a přímým kontaktem s nemocným. HSV-2 se týká oblasti genitálií a přenáší se sexuálním stykem. Oba typy se aktivují stejnými příčinami, jak jsem uvedla výše.

Vhodné je také pamatovat na dostatek vitamínů, i ty hrají zásadní roli. Ve většině příčin jich organizmus potřebuje více, zejména vitaminy C, B. Stačí jedna příčina a ve vašem případě jich bylo hned několik.
Doporučená kúra pro vás: Joalis Herp + Imun + VelienDren + Streson.
Joalis Herp – herpetické viry
Joalis Imun – normální funkce imunitního systému
Joalis VelienDren – vliv na protivirovou imunitu
Joalis Streson – stres
Ideální je také doplnění o Vitavite, Vitatone a Minemax – řada vitamínů a minerálů (ty se hodí kvůli stresu i zlomenině).

Do budoucna mějte doma v pohotovosti Joalis Herp a Imun a v okamžiku, kdy pocítíte první příznaky, je nasaďte a klidně 3 x denně.

Také se hodí mít doma Streson a při zvýšeném stresu použít, tím můžete předejít zhoršení.

Přeji brzké zlepšení Vlaďka Málová

Vlaďka Málová působí v Praze v Centru C. I. C. (Křišťanova 20, Praha 3) a v Jablonci nad Nisou v Centru zdraví – Radost (Poštovní 8, Jablonec nad Nisou). Své dotazy jí můžete posílat na email: poradna@vladkamalova.cz, do předmětu uveďte Poradna Meduňka.
Více informací najdete na webu www.joalis.cz.