Poradna

Poradna J. Hnilici

Vážní čtenáři,

někdy se stává, že nám došla vaše platba, ale chybí vaše otázka pro  kartářku Juditu Peschlovou nebo pro Jana Hnilicu. Rozhodli jsme se proto změnit variabilní symbol, kterým bude vaše telefonní číslo.

Děkujeme za pochopení!
Vaše Meduňka

Poradna Jana Hnilici

Pro určení diagnózy potřebujeme buď fotografii, nebo jméno, příjmení a datum narození diagnostikovaného. Pokud stručně popíšete své zdravotní potíže, bude rada ještě přesnější. Vše je možno poslat buď mailem (i fotografii) na adresu: diagnoza@mojemedunka.cz, nebo v obálce do redakce: Meduňka, Prokopova 15, 130 00 Praha 3, na obálku napsat Psychotronická poradna.

Zaslané fo tografie nevracíme. Protože není v silách redakce všem vyhovět, bude psychotronik připravovat diagnózy jen čtenářům, kteří pošlou předem 400 Kč na redakční účet 670100-2207367861/6210, variabilní symbol Vaše telefonní číslo. Ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno a příjmení, zprávu o zaplacení pošlete s žádostí o diagnózu. Toto se týká i čtenářů, kteří již své údaje do redakce poslali. Diagnózy poslané mailem budou vycházet na www.mojemedunka.cz, vybrané diagnózy z dopisů v časopise. Ke zpoplatnění této služby jsme se rozhodli po zkušenostech, kdy se diagnostikované osoby losovaly z desítek zájemců a potřební zájemci neměli možnost se k diagnostikovi ani za několik let propracovat.

Poradna

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně svého zdravotního stavu. Našli mi hodně zvýšený cholesterol a nedobré výsledky z jaterních testů. Mé jméno je Radim. Mnohokráte děkuji.

Radim

Vážený pane,
zabýval jsem se vaším dotazem ohledně zvýšené hladiny cholesterolu a zvýšených jaterních testů. Tyto skutečnosti vidím rovněž, nicméně mi nespíná, že by mělo jít o závažný stav. Jde o reakci organismu na vnější prostředí a stravu. Pochopitelně je třeba, abyste vyloučil či alespoň snížil potraviny, které játra zatěžují, tedy jíst méně živočišných produktů a naopak více konzumovat ovoce a zeleninu, více se pohybovat a snažit se vylučovat stresové situace, jakkoliv chápu, že je to někdy složité. Bylinnou kúru z pampelišky natě kořene aplikujte po dobu 14 dní, poté týden vynechejte a opět zopakujte ve 14denním režimu (stejné poměry natě a kořene, 0,2 l).
Moc Vás zdravím a přeji Vám pohodu, klid a zdraví!
Jan Hnilica

Dobrý den, chci Vás poprosit o tři diagnózy. Jednu pro mou dceru a dvě pro mě.

1) Obracím se na Vás s prosbou o radu, jak pomoci mé dceři Marušce s velkou kazivostí prvních zoubků, aby nemusela tak často podstupovat vrtání pod analgosedací. Čistíme zuby každý večer. Spotřeba cukru není nadměrná.

Maruška se narodila císařským řezem. Děkuji.

2)  Dobrý den, obracím se na Vás o radu s bolestí v levém lokti v oblasti loketního kloubu. S loktem jsem už byl na ultrazvukovém vyšetření a rentgenu, kde nebyl zjištěn žádný nález. Loket mě už takto bolí skoro celý rok. Vše začalo před rokem, kdy jsem si s kamarádem neuváženě dal ,,páku“‘, během které jsem šel s úsilím do krajnosti. Rád jsem cvičil shyby, které teď nemůžu cvičit. Pohyb v kliku lokti nevadí. Děkuji.

3) Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu s bolestí v levém koleni. Normálně koleno nebolí. Při namáhavější jízdě na kole se ozve velmi ostrá bodavá bolest uvnitř kolene, která mi znemožní další jízdu v obvyklém tempu. Někdy se tato bolest ozve i při dřepu. Při zpevnění nohy a zatnutí svalů se bolest zmírňuje. Nasadil jsem léčbu přípravkem Colafit. Čtyři kostičky denně. Nevím, zda nemám něco třeba s chrupavkou a není potřeba operativní zákrok.

Dobrý den,
zdravím Vás a zasílám Vám odpovědi na Vaše dotazy.

Co se týče Vašich problémů, vidím je jako ne příliš závažné, ač bolestivé. Loket je „zasažen“ méně než koleno, registruji menší disharmonii v této partii, jde o menší mechanické poškození, které by bylo možné napravit déle trvající chiropraktickou péčí, jež by postupně vyladila vše, jak má být. Koleno reaguje na menší degenerativní změny spojené s věkem a zatížením. Colafit vidím jako vhodný prostředek, nicméně pro dokonalou nápravu bude posléze vhodnější radikální zákrok.

U Vaší dcery shledávám pouze menší nedostatek vápníku, jenž ovlivňuje větší kazivost zubů, jinak neshledávám další potíže, tudíž doporučuji aplikovat větší dávky Ca, lepší ve vhodných potravinách nežli v tabletách, ač ani ty nemusí být na závadu.

Přeji Vám, vážený pane, i vaší rodině, vše dobré!
Jan Hnilica

Dobrý den pane Hnilico,

dlouho jsem rozmýšlela, zda Vás mám obtěžovat, protože si myslím, že takových, jako jsem já, máte spoustu, ale to, jak se mi poslední dobou zdravotní problémy nebo prostě můj stav rapidně zhoršují, mě nakonec vedlo k rozhodnutí Vám napsat a poprosit o Vaší pomoc a radu.

Pane Hnilico, moc, opravdu moc Vás prosím, mohl byste se podívat, co se se mnou děje? Začínám být z toho absolutně na dně a zoufalá. Mám dlouholeté zdravotní problémy, ale to, co zažívám nyní, je už nad moje síly to vydržet a zvládnout a nezbláznit se z toho. Nechce se mi už ani žít…  Ke konci dubna mě rychlá odvezla do nemocnice, protože jsem zkolabovala. Nejdříve mi začalo být slabo, brněl mě celý člověk a najednou černo před očima. To se vzápětí opakovalo, tak mi paní, u které jsem v tu dobu byla, volala záchranku. Tam mi udělali základní vyšetření s tím, že není nutná hospitalizace, že se jedná o panickou ataku, dali mi uklidňující lék a poslali domů. Od té doby se z toho nějak nemůžu dostat, ba právě naopak. Nezvládám pomalu běžný život. Sotva se vleču. Tělo mám bolavé, ztuhlé svaly, stačí chvilku sedět, stát. Nemůžu se pak hnout. Ráno vstát je horor. Většinou s pláčem. Dřív jsem se po nějaké době rozhýbala, dnes už ani to. Tělo mě bolí ve dne, i když  leží nebo sedím, v noci, když se probudím. Prostě permanentně. To brnění mám stále. Různé intenzity. Často se mi motá hlava, buší, přeskakuje mi srdce. Mám vysoký tlak. Kolem 150/95. Před cca rokem a půl jsem prodělala  boreliózu, prý je chronická. Zvýšené EBV, to i loni na jaře, málo bílých krvinek, anemie, něco se štítnou žlázou. V pondělí jdu k doktorovi – vada srdce, defekt síňového septa, tuším, psych. problémy, deprese, porucha osobnosti. To jsou asi ty nejdůležitější zdravotní problémy mimo to, co mě trápí nyní.

Pane Hnilico, ještě jednou Vám z celého srdce děkuji, pokud si na mě uděláte čas. Vím, že jsem asi moc drzá, pokud Vás poprosím, zda byste se mohl podívat co nejdříve. Já jen, že už fakt nemůžu a že čím dříve se něco dozvím, tím dříve budu moci něco dělat a snad i vyhrát, a ne prohrát.

Díky, díky, díky.

Krásný den

Vendula

Dobrý den, vážená paní,

zdravím  Vás.

Zabýval jsem se Vašimi problémy a konstatuji, že přes subjektivní problémy nevidím u Vás nic zlého, jde o ataky neurologického původu. Doporučuji zajistit větší prokysličenost organismu, dále více vitaminu C, hlavně z přírodních zdrojů, a rovněž masáže na celkové uvolnění organismu. Pevně věřím,  že Vaše potíže pominou.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Hnilica

Vážený pane Hnilico,

v úvodu Vás co nejsrdečněji zdravím.  Obracím se s prosbou o pomoc při řešení mého zdravotního stavu. Od poloviny července 2017 mě trápí zdravotní potíže, které se zpočátku projevovaly zejména v oblasti srdce, s nimiž jsem skončil v nemocnici na JIP. Jednalo se o tachykardii, cca 120 tepů, bez zjištění příčiny (nasazeny betablokátory a ACEI). S postupem času se k záchvatovité tachykardii přidávaly nespecifické bolesti v oblasti především levé části celého hrudníku, značné mravenčení a silné křeče končetin, občasná dušnost (nezávislá na zátěži), zablokovanost zad a levé strany krku, občasné motolice, tělesná teplota přes den 37,3 ⁰C a občas kolem cca 17. až 18. hodiny pocit zimnice, dále pocity úzkosti – hlavně po probuzení, suchá kůže zejména v oblasti kožních záhybu, nesnášenlivost slunění, noční buzení a celkově špatné spaní, zhoršení stavu při změnách počasí. Chodím pravidelně na kardiologii. Tam EKG, EKG holter, echo, šlapání kola, krevní obraz a sono břicha (diagnóza tachykardie). Navštěvuji také pravidelně neurologa, který určil dle EMG vyšetření diagnózu latentní tetanie a předepsal Magnosovl, poté vápník. Několikrát proveden krevní test na borelii – vždy negativní. Od 25 let pravidelně ledvinové kameny – kalciumoxalátové. Prosím, je možné zjistit pravděpodobné příčiny tohoto stavu, doporučit nějaké činnosti, které by vedly k nápravě onoho zdravotního stavu. Mnohokrát Vám děkuji.

S pozdravem. Oldřich

Vážený pane,

Vaše problémy, cítím, jsou úporné, nicméně těžko detekovatelné a tím pádem i problematicky řešitelné. Cítím ze všeho nejvíc neurologické ataky. K léčbě doporučuji uvolnění organismu, lehké masáže a vhodná by měla být též akupunktura, která by mohla vyladit správně organismus.

S přátelským pozdravem

Jan Hnilica