Alternativní medicína,  Bylinky,  Děti,  Meduňka,  Péče o tělo,  Psychosomatická medicína

Přírodní cestou k vytouženému miminku!

„Milé čtenářky, máte problémy s otěhotněním? Bojujte za své budoucí miminko léčivou silou bylin z našich luk a hájů, pozitivním myšlením a harmonizací svého osobního života!“ nabádá ve svém článku v ŘÍJNOVÉ MEDUŇCE bylinkářka a publicistka MgA. Zdeňka Vaculík Erlebachová.
„Ráda se s vámi podělím o příběh mojí kamarádky Sáry, s níž jsem sdílela cestu k jejímu miminku a které velmi pomohla bylinná kúra mé babičky bylinkářky…“
Součástí článku paní Zdeňky je recept na účinnou bylinnou kúru z tuzemských bylinek. Článek je součástí hlavního tématu říjnového čísla Meduňky, které nese název ZDRAVÁ A SPOKOJENÁ ŽENA a obsahuje osm rozmanitých a užitečných článků, týkajících se různých stránek života ženy.
Aktuální říjnové číslo je v prodeji a můžete si ho číst také na emedunka.cz

Sářina cesta k miminku
„Stát se matkou!“ To je jedna z nejdůležitějších úloh v životě ženy. Moje babička, zkušená matka pěti dětí, vždy říkávala, že dítě život ženy ovlivní v případě, že jej má, ale i když jí není dopřáno. V dnešní době, kdy ženy rodí mnohem později, než by si příroda přála, jsou cesty k vysněnému miminku daleko těžší. Mnohé z nás si jistě prožily smutek z negativního těhotenského testu i dlouhé měsíce či roky čekání na vysněné miminko. Tím, že se nesnažíme nic uspěchat a chceme si nejprve studiem i prací uspořádat život, se sice chováme k budoucímu miminku zodpovědně, ale naše tělo je zkrátka nastaveno tak, že nejvhodnější doba pro početí je mezi 20. – 25. rokem života ženy. Vyšší věk, vysoká míra stresu, málo pohybu i málo pobytu v přírodě, chemie v jídle a gynekologické komplikace mohou za to, že miminko někdy dlouho nepřichází.
Sářina cesta k miminku byla složitá. Po třetím spontánním potratu, který byl pro ni velmi těžký, jí několik lékařů na významné české reprodukční klinice řeklo, že se už děťátka nedočká. Po nepříjemném šestiměsíčním léčení, kdy její zdraví, váhu i psychiku ničily hormonální injekce a další chemie, se rozhodla pro pomoc z lůna přírody a bylinek. Navzdory smutným lékařským diagnózám a ztrátě menstruačního cyklu se Sáře podařilo díky bylinkám otěhotnět během několika měsíců.
Jistě vás zajímá, jak se jí to podařilo. Snažila se svůj život správně uspořádat a pomoci si nejen bylinkami, ale také pozitivním myšlením. Přestala se trápit, plakat a zavírat se doma se svou bolestí. Našla si hodně času pro svého partnera na společné cestování, společné koníčky, procházky, kino. Přestala se upínat na výsledek těhotenského testu a začala se radovat z věcí, které se jí předtím zdály obyčejné. Konečně mohla lépe spát, ustaly problémy se zažíváním, které jsou při hormonální léčbě běžné a díky bylinkám se cítila opět dobře. Místo dalšího hormonálního koktejlu vyzkoušela i bylinnou kúru mojí babičky, kterou bych chtěla doporučit i ostatním čtenářkám, toužícím po miminku.
Moje babička vždycky říkávala, že mnoho problémů s početím řeší „moře a pohoda“. A měla pravdu. Pokud trávíte minimálně 14 dní aktivně u moře, výborně se tím harmonizuje celý hormonální systém, zintenzivňuje se ovulace. Nejlépe můžete léčebnou sílu využít v čase těsně před úsvitem, kdy moře uvolňuje nejvíce jódu a dalších zdraví prospěšných látek. Pokud nemáte možnost cesty k moři, vyzkoušejte solnou jeskyni nebo solnou inhalaci.
            Sáře velmi prospěla i změna jídelníčku, který hraje v případě otěhotnění také důležitou roli. Moje babička vždy velmi uznávala lidovou moudrost „jídlo má léčit“. Často ženám doporučovala některé potraviny, jejichž nedostatek může být spojen s poruchou plodnosti. Jsou to mléčné výrobky – nejlépe jogurt, tvaroh a kysané výrobky. Ovoce – ideální jsou višně, třešně, jablka, pomeranče, banány, švestky. Zelenina – nejlépe jednou denně čerstvý zeleninový salát s olivovým olejem, jogurtem, dále kořenová zelenina, kukuřice, řepa, petržel. Kvalitní maso – alespoň 3x týdně vařené, dušené či grilované a alespoň 2x týdně ryby, dále je vhodný králík, drůbež, telecí maso. Vejce – nejlépe v bio kvalitě a v úpravě volského oka s tekutým žloutkem – ten totiž pomáhá při zrání vajíček a zesiluje ovulaci. Pečivo – velmi vhodné je vyhnout se bílému pečivu, zvolte nejlépe celozrnný chléb, kaši z obilovin, vločky, kukuřičnou mouku. Z příloh jsou velmi vhodné luštěniny, rýže a brambory. Nezbytný je zdravý přísun tekutin – 2 litry denně, nejlépe šťávy z čerstvého ovoce, bylinkové čaje, minerálky s vyšším obsahem hořčíku. Dále jsou velmi důležité vitaminy – vitamin E (nedostatek způsobuje potrat nebo neplodnost), kyselina listová – omezuje vrozené vady plodu jako je vada mozku a míchy, hořčík a jód (pomáhají proti samovolnému potratu).
Protože je těhotenství velký zásah do lidského organismu a každá z nás by si přála, aby děťátku v našem lůně bylo co nejlépe, je vhodné tato doporučení dodržovat minimálně tři měsíce před otěhotněním, abychom své tělo na příchod miminka co nejlépe připravily…