Meduňka

Pro inspiraci: Kapustové recepty

Kapusta patří obsahem vitaminů a minerálů mezi nejzdravější zeleninu, ale většinou stojí poněkud stranou našeho zájmu.Ochutnali jste někdy třeba kapustový dort? Pokud ne, můžete vyzkoušet – inspirujte se recepty naší spolupracovnice Katky Boesenberg

Kapustové chipsy – když chcete zdravě mlsat –
1 kapusta nakrájená/natrhaná na menší kousky
šťáva z jednoho citrónu/limetky
1 lžíce olivového oleje
1 lžíce sezamových semínek
špetka chilli
Postup: Nakrájenou kapustu dejte do větší mísy. Smíchejte šťávu z citrónu, olej, semínka a chilli a připraveným dresinkem polijte kapustu a řádně promíchejte. Kapustu rovnoměrně rozložte na plech a dejte do trouby. Sušte při teplotě cca 40 stupňů až do křupava. Pokud máte sušičku, bude to o něco jednodušší.

Kapustový dort
200 g kapustových listů
3 vejce
100 ml slunečnicového oleje
2 lžičky vanilkového extraktu
100 g  jablečného pyré
100 g demerara cukru
2 jablka, oloupaná, nastrouhaná
250 g špaldové mouky
2 lžičky bio prášku do pečiva
½ lžičky soli

Postup: Rozehřejte troubu na 180 stupňů.
Zalijte nakrájenou kapustu vařící vodou a nechte ji 3 minuty stát. Pak kapustu přeceďte a řádně vyklepejte, aby v kapustě nezůstala žádná voda. V mixéru rozmixujte do hladka.
V jedné míse promíchejte mouku, sůl a prášek do pečiva. V druhé smíchejte vajíčka, vanilku, jablečné a kapustové pyré a jablka. Do mokré směsi postupně vmíchejte suchou směs. Nalijte to vymazané formy a pečte cca 30 minut, případně použijte špejli na kontrolu lepivosti těsta. Hotový dort nechte vychladnout a můžete jíst jen tak nebo ho ozdobit polevou nebo ovocem.

 

          Kateřina Boesenberg BHSc. ND