Děti,  Knihovnička Meduňky,  Meduňka,  Recepty,  Rodina

Babička vaří s vnoučaty víkendová menu! Tentokrát to bude…

… menu plné vitaminů! Inspirujte se kuchařkou od Marcely Šebestové a pusťte se s dětmi do víkendového vaření!
Autorka připravila tuto vtipnou kuchařku pro radost a s obdivem ke všem babičkám a k jejich skvělým a osvědčeným receptům. I babičky, které jinak nevaří příliš rády, se pro svá vnoučata vařit snaží, což si také zaslouží ocenění. V této kuchařce ovšem vaří také vnoučata pro své babičky a dědy.
Všichni rádi sedíme u prostřených stolů s dobrotami, protože posezení u dobrého jídla nás navzájem sbližuje. Pokud něco nevyjde podle vašich představ, berte to s humorem, a nezapomeňte, že nože mají ostrá ostří a rozpálené trouby a plotýnky pálí. Tak ať se vám při vaření a sbližování daří! Za pokus to rozhodně stojí. A jaká menu v knize najdete? Například Masopustní menu, Sněhové menu, Menu prababičky Julinky, Pohádkové menu,Velikonoční menu, Menu jarní soboty, Májové menu a mnohá další. My jsme tentokrát vybrali část Menu plného vitaminů (celé toto menu na vás čeká v knize). Dobrou chuť!
Knihu získáte na www.knihovnickamedunky.cz 

Menu plné vitaminů
Snídaně: Sýrová pomazánka s jablky, chléb, čaj
Oběd:       Rýžová polévka s hráškem
Zeleninové čevapčiči
Jihočeská lepenice
Večeře:    Placičky z ovesných vloček, vařený brambor

Sýrová pomazánka s jablky
100 g másla, 2 lučiny, 100 g tvrdého sýra, 2 jablka, 2 lžíce sekané pažitky, sůl
V misce třeme lučinu s máslem, přidáme oloupaná, nastrouhaná jablka a sýr. Dobře promícháme a podle potřeby osolíme. Mažeme na krajíčky chleba a sypeme sekanou pažitkou.

Rýžová polévka s hráškem
200 g rýže, 250 g čerstvě vyloupaného hrášku, 1 větší mrkev, 2 brambory, 1 mladá cuketa, 2 stonky řapíkatého celeru, 1 cibule, sekaná zelená petrželka, 50 g strouhaného sýra, 1 stroužek česneku, 1 kostka zeleninového vývaru, olej, sůl
Očištěnou a oloupanou zeleninu kromě hrášku nakrájíme na kostičky a na rozpáleném oleji v hrnci podusíme asi 5 minut. Zalijeme litrem vody a vaříme 20 minut. Přidáme kostku vývaru, hrášek a propláchnutou rýži. Vaříme 15 minut do měkka. Do polévky vložíme utřený česnek se solí, nasekanou petrželku a strouhaný sýr. Promícháme a ihned podáváme.

Zeleninové čevapčiči
2 mrkve, 1 malá cuketa, 1 cibule, 1 malý pórek, 2 stroužky česneku, 200 g mletých kuřecích prsou, 1 vejce, majoránka, sůl, strouhanka, zeleninový vývar, olej
Očištěnou mrkev a cuketu nastrouháme na hrubém struhadle a dáme vařit do zeleninového vývaru. Scedíme a necháme vychladnout. Drobně nakrájenou cibuli a pórek orestujeme na oleji. Přidáme vařenou zeleninu, mleté kuřecí maso, utřený česnek, vejce, majoránku a sůl. Promícháme a přidáme tolik strouhanky, aby vznikla hustá hmota. Vytvarujeme šišky, které obalíme ve strouhance a smažíme na oleji do zlatova.

 

J