Ezoterika, Magie,  Tarot

TAROTOVÁ PŘEDPOVĚĎ NA TÝDEN OD 16. DO 22. BŘEZNA

KRÁL PENTAKLŮ (MINCÍ)

Tato karta již na první pohled vyvolává dojem klidu, zastavení, dokonce občas jisté formy přibrzdění. Není tudíž náhodu, že se objevila jako karta tohoto týdne.

Dobrou zprávou Krále pentaklů je, že se sice finanční tok může zastavit anebo výrazně zpomalit, zároveň však jednou, po delší době čekání, přinést jistou formu odškodnění a zadostučinění. Může se to týkat zejména těch, kteří budou činit nebojácná, avšak velice racionální a do hloubky promyšlená rozhodnutí a v čase buď vynuceného, nebo dobrovolného zklidnění se projeví kreativně.

Ano, je pravdou, že Král pentaklů jasně naznačuje nutnost „utahování opasků“ a vyžaduje opatrnost u jakýchkoli výdajů. Zároveň však slibuje, že jednoho dne se to, co ušetříme, může rozmnožit a přinést své výsledky, ač po někdy únavné námaze.

Mincový král nevylučuje jistou formu podpory a pomoci zvenčí. Celý týden ale bude velice přínosné chovat se tak, jak činí právě tento konkrétní tarotový král: trpělivě, odpovědně, se smyslem pro povinnost. Oplatí se rovněž být vytrvalý, přizpůsobit se stávající realitě a žít v harmonii s přírodou i přírodními zákony, zachovat si pevné zásady a alespoň na čas odložit své případné touhy cokoli vlastnit, lpět na něčem, mít ze všeho co největší požitek a uspokojovat za každých okolností své choutky.

Král pentaklů obvykle sedí na trónu umístěném uprostřed vinohradu bohatě ověnčeném těžkými sladkými hrozny. Tím je naznačeno, že pokud budeme pilní za jakýchkoli podmínek, nebudeme sedět jenom tak v koutě, ale vynaložíme jakoukoli tvůrčí snahu, budeme odměněni hojnou úrodou, třebaže by současný stav nepůsobil moc povzbudivě.

Na závěr se dá pouze povědět, že ať se děje, co se děje, s Králem mincí jsou dlouhodobé vyhlídky dobré, byť budeme muset k lepší perspektivě přiložit vlastní ruce a použít svůj um.

Judita Peschlová, odbornice na Tarot, symboliku a archetypy s víc jak 35letou praxí.