Knihovnička Meduňky

Z meduňkové knihovničky: Znáte australské květové esence?

Pokud hledáte jemnou, a přitom účinnou metodu k léčení rozmanitých potíží, velmi dobrou volbou mohou být australské květové esence. Seznámit se s nimi můžete díky celmi zajímavé a čtivé knize Stanislavy Marešové (odborná spolupráce Martina Smíšková).
Tato kniha vyšla v meduňkové edici, zakoupíte ji přes náš e-shop.www.obchodmedunka.cz

 

Květové esence nejsou ničím novým. Používaly se k léčení již několik tisíc let před Kristem. Léčebnou metodu pomocí těchto esencí znovuobjevil Dr. Eduard Bach ve 30. letech 20. století užitím anglických kvetoucích bylin.
Dnešní společnost a její potřeby jsou však velmi odlišné. Lidé se musejí vyrovnávat s tématy 21. století, jako jsou znečištěné životní prostředí, stres, sexualita, problémové vztahy a spiritualita. Sám Bach kdysi říkal, že jeho esence budou mít největší význam pro lidstvo po dobu 50 let a pak se bude muset vytvořit něco nového. Po té době se pak opravdu objevily esence další, mezi nimi i australské.
Australští domorodci, Aboriginci, vždy užívali květy k léčení nemocí. V Austrálii najdeme nejstarší kvetoucí rostliny na světě. Navíc je to země s největším množstvím kvetoucích rostlin, a to i takových, které nikde jinde nenajdeme, rostlin nesmírné krásy a síly. Nejspíš proto, že je to země relativně nejméně znečištěná a metafyzicky s velmi moudrou, prastarou energií. Nebylo tam tolik zranění, válek a utrpení jako jinde a to zvyšuje sílu těchto esencí. V současné době se zde projevuje nová vlna vitality. To vše dává Australským květovým esencím jejich jedinečnost, díky níž se stávají po celém světě oblíbenou součástí terapie lékařů a praktikantů, jak se říká těm, kdo s nimi pracují.
A je to vůbec poprvé, kdy se s nimi čeští čtenáři mohou v souhrnné podobě díky této knize seznámit.

Použití při prevenci působení elektrosmogu (tablety, mobily, počítače…) na děti
Od začátku 20. století je používáno čím dál víc elektrotechnických a elektronických zařízení, která od základů změnila náš životní styl. V posledních dvaceti letech došlo navíc k enormnímu nárůstu využívání bezdrátové komunikace.
Co se týká mobilů, tabletů, wi-fi a jejich zhoubného vlivu na mysl člověka, zejména pak dětí, toho bylo již řečeno a napsáno spoustu. Právě děti jsou totiž v této souvislosti zdravotně nejvíce ohroženou skupinou obyvatelstva. Tráví před jejich displeji a svítícími obrazovkami televizí daleko víc času než dospělí.

Bylo prokázáno, že elektromagnetické pole, byť vyhovující hygienickým limitům, způsobuje epilepsii, poškození DNA, epifýzy, šťítné žlázy, brzlíku, zvýšení rizika výskytu nádorů (zejména nádorů mozku a prsu); následkem je i snížení počtu živých spermií ve spermatu o desítky procent a omezení pohyblivosti zbývajících spermií; jeho vlivem tělo produkuje stresové hormony, objevují se sklony k depresím. Již po 15 minutách zapnutého mobilu se dostavily změny v EEG, důsledkem blízkosti mobilu ve spánku je zkrácení REM-fáze a porucha spánku. V pozdějším věku pak lze předpokládat výskyt nádorů mozku a sluchového nervu, Alzheimerovu nemoc, deprese a další degenerativní poruchy centrální nervové soustavy.
Nemůžeme tady vyjmenovat vše, ale jisté je, že je důležité naše děti před zhoubným vlivem elektrosmogu chránit. A i v tom mohou pomoci Australské květové esence. Osvědčila se zejména kombinace Electro nebo esence Mulla Mulla. Používá se proti elektromagnetickému a slunečnímu záření, vytváří ochranný blok, eliminuje poškození. Někdy se užívá vnitřně, jindy působí samy lahvičky s esencí postavené v rozích místnosti či na pracovním stole.
Děti jsou většinou naší největší láskou a bohatstvím a Australské květové esence jim mohou před nástrahami dnešní složité doby opravdu pomoci.