Ezoterika, Magie,  Tarot

Týdenní čtení z tarotových karet: 20.-26. května 2019

První karta týdne: Šestka pohárů

V tomto týdnu se budete muset s něčím potýkat, s něčím, co vás bude chtít přemoci. Berte to s lehkostí a grácií, nakonec se ukáže, že nic až tak strašného se neděje. Někdo z vaší minulosti se vrátí, aby vám poskytl morální a možná i jinou podporu. Šestka pohárů předpovídá, že se brzy smíříte s dlouho ztraceným přítelem. V případě potřeby vám bude moci tato osoba schopna poskytnout útěchu a zázemí. Šťastné nostalgické vzpomínky vás opět pevně spojí. Zažijte znovu malé potěšení z dětství a budete se s radostí vracet do jednodušších, bezstarostnějších časů.

Výzva Šestky pohárů na tento týden:

Připravte se na nové, resp. staronové začátky a povzbudivé změny. Přiložte ruce k dílu, aby mohli plody vaší práce potěšit jak vás, tak vaše blízké. Vzpomeňte na své dávné cíle a také na staré kontakty, které se mohou ukázat jako velice nápomocné. Otevřete se lásce.
Druhá karta týdne: Velekněžka

V kombinaci se Šestkou pohárů věští Velekněžka změny ve vztazích a v záležitostech lásky. Objeví se jisté překážky, které však nakonec nebudou ve váš neprospěch, právě naopak. Zjistíte, že odklad nebo nemožnost se někam dostat, něco vykonat, něčím se zabývat, vám v červenci přinesl víc pozitiv, nežli negativ. Budete se muset naučit nové dovednosti nebo získat nové poznatky a vědomosti. Pomohou vám k získání výhod z krátkodobějšího i dlouhodobějšího hlediska. Možná pocítíte úzkost z nadcházejícího hodnocení nebo testu, ať už se bude jednat o práci, studium, vašeho koníčka apod. Nechte však mluvit své srdce, pozorně naslouchejte tomu, co vám říká a spoléhejte na přirozenou moudrost své duše, ale rovněž svého těla. Jednoduše následujte své záliby, poslouchejte své instinkty a držte se své cesty.

Výzva Velekněžky na tento týden:

V kontextu spirituality můžete v červenci ztratit své spojení se svými duchovními průvodci. Velekněžka vás proto vyzývá, abyste věnovali víc času relaxaci a naladění na svou spirituální podstatu. Dbejte však na to, abyste se nestali příliš závislými na duchovním světě, různých samozvaných guru, případně radách falešných jasnovidců. Neměli byste se v žádném případě izolovat od světa, naopak, buďte aktivnější a setkávejte se s lidmi, kteří jsou naladění stejné vlně. Výzvou měsíce je rovněž opatrnost, především finanční. Ujistěte se, že rozumíte všem podmínkám, než začnete podepisovat jakékoli smlouvy a dokumenty. Věřte sami sobě i v sebe, své intuici a vnitřní moudrosti, povedou vás správným směrem. Nezanedbávejte své vlastní potřeby a usilovně pracujte na svém sebevědomí.
Pokud vás zajímá, jak vypracovat svou vlastní, docela osobní tarotovou předpověď, ať již na konkrétní den, týden, měsíc, rok, či celý život, přihlaste se na meduňkovou večerní školu Tarotu, která započne letos v polovině září.

Judita Katona Peschlová, zkušená kartářka, psychoterapeutka, terapeutka andělské terapie a lektorka rodinných konstelací, žurnalistka a spisovatelka; www.angelcity.cz