Ezoterika, Magie,  Tarot

Týdenní čtení z tarotových karet: 6.-12. května 2019

První karta týdne: Devítka mincí

Devítka mincí naznačuje, že tento týden budete obdarování velkou radostí. Váš životní úroveň by se měla zlepšit a povinnosti či úkoly budou méně zatěžující. Budete mít víc času a možností věnovat se víc příjemným aktivitám, například návštěvám uměleckých galerií, koncertů, divadla, kina, sledování západů slunce nebo zapojení se do něčeho, po čem jste toužili již dávno. Oceníte určité věci ve svém životě jednoduše proto, že pochopíte, nakolik jsou pro vás neocenitelnými dary. Snad dokonce změníte svůj přístup k životu a pohled na něj.
Devět mincí symbolizuje požitek z „jemnějších“ věcí v životě. Tato karta se může objevit, když si zasloužíme nějaký luxus v našich životech, jako jsou lázně, hýčkání nebo jen některé jednoduché péče. To může přijít po období tvrdé práce, kdy dosáhneme nasycení nebo vyčerpání a musíme být odměněni a oživeni. Když se v nás cítíme „těžce“, je to často znamení toho, že je čas na radosti doporučené touto kartou.

Výzva Devítky mincí na tento týden:

Dovolte si požitek z „jemnějších“ věcí. Připusťte, že si zasloužíte i nějaký ten „luxus“, například lázně, masáž, jakékoli hýčkání nebo jen prostou péči ze strany svých blízkých. Budete-li se cítit unavení, vyčerpaní, skleslí, bez energie nebo chuti do života, vězte, že nastal čas na radosti doporučené touto kartou. Tato potěšení přicházejí také tehdy, když jste schopni otevřít se kráse a potěšením tohoto světa a všem jeho pozoruhodnostem, vůním, chutím, zvukům a barvám. Bohužel, na tomto ocenění musíte často zapracovat, co vyžaduje trpělivost, vytrvalost a disciplínu. Když budete schopni nastavit své smysly tomuto hlubšímu uznání života, můžete být navždy syceni jeho velkorysými dary.

Druhá karta týdne: Svět

Karta Svět představuje naplnění a úplnost. Naznačuje též, že tento týden dokážete něco dovést k šťastnému nebo úspěšnému konci. Budete „povzneseni“ do výšin, o jakých se vám ani nezdálo. Možná vám odlehne, že se jedna kapitola uzavírá, abyste mohli začít psát novou část svého životního příběhu plnou příjemných překvapení. Můžete však být rovněž v pokušení usilovat právě teď o ještě větší úspěch, než vám byl nadělen, a to navzdory tomu, že jste s takovou mírou zdaru předem vůbec nepočítali. Tato karta ale varuje, že přehnaná snaha by vás mohla odvrátit od zaslouženého klidu a vnitřního míru, který je nutný k tomu, abyste se mohli později pohnout dál a výš. Navíc by namísto většího životního prostoru a štěstí vytvořila jistá omezení a překážky, abyste napříště nemohli až natolik pospíchat k vysněným metám.

Výzva Světa na tento týden:

Usilujte o stav vnitřní spokojenosti a míru, zvláště když něco právě dokončujete. Mít svět u nohou znamená mít vše, co vás učiní soběstačnými a spokojenými, tak jenom do toho! Životní naplnění není však jen o tom, co vlastníme, ale také o tom, jak se cítíme. Mnich nebo poustevník se může cítit spokojen jen se svou žebrací miskou a suchou jeskyní, v níž skloní hlavu, jiná osoba zas se třemi byty v centru města, vilou u moře, dvěma auty a vysokou sumou na účtu v bance. Každý člověk má jiné potřeby a je spokojený nebo šťastný za jiných podmínek. Karta Svět nám však připomíná, abychom si cenili toho, co již máme, abychom mohli dostat ještě víc.