Ezoterika, Magie,  Tarot

Týdenní čtení z tarotových karet: 29. dubna – 5. května 2019

Výklad na nastávající nebo aktuální týden pro vás může být velice důležitý, protože díky němu se můžete připravit na to, co vám přinese, upozorní, čemu se vyhnout, ukáže, na co se těšit a předestře vám týdenní výzvy. Výklad pro vás připravila Judita Katona Peschlová.

První karta týdne: Desítka mincí

Desítka mincí přináší stabilitu a přechod na bezpečnou základnu, na které si můžete vychutnat plody svého trpělivého a dlouhodobého snažení. Dočkáte se úlevy na jednom z konců období výkonu usilovné práce. Karta je jakýmsi znamením, že je vše v pořádku. To však neznamená, že můžete přestat pracovat úplně, jen se dostanete na jistý typ „vyvýšeného odpočivadla, ze kterého je jednodušší vyhodnotit, jak daleko jste pokročili. Karta Desítka mincí je tedy podobná odměně, poskytuje vám bezpečné, šťastné „místo“, ze kterého je vám dovoleno ohlédnout se a oslavit dosud dosažené nebo dílčí výsledky, jakkoli malé či velké.
Karta se může často ukázat v době, kdy jsme se cítili nepokojně, možná poté, co jsme se na zdánlivě nekonečném čase potýkali s nějakým aspektem naší práce, duchovního, společenského či romantického života. Možná máme pocit, že se nikam nedostaneme, i když jsme tu práci vkládali. Na cestě k tomu, co chceme, může být mnoho vzestupů a pádů. Kolísání mezi úspěchem a neúspěchem je nevyhnutelnou součástí života, ale jejich nejistota může způsobit, že se budeme cítit nejistí a necháme nás toužit po základním základu stability. Deset mincí představuje právě to místo.

Výzva Desítky mincí na tento týden:

Desítka mincí vás žádá, abyste se odměnili za své úsilí a vynaloženou energii. Udělejte si přestávku a zjistěte, kam jste zatím došli. Pokud jsou před vámi další nové „obzory“, měli byste se na ně teď podívat z této vyšší perspektivy, a pak se klidně a s lehkostí pohybovat vpřed za svým cílem. V další fázi využijte dosud získanou moudrost. Užijte si pocit větší jistoty týkající se vaší budoucnosti. Snažte se pamatovat na to, že i v době zdánlivě nekončícího „boje“ budete odměňováni za své úsilí. Nadále však pracujte na aspektech těch stránek svého života, které vyžadují vaší pozornost a péči. Zdar na vás čeká „hned za rohem“. Pokuste se udržet svou víru v život a jeho dobrodiní a věřte, že všechna vysněná hojnost může být vaše!

Druhá karta týdne: Zamilovaní

Tento týden můžete čelit důležitým rozhodnutím. Ať už jste si toho vědomi, nebo nikoli, jste na rozcestí v jedné ze sfér svého života. Vaše rozhodnutí stran směru, kterým se vydáte, rozhodne o vaší budoucnosti, zejména ve vašich vztazích. Analýza vašeho rozhodnutí vám pomůže lépe pochopit sebe sama i své postoje. Rozhodujete se s láskou k sobě i k jiným? Pokud ne, bude to vyžadovat nápravu, abyste se mohli posunout kupředu pozitivním a vědomým způsobem. Láska v jakékoli své podobě, někdy v takové, v níž ji nemusíte okamžitě rozpoznat, se objeví ve vašich dveřích a bude pouze na vás, zda ji pozvete dál.

Výzva Zamilovaných na tento týden:

Když jste konfrontováni s rozhodnutími v jakékoli oblasti života, jste žádáni, abyste učinili co nejlepší volbu, čili volbu v nejvyšším zájmu všech zúčastněných včetně vás samých. Karta Zamilovaní vás vyzývá, abyste si byli plně vědomi rozhodnutí, která činíte a byli otevřeni novým možnostem, které jste původně vůbec neplánovali. Buďte laskaví a pozorní k sobě i k ostatním lidem, a také svému okolí. Konejte z opravdové lásky svého srdce, nikoli z pouhého rozumu. Nenechte se zlákat pestrobarevnými přísliby, vezměte spíš v úvahu případné dlouhodobé důsledky svého jednání.

 

Judita Katona Peschlová