Ezoterika, Magie,  Tarot

Týdenní čtení z tarotových karet: 22.-28. dubna 2019

První karta týdne: Pětka pentaklů

Pětka pentaklů naznačuje, že tento týden může být pro některé z vás trochu těžší. Budete třeba mít málo energie nebo motivace zaměřit se na to, co se může pro vás ukázat jako dost zásadní záležitost. Možná se jen budete muset intenzivněji zabývat základními životními potřebami. Vaše trápení vám připomene nestálost hmotných věcí. Může to však být rovněž doba, kdy se ve vás probudí nové duchovní uvědomení a objeví se zatím malý, ale přece jenom životaschopný zárodek nové životní vize. Budete trpělivější a odvážnější než jindy a naučíte se mnoho důležitých lekcí. Někdo se k vám asi přidá a bude vás věrně provázet, ať se bude dít cokoli. Svět není pouze plný utrpení, nýbrž také překvapení. Nechte se překvapit příjemně.

Výzva Pěti pentaklů na tento týden:

Nedovolte, aby se vám váš život začal jevit jako všední nebo dokonce bezvýznamný. Přílišné prožívání obtíží a neustálé přemýšlení o nich může mít tento týden větší dopad na vaše zdraví a pocit pohody. Potrápí-li vás nějaké těžkosti, nepodlehněte jejich tlaku. Raději se naučte oceňovat to dobré ve vašem životě, byť by to měla být pouze drobnost. Nepovažujte tuto týdenní kartu pouze za nositele nepříjemností, ale též za povzbuzení k vděčnosti za to, co máte.

Druhá karta týdne: Rytíř pohárů

Rytíř pohárů hovoří o týdnu charakteristickém různými náladami, fantazií a do jisté míry také temperamentním chováním. Klíčem k vypořádání se s mocí e-mocí a jejích energií, které tato karta představuje, je její správné nasměrování a využití tak, aby se vám nevymkly z rukou. Rytíř vás bude žádat, abyste se rozhodli v něčem, co byste již neměli odkládat. Budete se „vozit na horské dráze“, jen tak, pro zábavu, a kolotoč zastavíte, když si uvědomíte, že s tím třeba přestat a začat se věnovat vážnějším věcem. Výkyvy nálad mohou být tento týden výsledkem vaší malé ochoty vidět svět dospělým způsobem, s větší moudrostí a rozvahou. Silné emoce mohou ve vašem životě způsobit mírný chaos, ale také vás přinutí cítit se „naživu“, probudí ve vás zatím spící tvůrčí schopnosti a sebereflexi. Nebudou vámi až natolik lomcovat vášně, nýbrž se prosadí citlivější aspekty vaší povahy. Díky nim získáte větší rovnováhu a vaše perspektivy budou najednou barevnější, pozitivnější a nádhernější.
Výzva Rytíře pohárů na tento týden:

Držte své vášně pod kontrolou, jinak se tento týden můžete stát obětí nezdravých emocí. Vystříhejte se toho, aby vás takovéto pocity přivedli k špatným rozhodnutím, anebo vám způsobili problémy, které by mohly vrhnout stín na váš život. Pokud se vám bude zdát nemožné najít jakákoli řešení, zklidněte se, zchlaďte horkou hlavu nebo utište plápolající srdce a jednejte velice rozumně.