Ezoterika, Magie,  Tarot

Týdenní čtení z tarotových karet: 15.-21. dubna 2019

Co přinese další týden? Odbornice na tarot a lektorka ženských kruhů Judita Katona Peschlová opět nahlédla do tarotových karet…

První karta týdne: Dvojka holí

Dvojka holí vás bude vést k práci na vaší osobitosti, na stránkách, které vás odlišují od ostatních a tvoří vaší jedinečnou individualitu. Tohoto týdne bude nastolena také otázka vaší osobní moci. Jsou ve vašem životě lidé, o nichž se domníváte, že se vás snaží ovlivnit? Pokud ano, poskytují vám dokonalou příležitost sebrat se, být konečně naplno kým skutečně jste a stát si za svou pravdou. Můžete tak sice riskovat kritiku a odmítnutí, co však bude velice nízká cena, kterou zaplatíte za ozdravný pocit, že víte, kdo jste a v co věříte. Odvažte se jednoduše být jiní. Odměna daleko převýší vynaloženou námahu a zdánlivá rizika. Dávejte si však pozor, abyste nezašli příliš daleko. Skutečná moc zahrnuje mnoho lásky; nemá nic společného s násilím, donucováním resp. ovládáním.

Výzva Dvojky holí na tento týden:

Tento týden jednejte za každých okolností sebevědomě. Dvojka holí je karta, která představuje odvahu být sám sebou. Představte si, že by svět byl plný lidí, kteří skutečně naslouchají svému vnitřnímu hlasu, který jim říká, aby následovali svou vlastní cestu. Nebyl by to svět odcizených nebo agresivních osob, nýbrž svět radosti, harmonie a bezpečí. Řiďte se tedy svým vnitřním hlasem nebo instinktem, zejména při rozhodování o tom, jakým směrem vykročit, koho nebo co si vybrat a co odmítnout. Nikdo z nás nemůže plně předvídat budoucnost nebo vidět za roh, proto bychom se měli spoléhat alespoň do jisté míry na své vnitřní světlo, které nám svítí na cestu vedoucí vpřed a vzhůru. Každý z nás má toto vnitřní vedení, ne všichni jsme však naladěni na jeho moudrost a ochotni jej následovat. Tato karty vás vyzývá, abyste se této „pochodně“ chopili a uvěřili, že přesně tam, kam dopadá její světlo, byste měli s odvahou a vírou co nejdřív vyrazit.

Druhá karta týdne: Devítka mečů

Devět mečů naznačuje, že tento týden budete mít důvod k nadšení, ačkoli jste se dosud možná obávali budoucnosti nebo litovali něčeho z minulosti. Vaše obavy se mohly týkat čehokoli, vašeho zdraví, vztahů, práce atd. Teď bude důležité o svém strachu, pochybnostech či nejistotách s někým hovořit, někomu se svěřit, případně se naučit nějaké techniky, jak se s nimi vypořádat. Devítka mečů ukazuje na jistý druh úzkosti, která může některé z vás trápit. Strach vás však může na druhé straně upozornit, že jste zabloudili na špatnou cestu, že máte čelit obtížným časům a varovat vás, abyste se nevyhýbali něčemu, co byste měli určitě udělat. Vaše obavy se však mohou změnit na úzkost, pokud budete sami sebe opakovaně mučit otázkami typu: „Udělal/a jsem to správně?“, nebo „Bude to fungovat?“, „Změní se všechno na dobré?“ apod. Snažte se být k sobě laskaví a přijít na to, co je základem vašich potíží nebo starostí. Až poté se bude moci tento týden objevit důvod k zmíněnému nadšení a radosti.

Výzva Devítky mečů na tento týden:

Tyto dny bude pro vás dobré častěji si připomínat, že úzkost může být docela pozitivním znamením. Ukazuje nám, že toužíme žít lepší život, jenomže ještě nemáme dostatek důvěry ani v sebe, ani ve svůj osud, ani v pomoc jiných. Nepochybujte ani teď, ani jindy o sobě, ani o tom, že se vám podaří, co máte v úmyslu. Uvědomte si, že snad nejúčinnější pomocí je vaše vlastní víra, že vesmír je ve skutečnosti přátelským místem, že jste jím vždy milováni, a že se o vás vždy nakonec dobře postará.

 

Judita Katona Peschlová