Ezoterika, Magie,  Tarot

Týdenní čtení z tarotových karet: 18.-24.března

Výklad týdenních karet bude tentokrát trochu odlišný od těch ostatních, jelikož na tento týden spadá jarní rovnodennost, která byla v rámci solárních, tedy slunečních svátků v Kole roku, vždy velice důležitá (egyptské pyramidy, zdá se dle tvrzení některých odborníků, byly stavěny rovněž v linii rovnodenností, nikoli slunovratů).

Pondělí 18. března

Anděl pravé míry
Něco se vám podaří dovést do konce. Navzdory tomu vám bude Anděl pravé míry tiše připomínat, že mnohé, o čem jste se domnívali, že je již hotové, nebo za vámi, prostě – není. Vše, včetně vás, je součástí nekonečného a nikdy nekončícího kruhu. Občas se v něm jednoduše zamotáte, což se vám v pondělí tohoto týdne může klidně stát. Narazíte na nedokončenou práci, na kterou jste pozapomněli, ale žádný strach. Bude vám nabídnuta pomocná ruka a přispěchá i některý z vašich přátel. Nenechte se v žádném případe dotlačit do unáhlených rozhodnutí.

Úterý 19. března

Viselec
Úterní atmosféra bude trochu napjatá a ve vzduchu bude viset několik nezodpovězených otázek. Partneři, ať již intimní, pracovní nebo obchodní, mohou po vás začít chtít něco, čemu byste se nejraději vyhnuli. Nemusíte sice udělat, co se po váš bude žádat, jen zvažte, zda vám za to budoucí následky stojí. Pouvažujte nad „exkurzí do neznáma“, snad až odvážným krokem do prázdna. Mohl by vás v mnohém obohatit a mnohému naučit. Někdo totiž čeká, přidáte-li se, nebo nikoli. Pokud se toužíte pohnout v životě dál, asi se budete muset podívat zcela jiným pohledem na sebe, na své okolí a na vše, co jste dosud prožili, a rovněž důkladně překopat své plány.

Středa 20. března

Svět
O prvním jarním dnu, ve kterém dojde k jarní rovnodennosti, můžete obdržet zprávy, které rozšíří hranice vašeho dosavadního „světa“. Ať už se jedná o dílčí pracovní úkoly nebo o osobní záležitosti, dostanete příležitost vydat se na cestu vedoucí pryč od známých břehů. Může vás náhle uchvátit touha po věcech, které jste nikdy neviděli a nepoznali.  Dnes se mnozí z vás překonají a prolomí svá vlastní omezení, za což se jim později dostane uznání. Cítíte-li se k něčemu či k někomu příliš připoutáni, rovnodennost vám poskytne šanci přetrhnout všechny řetězy, svobodněji se nadechnout a začít něco docela nového.

Čtvrtek 21. března

Velekněžka
Budete-li si chtít udržet, čeho jste dřív dosáhli, s velkou pravděpodobností bude nutné se učit novým věcem. A začít nejpozději právě tento čtvrtek, i kdyby to zpočátku měla být cesta samouka. Někteří lidé ve vaší blízkosti by z vás chtěli dostat vaše znalosti, aby je pak mohli využít pro sebe. Nepodlehněte jejich nátlaku, dožadování se, nebo manipulaci „rohlíkem“. Není totiž čas na přehnanou sdílnost a předávání svého know-how nesprávným lidem. Možná nejste připraveni na změnu, navzdory tomu však nějakou, byť malou, budete muset ve čtvrtek podstoupit. Hajte tiše a nekonfliktně svou pravdu, a stejně tak si stůjte za svým slovem.

Pátek 22. března

Věž
Možná se budete muset v pátek ptát sami sebe, jak moc pro vás znamená udržení míru a klidu doma i v práci. Stěžování vám dnes ještě méně než jindy v ničem nepomůže, naopak, můžete jím ať již v rodině nebo v zaměstnání či mezi přáteli ohrozit své postavení a obrátit někoho proti sobě. Buďte připraveni se vzdát všeho, na čem jste nezdravě dodnes lpěli, jinak se vám v sobotu, nejpozději v neděli něco sesype na hlavu. Konejte obezřetně a opatrně, nevybavujte pokud možno žádné úřední záležitosti. Nevystavujte se dnes žádnému zdravotnímu riziku případně úrazu!

Sobota 23. března

Kolo štěstí
Váš běžný, někdy dokonce obyčejně působící život by mohl v sobotu nabrat podobu mírně hazardní hry. Budete mít štěstí, možná skutečně víc, než rozumu, ačkoli chvílemi se vám bude zdát, že jste se octli na obřím kole ve vídeňském Prátru. Uvědomíte si, že nikdo jiný, nežli vy, nemůže řídit váš život a začnete koketovat s myšlenkou, že nastal čas vzít konečně kormidlo do vlastních rukou. Objeví se cosi neobvyklého a nečekaného, ale snad až k večeru. Zvrtne-li se cokoli směrem, který se vám nebude pozdávat, bez otálení vyskočte z „vozu“ ať se řítí, kam chce a ať jej řídí, kdo chce.

Neděle 24. března

Hvězda
V den Hvězdy se vám může splnit jeden z vašich snů. Někdo vám vnukne skvělou inspiraci, která se může za předpokladu, že po ní skutečně sáhnete, proměnit v cosi úžasného a v sobotu ještě nepředstavitelného. Neprosedíte-li víkend sami doma, může se ve vašem životě objevit nová tvář, s níž vás spojuje duchovní pouto, ať již to bude žena nebo muž. Máte-li jakékoli zdravotní potíže, Hvězda signalizuje léčení a v mnoha případech i zlepšení stavu. Následujte neochvějně svou vizi, neděle či ne-neděle.

Judita Katona Peschlová