Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Poradna J. Hnilici

Vážní čtenáři,


někdy se stává, že nám došla vaše platba, ale chybí vaše otázka pro   kartářku Juditu Peschlovou nebo pro Jana Hnilicu. Rozhodli jsme se proto změnit variabilní symbol, kterým bude vaše telefonní číslo.

Děkujeme za pochopení!
Vaše Meduňka

 

Poradna Jana Hnilici

Pro určení diagnózy potřebujeme buď fotografii, nebo jméno, příjmení a datum narození diagnostikovaného. Pokud stručně popíšete své zdravotní potíže, bude rada ještě přesnější. Vše je možno poslat buď mailem (i fotografii) na adresu: diagnoza@mojemedunka.cz, nebo v obálce do redakce: Meduňka, Prokopova 15, 130 00 Praha 3, na obálku napsat Psychotronická poradna.

Zaslané fo tografie nevracíme. Protože není v silách redakce všem vyhovět, bude psychotronik připravovat diagnózy jen čtenářům, kteří pošlou předem 400 Kč na redakční účet 670100-2207367861/6210, variabilní symbol Vaše telefonní číslo. Ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno a příjmení, zprávu o zaplacení pošlete s žádostí o diagnózu. Toto se týká i čtenářů, kteří již své údaje do redakce poslali. Diagnózy poslané mailem budou vycházet na www.mojemedunka.cz, vybrané diagnózy z dopisů v časopise. Ke zpoplatnění této služby jsme se rozhodli po zkušenostech, kdy se diagnostikované osoby losovaly z desítek zájemců a potřební zájemci neměli možnost se k diagnostikovi ani za několik let propracovat.
Vážený  pane Hnilico,

obracím se na Vás s velkou prosbou o náhled na našeho syna Michaela.
Trpí strachy, úzkostmi, často bušením srdíčka, pocity napětí a tlaku v těle. Velmi rychle se rozruší a pak cítí i „bolesti v nervech“. Absolvovali jsme vyšetření i odběry – vše v pořádku. Podstoupil také vyšetření na parazity – negativní. Ale výsledky byly negativní, i když v minulosti jako školák prokazatelně škrkavky měl.
  Zkoušeli jsme klasickou i alternativní cestu, bral podpůrné výživové produkty z TČM,
homeopatika, „bachovky“. A pořád se situace nelepší. Má strach vyjít na ulici, co kdyby se mu udělalo špatně...
  Absolvoval vyšetření u psychologa, psychiatra. Psychiatr samozřejmě doporučuje
antidepresiva. V minulosti prodělal boreliózu, mononukleózu v dětství i salmonelu.  
 Byl nucen přerušit studia. A teď je v domácí péči už 3. rokem.
 Vážený pane Hnilico, moc bych Vás prosila, zda byste byl tak laskav a pomohl nám vnést světlo do této bolavé situace.
S poděkováním a srdečným pozdravem

DagmarVážená paní,

zabýval jsem se potížemi Vašeho syna Michaela, které jste mi ve Vašem dopise představila. Musím konstatovat, že jde skutečně o nelehký soubor problémů, ústící ve stavu, o němž se zmiňujete. Jeho základ je bohužel skryt v centrální nervové soustavě a spíše v hloubi duše, nemá nic společného s infekcí či podobným činitelem, jenž je vždy nějakým způsobem odstranitelný chemickými látkami. Podle mého názoru by nejlepší bylo obrátit se na odborníky v karmických záležitostech a nechat provést regresní terapii, protože největší díl potíží bude „ležet“ právě tam. Znám mnoho případů, kdy regrese pomohla k lepšímu životu.
Věřte, vážená paní, že s Vámi a Vaším synem hluboce cítím a moc doufám, že cesta, již jsem naznačil, Michaelovi pomůže...

S úctou
Jan HnilicaDobrý den, vážený pane Hnilico,

prosím o stanovení diagnózy pro mého vnuka Adama. Má problémy s levým okem, dost na něj šilhá, od 3 let nosí brýle, má prý jít s ním na operaci – na naříznutí očního svalu, prý je v křeči. Podle východní medicíny oči jsou spojené s játry. Nemá s nimi problém? Dá se vyřešit šilhání bez operace?

Děkuji moc za odpověď.
DagmarVážená paní,

moc Vás zdravím a píši Vám ohledně vašeho dotazu.

Zkoumal jsem zdravotní stav Vašeho syna a konstatuji, že jeho játra jsou v normě, oční potíže tudíž nevnímám jako důsledek nemoci či nedostatečnosti tohoto orgánu. Problém spíše vnímám v oblasti neurologické, kterou u Vašeho syna vidím v určitém nepořádku, byť ne zásadním. K Vašemu přímému dotazu ohledně řešení problému musím ovšem říci, že se domnívám, že neoperativní cesta by v tomto stadiu neřešila jeho potíže...
Dovolte, Vážená paní, abych Vás pozdravil a popřál Vám i Vašemu synovi, aby u chlapce bylo v brzké době vše v pořádku...

Jan Hnilica 
Dobrý den, pane Hnilico,
 je mi 59 let, mám časté škrundání v břiše, občasné řídké stolice, velkou plynatost i říhání, občasné nevolnosti žaludku, bušení v uších, pocity neklidného břicha-bušení, tlak v celém podžebří dokola i v zádech. Mám pocit jako, kdyby mi netrávilo, žáha mne nepálí, jídlo se mi nevrací. Někdy stačí se trochu najíst a cítím plnost. Při sezení, ale i delším stání se mi to jako sevře pod žebry a jde na mne mdloba (ale neomdlím), horkost, neklid, horkost mívám v zádech v oblasti hrudní páteře a jde mi do obou paží. Mývám suchost v puse, pocit tlaku v čelisti a jako kdybych měla v puse větrový bonbon. Při chůzi občasné závratě, při určitých pohybech bolest v hrudní páteři, při mazání zad dost citlivá a bolestivá žebra na obou stranách. Mám potíže se spánkem, budím se okolo třetí hodiny, občas se zpotím, v noci mívám suchý kašel, jako když mě dráždí něco v krku.
Jsem 18 let po operaci žlučníku, 2,5 roku po ERCP Vaterovy papily, po zákroku lehčí zánět slinivky, kolonoskopii, gastroskopii.  Užívám 3× denně Kreon, Espumisan.
Prodělala jsem různá vyšetření, sono břicha, štítné žlázy, krčních tepen, cév, krev mám v pořádku, jen mírné zvětšení GGT 0,90. cholesterol 5,9.
Ptala jsem se lékařky, zda nemám jít opět na kolonoskopii nebo gastroskopii, prý to není potřeba.
Lékařka mi řekla, že buď to lety přejde, nebo že si zvyknu. Že mi může míň pracovat slinivka (nejím smažené, pečené, nekouřím, nepiji), může to být i přechodem, páteří, že se mám napít, když mám sucho v puse, že je to vysychání sliznic, že v určitém věku nemůže člověk vše jíst, že mi páteřní nervy vystřelují do břicha  atd.
Ale opravdu se necítívám dobře. Mám si prý najít lékaře celostní medicíny.
 
Pane Hnilico, prosím Vás, je to se mnou vážné, mohl byste mi prosím poradit? Co je toho vše příčinou?
 Velice Vám děkuji za odpověď, přeji Vám hodně zdraví.
 Drahomíra


Vážená paní,

zabýval jsem se Vašimi problémy. To, co Vám je a co cítíte, je skutečně nikoliv jeden, ale dohromady více problémů, jež je nutné řešit jak postupně, tak současně. Z toho důvodu se obávám, že ani má odpověď nebude vyčerpávající, vezměte, ji, prosím, jenom jako jakýsi návod na základní postup za harmonií...
Tedy v prvé řadě je třeba konstatovat, že skutečně nemáte akutní problém, jenž je třeba urychleně řešit. Myslím, že i to je informace, jež by mohla začít dobře působit a poskytnout Vám základní oporu a klid. V druhé linii však je nutné si uvědomit, že mnohé potíže jsou ve vašem organismu natolik zakódovány, že se jich těžko zbavíte, ale budete se s nimi muset naučit žít. Mezi tím je samozřejmě celá řada dalších „čertových růžků“, se kterými bude možné „zatočit“. Mám na mysli především obecné povýšení imunitního systému, což zajistí mnohé ze ztracené stability. K tomu doporučuji především péči o játra, která nejsou v nejlepším stavu, a to jak co se konzumace týče, tak bylinně (pampeliška nať a kořen, 0,25 l 5× v týdnu). Další menší Achillova pata Vašeho organismu jsou ledviny, které Vás možná příliš netrápí, ale jejich nedostatečnost způsobuje mnohé problémy. Tady doporučuji zlepšit pitný režim a pít kopřivový čaj – 6× v týdnu. Mohl bych takto ještě pokračovat, ale nic se nesmí přehánět, a pokud zvládnete nápravu v oněch dvou bodech, o nichž jsem se zmínil, uděláte velký kus práce a poznáte to na fyzické i psychické kondici, což Vám z celého srdce přeji!

S úctou Váš Jan Hnilica


 Dobrý den, pane Hnilico,

prosím Vás o náhled na stav mého manžela. Lékaři vloni stanovili diagnózu nádor na slinivce.
Manžel absolvoval ozařování a cyklus chemoterapií. Užívá bylinný extrakt ostropestřce, lichořeřišnici a měsíček.
Prosím vás o pomoc a radu, jak dál. Bojím se, jaký další postup stanoví lékař.
Předem moc děkuji a jsem s pozdravem

Jiřina
 


Vážená paní,

zdravím Vás a zasílám Vám odpověď na Váš e-mail.
Zdravotní stav Vašeho pana manžela, jak víte, není nejlepší, hlavní nadějí pro jeho kompenzaci je jeho imunita, která i při této závažné komplikaci není zcela špatná. Vaše léčebné postupy, o nichž se zmiňujete, jsou dobré a podporující právě obranyschopnost jeho organismu. Nad ně bych doporučoval rovněž energetické léčení za pomoci léčitele. Samozřejmě bude důležitý i vhodný stravovací režim, ale ten, věřím, rovněž sledujete a aplikujete. Moc doporučuji vytvořit celkovou vlídnou rodinnou atmosféru, která také vloží do mysli Vašeho pana manžela potřebnou sílu pro zvládání nelehké životní situace. Lékařský postup akceptujte, vzhledem ke všem okolnostem, které vidím, cítím, že bude vhodný a dá velký díl naděje na vyléčení. Omlouvám se, že nepíši o dalších a dalších prostředcích, jež by v této situaci byly vhodné, nicméně přehánění různých opatření by nebylo nejlepší a mnohdy protichůdné. Musíme věřit v to, že síla organismu a léčení stanovené medicínou spolu s celou atmosférou rodinného zázemí vytvoří předpoklad pro nalezení nové síly pro pana Tomka. Myslím na Vás a hlavně na Vašeho muže...

S přátelským pozdravem a touhou, aby se všechno obrátilo v dobré,
Jan Hnilica


Dobry den, pan Hnilica

chcela by som Vas poprosit o radu ohladne zdravotneho stavu mojej mamy.
Moja mama sa vola Anna. Trapia ju bolesti klbov, doktorka to klasifikovala ako osteoartrozu,
dlhšiu dobu sa neuspešne lieči na chlamydie, už vybrala 2 davky antibiotik a po poslednych testoch su vysledky opat pozitivne, nie a nie sa toho zbavit.
Takisto jej vyšli pozitivne testy na helicobakter piroli.
 
Ďakujem velmi pekne za Váš nazor a radu.
 
S pozdravom
 
Katarina

Vážená paní,

zdravím Vás a odpovídám na dotaz, který jste učinila ve prospěch Vaší paní matky Anny. Podstatu jejich potíží vidím v ledvinách, které nedostatečně čistí organismus. V tom případě doporučuji jak zlepšit pitný režim, tak užít bylinnou léčbu – čaj z kopřivy a jitrocele (stejné poměry, 0,25 l) 6× v týdnu po dobu jednoho měsíce. Tato opatření by měla úspěšně vést k nápravě potíží.

Moc Vás zdravím a přeji hezké svátky a hlavně zdraví pro Vás i pro paní matku!

Jan Hnilica

 
 
Dobrý den pane Hnilico,

 prosím o stanovení diagnózy pro horní čelist vlevo. Mám přes rok  zanícenou dáseň hlavně kolem zubu č. 4. Dala jsem si ze zoufalství tři zuby umrtvit a ošetřit – 5, 4 a 3. Jeden implantát odstranit – 6. Během roku jsem dostala 4× antibiotika, z toho jednou na ORL. Nic nepomohlo. Rtg na zubním nic neodhalily.
 
Děkuji.
S pozdravem NovákováDobrý den, vážená paní!

Zdravím Vás a odpovídám na Váš dotaz ohledně zubních problémů. Problém se sice objevuje v čelisti, ale hlavní potíž spočívá v nedostatečné imunitě, která „pouští“ infekci na ono oslabené místo. Doporučuji tedy provést dvě zásadní opatření, která by měla vést k nápravě. Za prvé důsledně dezinfikovat ústní dutinu, a to jak šalvějí (pouze výplachy!), tak Listerinem. Za druhé bude nutné posílit játra, za tím účelem doporučuji pitnou kúru z pampelišky natě a kořene, 0,25 l, 5× v týdnu po dobu tří týdnů. Věřím, že toto opatření povede k nápravě.

Moc Vás zdravím a přeji hezké Velikonoce a hlavně zdraví!

Jan Hnilica