Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Poradna J. Hnilici

Vážní čtenáři,


někdy se stává, že nám došla vaše platba, ale chybí vaše otázka pro   kartářku Juditu Peschlovou nebo pro Jana Hnilicu. Rozhodli jsme se proto změnit variabilní symbol, kterým bude vaše telefonní číslo.

Děkujeme za pochopení!
Vaše Meduňka

 

Poradna Jana Hnilici

Pro určení diagnózy potřebujeme buď fotografii, nebo jméno, příjmení a datum narození diagnostikovaného. Pokud stručně popíšete své zdravotní potíže, bude rada ještě přesnější. Vše je možno poslat buď mailem (i fotografii) na adresu: diagnoza@mojemedunka.cz, nebo v obálce do redakce: Meduňka, Prokopova 15, 130 00 Praha 3, na obálku napsat Psychotronická poradna.

Zaslané fo tografie nevracíme. Protože není v silách redakce všem vyhovět, bude psychotronik připravovat diagnózy jen čtenářům, kteří pošlou předem 400 Kč na redakční účet 670100-2207367861/6210, variabilní symbol Vaše telefonní číslo. Ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno a příjmení, zprávu o zaplacení pošlete s žádostí o diagnózu. Toto se týká i čtenářů, kteří již své údaje do redakce poslali. Diagnózy poslané mailem budou vycházet na www.mojemedunka.cz, vybrané diagnózy z dopisů v časopise. Ke zpoplatnění této služby jsme se rozhodli po zkušenostech, kdy se diagnostikované osoby losovaly z desítek zájemců a potřební zájemci neměli možnost se k diagnostikovi ani za několik let propracovat.


Vážený pane Hnilico,
prosím o diagnózu pro mého otce. Byl u něj zjištěn nepatrný nádor na žaludku, potíže tatínek nemá, může jíst, nehubne. Bohužel se na to přišlo, že se mu udělala boule na krku a byly zjištěny metastázy. Vzhledem k jeho věku operace ani chemoterapie nepřicházejí v úvahu, pouze mu chtějí 10 ozářit krk, kde jsou metastázy. Já sama jsem z toho nešťastná, protože tatínek kromě cukrovky teď bere léky na srdce, jinak nic nemá.  Dokonce ještě jezdí na kole. Navíc vidím, že se trápí, ale je statečnější než já.
Moc děkuji a přeji pěkný den.


Vážená paní,
zdravím Vás po našem telefonickém rozhovoru ohledně jména Vašeho pana otce. Zaměřil jsem se na jeho zdravotní problém... Samozřejmě ho vidím a vnímám, pochopitelně jde o vážnou záležitost zvláště s ohledem na metastázy. Nicméně nevnímám, že by průběh nemoci měl být rychlý, organismus pana otce je stabilizovaný. Jistě víte, jaké stravování je v tomto případě nejvhodnější. Přesto zdůrazním, že by neměl jíst těžší, dráždivé potraviny, menší množství masa a masných výrobků, větší podíl ovoce a zeleniny, nejvhodnější je lehce poživatelná, spíše kašovitá strava. Z přírodních prostředků Vám pro tatínka doporučím nejvíce rakytník – jak šťávy, tak formou džemu či kompotu. Navíc by bylo vhodné pro otce zajistit energetické posílení léčitelem, jež by napomohlo zvýšit obranyschopnost jeho organismu. Pevně věřím, že Vašemu otci bude dopřán ještě dobrý čas, v němž bude s Vámi...
Věřte, vážená paní, že s Vámi i s Vaším otcem cítím a pevně doufám, že se jeho zdravotní stav v rámci problému, o němž hovoříme, stabilizuje.

S úctou a s pozdravy
Jan Hnilica
 


Dobrý den, pane Hnilico.

Prosím vás o náhled na můj zdravotní stav. Asi tři roky se léčím se srdíčkem – arytmie ,VT . Často mě bolívá na levé straně hrudníku a cítím se unavená, bez energie, zadýchávám se a i při menší námaze se potím. Kromě toho mám bolesti kyčelních klubů, hlavně levý kloub a levé koleno.

Asi před čtyřmi roky jsem se na vás také obrátila s dotazem a byla jsem vám velmi, velmi vděčná, protože jsem pocítila, že jste se na mě v určitou dobu soustředil, a bylo mi přitom přímo nádherně. Cítila jsem se tehdy absolutně krásně, zdravá a plná energie. Dodnes si ten pocit připomínám, jen jsem si přála, aby mi to vydrželo.
 V našem městě dělám už cca 30 let lektorku  jógy. Pro potíže už cvičím jen 2× týdně. Nechtěla bych cvičení zrušit úplně, potřebuji se dát znovu dohromady.

Dnes se na vás obracím znovu a prosím o pomoc a radu, co dělat, abych srdíčko posílila a nemusela na operaci, což mi už lékař doporučil.

Moc si vás vážím a předem srdečně děkuji.

Zdeňka


Vážená paní, srdečně Vás zdravím!

Děkuji Vám za Váš dotaz, a hlavně za důvěru. Zabýval jsem se Vašimi potížemi a konstatuji, že na Vaše problémy bude nejvhodnější čaj z hlohového květu – 0,2 l 1× denně. Vedle toho doporučuji i vždy 1× za 2 dny rovněž čaj ze jmelí. Samozřejmě další opatření pro Vaše zdraví jsou zjevná, spočívají v celkovém uvolnění „těla i mysli“, což je Vám jako ženě, která cvičí jógu, jistě jasné...
Myslím opět na Vás, vedle této zprávy Vám posílám i energetický dotyk a doufám, že Vám opět rovněž pomůže. Přeji Vám, vážená paní Zdeňko, abyste se harmonizovala, byla v pohodě a zdravá!

S upřímným pozdravem
Jan HnilicaVážený pane Hnilico,
jménem mé tety paní Drahomíry Vás žádám, na její výslovné přání, o určení a vypracování diagnózy jejího zdravotního stavu. Má tyto zdravotní potíže:
1) špatně se jí dýchá
2) má problémy s chůzí
3) otékají jí nohy
4) před cca 14 dny jí značně oteklo břicho
Předem děkuji za zpětnou vazbu a jsem s pozdravem.
MartinVážený pane,
zdravím Vás a posílám Vám poznatky o zdravotním stavu Vaší tety.
Především registruji – jak ostatně sám uvádíte – nedostatečnost v dýchání, kterou přičítám hlavně slabším průduškám, samozřejmě i problémům s plícemi. Co se týče otoků nohou, vidím především potíže v práci ledvin. Zde je nutné si dávat největší pozor, doporučuji jak zlepšit pitný režim, tak užívat byliny podporující jejich činnost, např. kopřivu spolu s jitrocelem. S naznačenými problémy spojuji i nepříliš ideální stav cévní, navázaný mj. také na zvýšený cholesterol. Větší péči je třeba věnovat také játrům, zde doporučuji pít čaj z kořenu a listu pampelišky, vždy 0.25 l 5× v týdnu.
Ne zcela ideální je rovněž stav tlustého střeva, nicméně zde doporučuji především stravovací opatření – více ovoce a zeleniny, méně masa a masných výrobků.
Vážený pane, dovolte, abych pozdravil Vás i Vaší tetu a popřál Vám všechno dobré!
Jan Hnilica