Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Medailon uživatele

Jméno a příjmění: Redakce Meduňky
Ulice:
Město: Praha
Telefon:
WWW:
Messenger:

Články uživatele: zobrazit vše

21. září je Mezinárodním dnem Alzheimerovy choroby.

Tato nemoc patří mezi obáváné nemoci, spojené s vyšším věkem a četnost jejího výskytu se bohužel zvyšuje.  Výzkumem změn, které by mohly vést ke vzniku této choroby, se v posledních 10 letech zabývá Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. Existuje nějaký způsob, jak této nemoci předejít? Můžeme my sami něco v tomto směru udělat...?  Přečtěte si článek prof. Strunecké, jejíž práce na toto téma před časem ocenila Akademia Medica Pragensis cenou Aloise Alzheimera.

Kategorie : Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Staré, ale dobré... Tak by se dalo charakterizovat jedno z nejznámějších jídel z brambor - bramborák. Jídla z brambor odedávna patří k podzimu, který právě začíná... Vyzkoušet můžete ve třech různých variantách - a ke všem vám přejeme dobrou chuť! (Recepty jsou z Bramborové kuchařky od Marcely Šebestové, kniha vyšla v meduňkové edici.)

Kategorie : Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Dnes začíná astronomický podzim. Podzimní období s sebou nese nejen půvab barevného listí, ale také krátící se dny, méně světla a pro leckoho z nás i  obvyklé „podzimní pokašlávání“ nebo dokonce chřipku…Co je dobré mít v podzimním čase na paměti a co dělat pro povzbuzení našeho imunitního systému?
Hovoříme s imunoložkou a zkušenou homeopatkou  MUDr. Zinou Kauckou z Homeopatické kliniky v Praze 6.

Kategorie : Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Míváte předtuchy nebo "prorocké " sny? Do jaké míry je máme brát vážně? Přečtěte si článek od naší spolupracovnice, terapeutky Antonie Krzemieňové...

Kategorie : Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)