Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Medailon uživatele

Jméno a příjmění: Redakce Meduňky
Ulice:
Město: Praha
Telefon:
WWW:
Messenger:

Články uživatele: zobrazit vše

Stává se vám, že se necítíte dobře, pálí vás žáha, tlačí vás žaludek a zažívání nefunguje? Je na čase se zamyslet nad možnými příčinami - jednou z nich může být i překyselení organismu. V článku na toto téma nám radí ing. Vladimír Prokeš.   

Kategorie : Zdraví
Rubrika: Péče o tělo

Hlavní téma listopadové Meduňky jsme věnovali důležité problematice autoimunitních onemocnění. Z následující ukázky (článek naturopatky Kateřiny Boesenberg) je vidět, že naši autoři uchopili téma velmi srozumitelně a ve svých článcích přinášejí řadu užitečných informací...

Kategorie : Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Podle Galéna či Hippokrata následovaného Jungem je sangvinik přizpůsobivý a emočně vyrovnaný. Nestálý, lehkovážný, optimistický s mělkými city. Pokud hovoříme o mužích, nazýváme je sangviniky, naproti tomu takováto žena je často považována za sebestřednou, případně "běhnu"...

Kategorie : Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

Před časem jeden čtenář Meduňky požádal o radu, jak vyrobit tzv. živou a mrtvou vodu.
Pro něj i pro další zájemce nabízíme návod od pana Josefa Voříška, nestora českých léčitelů, svérázného technika a vynálezce. Josef Voříšek zemřel v březnu 2012 ve věku 89 let, obsáhlý rozhovor s ním jsme přinesli v Meduňce č. 3/2011. Pan Voříšek si "živou a mrtvou vodu" sám často vyráběl a užíval ji v běžném životě mnoha způsoby.

Kategorie : Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína