Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zdravotní poradny pro čtenáře.

V každém čísle harmonizující obrázek. I obálka časopisu léčí.

Meduňka, zdraví, alternativní, medicína, léčitelé
Meduňka

Rozhovor se Simonou Tancerovou
Tajemství stvoření: láska
Jak vztahy ovlivňují naše zdraví
Všechny moje vztahy
Proč je dobré odpouštět a jak to udělat
Stav naší mysli, naše vztahy a zdraví
Krušina olšová
Poruchy nálady, šišinka a osvícení
Sundo: horský taoismus
Jak se připravit na porod
Přirozený porod a dula
Bylinková školička pro děti
Než se narodíme
Plísně kolem nás
Všechno je dobré
Buďme zdraví lékařům navzdory
Píseň mého srdce
Horoskopy zdraví
Exotické léčivky
Kvantová fyzika dokazuje posmrtný život    
Šéf ve hvězdách
AstrokukátkoPozvánka na Aroma středy- prezentaci bio esenciálních olejů Alhambra  (placená pozvánka)


CO NÁM RADÍ  HVĚZDY?

Užitečné rady v rubrice Astrokukátko pro nás každý měsíc v Meduňce připravuje zkušený astrolog Ing. Zdeněk Bohuslav.    

21. květen nás bude pokoušet zvýšenou pudovostí a sexualitou, a tak může být narušen náš soulad a vnitřní vyrovnanost.  
 

21. května v 10:44:45 SELČ vstoupí Slunce do znamení Blíženců. Odpovídající horoskop platný na dalších 30 dnů ukazuje podporu pro plánování cest za poznáním, hledání nových náhledů na svět, nalézání životních cílů a uspořádání si priorit. Také ukazuje laskavější přístup zkoušejících ke studentům a příznivý čas pro skládání zkoušek. Brzdou úspěchů a komplikace na zvolené cestě budou více než jindy netrpělivost a překotnost spolu s prázdným sněním o tom, jak „pečení holubi sami létají do huby“.
 

22. a 23. květen přinesou zhoršení porozumění, omezení komunikace a společenských styků. Budeme také muset čelit nespravedlnosti, útlaku a důsledkům porušování pravidel, a to jak námi samotnými, tak od druhých. Mnozí také mohou procházet zkouškou opravdovosti svých záměrů, setkat se s větší náročností v práci a také se zdravotní indispozicí. Pomocí v tento čas je střídmost, poctivý přístup, forma a řád, dodržování dohod, pokračování v původních činnostech a ve střízlivých plánech.


  NOVÝ TITUL Z EDICE KNIHOVNIČKA MEDUŇKY JE JIŽ V PRODEJI!

Knihovnička Meduňky má nový, již 26. přírůstek. Kniha s názvem Nohy, nožky, nožičky od zkušeného odborníka Mgr. Pavla Klouda se zabývá tím, proč nás bolí nohy a jak tomuto problému předcházet.

Mgr. Pavel Kloud je kvalifikován Českou lékařskou společností pro myoskeletární medicínu k provádění speciálních výkonů v myoskeletární medicíně – diagnostika a terapie, postizometrické relaxace, měkké a mobilizaãní techniky páteře a periferních kloubů. Má osvědčení vydané Ministerstvem zdravotnictví k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu. Poskytuje vzdělání nejen zájemcům o zlepšení svého zdravotního stavu, ale také všem, kdo se chtějí naučit havajskou filosofii Huna, Dynamind techniku, havajskou masáž Lomi lomi, tlakovou reflexní masáž chodidel, masáž horkými kameny a další techniky.

Knihu můžete zakoupit na stáncích PNS, nebo na našem e-shopu.


DARUJTE PŘEDPLATNÉ MEDUŇKY SVÝM BLÍZKÝM!

Udělejte radost sobě nebo svým blízkým zakoupením  předplatného časopisu Meduňka, kde můžete volit mezi ročním (12 čísel pouze za 297,-Kč) a pololetním předplatným (7 čísel za pouhých 173,- Kč.), nebo předplatné Knihovničky Meduňky (4 vydání do roka, 340 Kč,-). Vaši blízcí od Vás obdrží krásný dárkový certifikát a Meduňku budou dstávat pravidelně do schránky.

Vzor dárkového certifikátu: pro předplatné časopisu Meduňka a pro Knihovničku Meduňky.


RECEPT PRO VÁS: Cukety dušené s rajčaty a petrželkou
Potřebujeme
: ½ kg cuket, 1/8 olivového oleje, 1 cibule, 5 větších rajčat, mořskou sůl, mletý pepř, 2 lžíce čerstvě nasekané petrželky
Postup: Cukety omyjeme, nakrájíme na plátky a osmažíme na oleji podobně jako plátky brambor. Vyjmeme je a do zbylého tuku přidáme nakrájenou cibulku a orestujeme. Na ni pak přisypeme na plátky nakrájená rajčata a nasekanou petrželku. Podusíme a nakonec přidáme osmažené plátky cukety, přisolíme, opepříme a jemně prohřejeme. Jako příloha se hodí brambory či pečivo.

Recept je z knížky Léčivá síla čerstvého koření, k zakoupení na našem e-shopu.NOVINKY NA NAŠEM E-SHOPU!

Na našem e-shopu jsme pro Vás kromě oblíbené edice Knihovnička Meduňky připravili několik zajímavých novinek. Pokud hledáte ideální čtení pro volný čas, určitě se Vám bude líbit nová knížka známé spisovatelky Oliny Táborské Výchova dcerou z edice Prožité osudy, která popisuje vztah matky s dcerou tak, jak ho neznáte, nebo její předchozí kniha Hodně drahá tchýně zabývající se aktuálním tématem tzv. "Šmejdů".

Již tradiční součástí našeho e-shopu jsou přírodní kosmetické produkty. V poslední době se těší velké oblibě zejména přírodní deodoranty a také jsme pro Vás připravili nabídku dekorativní kosmetiky.


EDICE KNIHOVNIČKA MEDUŇKY NABÍZÍ ZAJÍMAVÉ TITULY PRO KAŽDÉHO!

Tyto knížky jsou také výborným a užitečným dárkem!
V edici Knihovnička Meduňky máme již 26 knížek. Každá se zabývá jiným zajímavým tématem a vybere si určitě každý. Darujte inspiraci, která neomrzí. Zakoupit můžete v redakci Meduňky nebo přes náš e-shop.


NAPIŠTE NÁM

Zaujal vás některý článek a chtěli byste se dozvědět víc? Nenašli jste v Meduňce informace, které potřebujete? Máte pro nás náměty, chcete nás upozornit na zajímavá témata,  potřebujete  se na něco zeptat? Napište nám