Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zdravotní poradny pro čtenáře.

V každém čísle harmonizující obrázek. I obálka časopisu léčí.

Meduňka, zdraví, alternativní, medicína, léčitelé
Meduňka

Pataňdžali jóga, harmonizace těla a mysli
Koření pro chuť i zdraví
TÉMA: PRO ZDRAVÉ OČI
Nejčastější potíže a jak na ně
Metodika regenerace zraku
Oko, do duše okno
Strava pro zdravé oči
Co můžeme udělat pro zdravý zrak?
Suneční brýle ano či ne?
Zánět očních spojivek
Vychováváme zdravé a šťastné dítě
Kundaliní jóga pro zdraví
Menhiry a kamenné kruhy
Stojící kameny
Equilibrium Adršpach
Když se hádá duše s tělem
Zinek
Mořské řasy zasvěceným pohledem
Musí být ve vodě chlor? Nemusí!
Jak funguje kineziologie One Brain
Buďme zdraví lékařům navzdory

 


CO NÁM RADÍ  HVĚZDY?
Užitečné rady v rubrice Astrokukátko pro nás každý měsíc v Meduňce připravuje zkušený astrolog Ing. Zdeněk Bohuslav.  
 

   21. srpen přinese citovější vztah k postavení a kariéře a potřebu volit mezi radou střízlivé analýzy a sněním a představami o tom, co by bylo, kdyby…

22. a 23. srpen přinesou větší chuť se sdružovat a být aktivní ve spolcích, skupinách a ve společenských aktivitách.


TIP PRO VÁS: Limonáda z lesních plodů s levandulí (jednodruhová i kombinace)
Potřebujeme: 1 hrnek lesních plodů, ½ – 1 hrnku šťávy z citrónů (dle sladkosti plodů),
1 litr filtrované vody, 10 – 15 snítek levandule, 1 lžíci medu (+ je možno více na doslazení později)

Postup: Levanduli a med zalijte vařící vodou a nechte půl hodiny louhovat. Mezitím rozmixujte ovoce v mixéru. Po půl hodině vytáhněte z vody snítka levandule a do ještě teplé levandulové vody vmíchejte směs lesního ovoce. Nechte 5-10 minut louhovat. Poté limonádu přeceďte přes plátýnko. Dochuťte citrónovou šťávou a medem, je-li třeba. Podávejte chlazenou.
                                                                                    (Recept je od Kateřiny Boesenberg)


TIP PRO VÁS: REGENERACE VLASŮ 

Slunce, slaná voda, chlór...to všechno patří k létu, ale našim vlasům to dvakrát neprospívá. Tento rychlý zábal z kokosového oleje dokáže intenzivně zregenerovat přesušené délky a zamezit třepení.

Potřebujeme:  Pouze kokosový olej.
Kokosový olej (dle délky vašich vlasů, na středně dlouhé stačí 2 čajové lžičky) dáme rozpustit a zahřát na plotnu, nejlépe ve skleněné misce, poté ho naneseme do konečků vlasů a do délek a jemně vmasírujeme. Zabalíme do igelitu nebo potravinářské fólie a nakonec do ručníku nebo si nasadíme čepici. Necháme působit alespoň hodinu a poté důkladně opláchneme a umyjeme si vlasy jako obvykle.

TIP.: Před aplikací zábalu si navlhčete vlasy.


NOVINKY NA NAŠEM E-SHOPU!

Na našem e-shopu jsme pro Vás kromě oblíbené edice Knihovnička Meduňky připravili několik zajímavých novinek. Pokud hledáte ideální čtení (nejen) na léto, určitě se Vám bude líbit nová knížka známé spisovatelky Oliny Táborské Výchova dcerou z edice Prožité osudy, která popisuje vztah matky s dcerou tak, jak ho neznáte, nebo její předchozí kniha Hodně drahá tchýně zabývající se aktuálním tématem tzv. "Šmejdů".

Dále si můžete zakoupit originální výrobky našich čtenářů, které by určitě potěšily i Vaše blízké jako dárek. V současné době si můžete vybrat mezi stromečky z korálků od paní Katariny a intuitivně malovanými obrázky naší 80leté čtenářky, paní Libušky.

Již tradiční součástí našeho e-shopu jsou přírodní kosmetické produkty. Mimo jiné například přípravky pro krásnou pleť, jako je Detox ostropestřec a  Argital - Maska ze zeleného jílu „Argiltubo“ (250 ml) za skvělé ceny.KNIHOVNIČKA MEDUŇKY NABÍZÍ DALŠÍ NOVÝ TITUL!!

Jako už 23. titul v edici Knihovnička Meduňky vyšla na konci května kniha dlouholetého spolupracovníka Meduňky, praktického a alternativního lékaře MUDr. Rudolfa Zemka  Bolesti kloubů Alternativní léčba.
Autor ji pojal jako přehled informací o kloubních potížích a o možnostech standardní i alternativní léčby, odpovídá na řadu otázek, často kladených pacienty, uvádí příběhy konkrétních pacientů a v závěru nabízí řadu doporučení, rad a postřehů z vlastní bohaté lékařské praxe u nás i v zahraničí. Ukázky z této knížky si můžete přečíst zde: 1.ukázka, 2.ukázka

Knihu získáte na stáncích PNS a přes náš e-shop (info: zde a v redakci)    
  


EDICE KNIHOVNIČKA MEDUŇKY NABÍZÍ ZAJÍMAVÉ TITULY PRO KAŽDÉHO!

Tyto knížky jsou také výborným a užitečným dárkem!
V edici Knihovnička Meduňky máme již 23 knížek. Každá se zabývá jiným zajímavým tématem a vybere si určitě každý. Darujte inspiraci, která neomrzí. Zakoupit můžete v redakci Meduňky nebo přes náš e-shop.


ADRESÁŘ POMOCI JE TU PRO VÁS!

ADRESÁŘ POMOCI, který připravila zakladatelka Meduňky Mgr. Ilona Manolevská, je k dispozici v redakci Meduňky a na e-shopu. Adresář obsahuje seznam léčitelů a terapeutů, SOS kontakty pro zdraví i seznam bioprodejen.  Přivítáme vaše zkušenosti s našimi léčiteli a budeme je zveřejňovat v Meduňce. Cena adresáře je 115 Kč. Více informací naleznete  na našem e-shopu. Doufáme, že se ADRESÁŘ POMOCI stane vaším platným a užitečným pomocníkem.

Vaše MEDUŇKA


NAPIŠTE NÁM

Zaujal vás některý článek a chtěli byste se dozvědět víc? Nenašli jste v Meduňce informace, které potřebujete? Máte pro nás náměty, chcete nás upozornit na zajímavá témata,  potřebujete  se na něco zeptat? Napište nám