Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zdravotní poradny pro čtenáře.

V každém čísle harmonizující obrázek. I obálka časopisu léčí.

Meduňka, zdraví, alternativní, medicína, léčitelé
Meduňka

Malířka krásy

Chvála čisté vody!
Převrácený ženský temperament
Proč je důležité být ženou?
Syndrom prázdné kolébky
Menstruace jako dar
Co by měly ženy vědět o mužích
Posvátné vody ženské ejakulace
Koření pro chuť i zdraví
Kundaliní jóga pro zdraví
Vychováváme zdravé a šťastné dítě
Jak nám pomáhají barvy
Les a bída chování v přírodě    
Oblečení a naše zdraví
Ženské tělo jako z pohádky
Buďme zdraví lékařům navzdory
Na cestě k sobě
Horoskopy a zdraví
Co prozradí ascendent?
Astrokukátko
Letní jídelníček

 


Základní 6-denní kurz ezoteriky - dispoziční prognostiky, ve dnech 4.-9.8.2014 v Beskydech. Více informací naleznete zde.

PERU Expedice - zveme Vás na unikátní expedici do Peru, s cílem rozvinutí lidského potenciálu. Více informací naleznete zde.

                                                                                           Placená inzerce


CO NÁM RADÍ  HVĚZDY NA 2. POLOVINU ČERVENCE?

Užitečné rady v rubrice Astrokukátko pro nás každý měsíc v Meduňce připravuje zkušený astrolog Ing. Zdeněk Bohuslav.   

15. a 16. červenec jsou dny, které napomáhají změnám a růstu na životní cestě. V tomto čase je snazší zažít bolavé zkušenosti s prosazováním svého já – odstrčení, osamocení či neúspěch, což ovšem může znamenat výzvu k hledání účinnějšího způsobu spolupráce s druhými.
17. až 21. červenec jsou dny, kdy bude třeba se vyrovnat s nárůstem hůře zvladatelné energie ve vztazích a při spolupráci s druhými, s poklesem sebeovládání, s prchlivostí a s větší chutí jít do střetu. Je proto vhodné věnovat pozornost svému konání, snažit se od vlastní impulsivnosti odstoupit a hledat příležitosti, kdy určité napětí může zapůsobit jako konstruktivní prvek, který koná práci.
18. a 19. července nám bude v našem snažení navíc pomáhat určitý nadhled a také snazší vnímání vzájemných souvislostí.  
22. července ve 23:41:15 středoevropského letního času vstupuje Slunce do znamení Lva.  Odpovídající horoskop ukazuje pro následujících 30 dní možnost důkladněji rozmýšlet záležitosti domova a rodiny a na tomto základě lépe uspořádat své partnerské vztahy a zlepšit spolupráci s druhými. Narušovat to více než jindy mohou lehkomyslné zábavy, koníčky a milostné hrátky či zkratovité impulsivní nápady.
23. až 25. červenec jsou dny přející úspěchu při jednání s úřady a státními institucemi, soudy, nadřízenými a se všemi, kteří mají moc. Také přejí získání pomoci a protekce. Dávají větší možnost vzestupu, nalezení perspektiv či dosažení cílů. Jsou to dny vhodné pro investice, svatby, podpisy smluv, expanzivní úspěch. Škodit však může zbrklost a ztráta smyslu pro realitu.
26. červenec bude, pokud odstoupíme od společenského ruchu, přát vědomému prožívání vnitřních záležitostí, meditacím a tvůrčím pochodům. Rozptylovat nás bude tendence řešit přehnanou silou záležitosti rodiny a vlastního zázemí, naopak pomoci může opora ve zkušenostech a nastavených pravidlech.                                                 
27. a 28. července je čas větší touhy po výjimečných smyslových a erotických prožitcích, můžeme také pocítit puzení ke spekulacím, které však budou mít tendenci hůře dopadat. Snáze může dojít k rozpadu vztahů a narušení spolupráce.
29. července je třeba opatrnosti v oblasti financí – do popředí vystoupí nevhodný emoční přístup,  kdy naše přání a představy budou v rozporu s reálnými podmínkami a skutečností. Častěji může docházet ke krádežím a podvodům.
30. a 31. červenec (s přesahem do 5. srpna) přinesou tendenci k intenzivnějšímu jednání na poli etických hodnot a životních cílů. Pocítíme nutkání uplatnit svůj idealismus a altruismus, naše aktivita v tomto směru může vzrůst, ale pozor, abychom své úsilí nepřehnali a neztratili správnou míru. Když na sebe vezmeme víc, než zvládneme, bude těžší dostát slibům. Může dojít k soudním sporům, konfliktům s úřady a státními orgány.KNIHOVNIČKA MEDUŇKY NABÍZÍ DALŚÍ NOVÝ TITUL!!

Jako už 23. titul v edici Knihovnička Meduňky vyšla na konci května kniha dlouholetého spolupracovníka Meduňky, praktického a alternativního lékaře MUDr. Rudolfa Zemka  Bolesti kloubů Alternativní léčba.
Autor ji pojal jako přehled informací o kloubních potížích a o možnostech standardní i alternativní léčby, odpovídá na řadu otázek, často kladených pacienty, uvádí příběhy konkrétních pacientů a v závěru nabízí řadu doporučení, rad a postřehů z vlastní bohaté lékařské praxe u nás i v zahraničí.

Knihu získáte na stáncích PNS a přes náš e-shop (info: www.mojemedunka.cz  a v redakci)    
  


EDICE KNIHOVNIČKA MEDUŇKY NABÍZÍ ZAJÍMAVÉ TITULY PRO KAŽDÉHO!

Tyto knížky jsou také výborným a užitečným dárkem!
Každá se zabývá jiným zajímavým tématem a vybere si každý. Darujte inspiraci, která neomrzí. Zakoupit můžete v redakci Meduňky nebo přes náš e-shop.


NOVINKA NA NAŠEM E-SHOPU!
Nové produkty Detox ostropestřec a  Argital - Maska ze zeleného jílu „Argiltubo“ (250 ml) si můžete objednat v našem e-shopu za ceny, které jinde nenajdete.


ADRESÁŘ POMOCI JE TU PRO VÁS!

ADRESÁŘ POMOCI, který připravila šéfredaktorka Meduňky Mgr. Ilona Manolevská, je k dispozici v redakci Meduňky. Adresář obsauje seznam léčitelů a terapeutů, SOS kontakty pro zdraví i seznam bioprodejen.  Přivítáme vaše zkušenosti s našimi léčiteli a budeme je zveřejňovat v Meduňce. Cena adresáře je 115 Kč. Více informací naleznete v rubrice E-shop. Doufáme, že se ADRESÁŘ POMOCI stane vaším platným a užitečným pomocníkem.

Vaše MEDUŇKA

 


NAPIŠTE NÁM

Zaujal vás některý článek a chtěli byste se dozvědět víc? Nenašli jste v Meduňce informace, které potřebujete? Máte pro nás náměty, chcete nás upozornit na zajímavá témata,  potřebujete  se na něco zeptat? Napište nám


KARTY RADÍ  

Čeká vás obtížné rozhodnutí a nevíte si rady?
Ocitli jste se v komplikované situaci?
Uvažujete o změně zaměstnání a nejste si jisti, jestli je pro tuto změnu ten správný a vhodný čas?
Máte problém v rodině nebo v partnerském vztahu?
Rádi byste věděli, jak se vám bude dařit v podnikání?

Karty radí zde.