Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zdravotní poradny pro čtenáře.

V každém čísle harmonizující obrázek. I obálka časopisu léčí.

Meduňka, zdraví, alternativní, medicína, léčitelé
Meduňka

Pataňdžali jóga, harmonizace těla a mysli
Koření pro chuť i zdraví
TÉMA: PRO ZDRAVÉ OČI
Nejčastější potíže a jak na ně
Metodika regenerace zraku
Oko, do duše okno
Strava pro zdravé oči
Co můžeme udělat pro zdravý zrak?
Suneční brýle ano či ne?
Zánět očních spojivek
Vychováváme zdravé a šťastné dítě
Kundaliní jóga pro zdraví
Menhiry a kamenné kruhy
Stojící kameny
Equilibrium Adršpach
Když se hádá duše s tělem
Zinek
Mořské řasy zasvěceným pohledem
Musí být ve vodě chlor? Nemusí!
Jak funguje kineziologie One Brain
Buďme zdraví lékařům navzdory

 


CO NÁM RADÍ  HVĚZDY?
Užitečné rady v rubrice Astrokukátko pro nás každý měsíc v Meduňce připravuje zkušený astrolog Ing. Zdeněk Bohuslav.  
 

 

1. až 4. srpna přetrvává nutkání k intenzivnějšímu jednání v oblasti etických hodnot a životních cílů. Člověk chce uplatnit svůj idealismus a altruismus, roste jeho aktivita, ale přitom snáze přepíná své úsilí a obtížněji nalézá správnou míru. Často na sebe bere více věcí, než lze zvládnout, a pak není schopen dostát svým slibům. Snadněji dochází k soudním sporům, konfliktům s úřady a státními orgány.
5. srpna
může dojít k potížím při spolupráci, k nedostatku porozumění a následně i k rozchodům.  UPOZORNĚNÍ PRO ZÁJEMCE O HOMEOPATICKOU PORADNU NA NAŠEM WEBU:
Od 1. do 10. 8. je paní Alice J. Lapišová na dovolené (a tím pádem bez připojení
k internetu). Vaše dotazy vám ráda zodpoví po návratu. Děkujeme za pochopení. 


POZDRAV od naší čtenářky Milušky:

Milá Meduńko, jsem Vaše věrná čtenářka a také se ráda setkávám při workshopech s Miloškem Matulou v K.Varech. A tak i já se chci podělit o fotečku. Je z národního parku Trossachs nad jezerem Loch Lomond ve Skotsku. Jsem na ní se synem Kubou a jeho kamarádkou z dětství Sabinkou. Kuba nyní žije v Glasgow a Sabinka v Perthu. Mějte se moc hezky všichni v redakci a těším se až budu Meduńku s naší fotečkou posílat "děckám" do Skotska. Vaše Miluška Valdmanová, Nová Role u Karlových Varů


TIP PRO VÁS: ZELENINOVĚ KAŠE
Určitě každý z vás vaří bramborovu kaši nebo šťouchané brambory. To samé můžete připravit z různých druhů zelenin, které v tomto období zahrádka bohatě nabízí…
Jak na to?

1.Očistěte kořenovou zeleninu. Můžete vařit různý počet druhů, ale i jen jeden.
Zkuste třeba: 1-2 menší celery, 3 cibule, 3 brambory, 3 velké mrkve a 1-2 petržele nebo pastiňáky (množství zhruba pro 4 lidi). Nakrájejte ji na velké kusy a dejte vařit do necelého litru osolené vody. Když je zelenina měkká, rozmačkejte si šťouchadlem na brambory. Skvělou chuť docílíte přidáním osmažené cibulky do šťouchané zeleniny  a dochucením čerstvým máslem nebo tím nejlepším olivovým olejem. Dle chuti můžete dosolit, přidat čerstvě umletý koriandr nebo pepř nebo zeleninový granulovaný bujón.
2. Trochu jiná metoda, která je chuťově výraznější, se dělá téměř stejně jen na začátku všechny velké kusy zeleniny pořádně orestujte  na oleji s mořskou solí. Poté zalijte vodou a pokračujte stejným způsobem. Dobrou chuť!
KNIHOVNIČKA MEDUŇKY NABÍZÍ DALŚÍ NOVÝ TITUL!!

Jako už 23. titul v edici Knihovnička Meduňky vyšla na konci května kniha dlouholetého spolupracovníka Meduňky, praktického a alternativního lékaře MUDr. Rudolfa Zemka  Bolesti kloubů Alternativní léčba.
Autor ji pojal jako přehled informací o kloubních potížích a o možnostech standardní i alternativní léčby, odpovídá na řadu otázek, často kladených pacienty, uvádí příběhy konkrétních pacientů a v závěru nabízí řadu doporučení, rad a postřehů z vlastní bohaté lékařské praxe u nás i v zahraničí.

Knihu získáte na stáncích PNS a přes náš e-shop (info: www.mojemedunka.cz  a v redakci)    
  


EDICE KNIHOVNIČKA MEDUŇKY NABÍZÍ ZAJÍMAVÉ TITULY PRO KAŽDÉHO!

Tyto knížky jsou také výborným a užitečným dárkem!
Každá se zabývá jiným zajímavým tématem a vybere si každý. Darujte inspiraci, která neomrzí. Zakoupit můžete v redakci Meduňky nebo přes náš e-shop.


NOVINKA NA NAŠEM E-SHOPU!
Nové produkty Detox ostropestřec a  Argital - Maska ze zeleného jílu „Argiltubo“ (250 ml) si můžete objednat v našem e-shopu za ceny, které jinde nenajdete.


ADRESÁŘ POMOCI JE TU PRO VÁS!

ADRESÁŘ POMOCI, který připravila šéfredaktorka Meduňky Mgr. Ilona Manolevská, je k dispozici v redakci Meduňky. Adresář obsauje seznam léčitelů a terapeutů, SOS kontakty pro zdraví i seznam bioprodejen.  Přivítáme vaše zkušenosti s našimi léčiteli a budeme je zveřejňovat v Meduňce. Cena adresáře je 115 Kč. Více informací naleznete v rubrice E-shop. Doufáme, že se ADRESÁŘ POMOCI stane vaším platným a užitečným pomocníkem.

Vaše MEDUŇKA

 


NAPIŠTE NÁM

Zaujal vás některý článek a chtěli byste se dozvědět víc? Nenašli jste v Meduňce informace, které potřebujete? Máte pro nás náměty, chcete nás upozornit na zajímavá témata,  potřebujete  se na něco zeptat? Napište nám


KARTY RADÍ  

Čeká vás obtížné rozhodnutí a nevíte si rady?
Ocitli jste se v komplikované situaci?
Uvažujete o změně zaměstnání a nejste si jisti, jestli je pro tuto změnu ten správný a vhodný čas?
Máte problém v rodině nebo v partnerském vztahu?
Rádi byste věděli, jak se vám bude dařit v podnikání?

Karty radí zde.