Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zdravotní poradny pro čtenáře.

V každém čísle harmonizující obrázek. I obálka časopisu léčí.

Meduňka, zdraví, alternativní, medicína, léčitelé
Meduňka

Rozhovor s psychoterapeutem Janem Vávrou
Jak zhubnout snadno a rychle?
Co nás vlastně bolí
Lázeňská léčba, jak ji neznáme
Bolesti zad, jejich příčiny a možnosti ovlivnění
Aktivace vlastní léčivé síly
Páteř jako osa našeho života
Strava a nemoci kloubů
Vychováváme zdravé a šťastné dítě
O škodlivosti hliníku
Zimní jídelníček pro zdraví
Píseň mého srdce
Český prales na Sumatře
Víkend s Bohem
Buďme zdraví lékařům navzdory
Světýlko v tunelu
Strava a současná věda
Horoskopy pro zdraví
Exotické léčivky
Rozhovor s Marií Hlávkovou
Šéf ve hvězdách
Astrokukátko
           


Pozvánka na 4. ročník Tréninku učitelů Kundalini jógy podle Yogi Bhajana


CO NÁM RADÍ  HVĚZDY?

Užitečné rady v rubrice Astrokukátko pro nás každý měsíc v Meduňce připravuje zkušený astrolog Ing. Zdeněk Bohuslav.    

29. až 31. ledna se zlepší tok energie a regenerační schopnosti, posílí plodnost, vzroste razance  jednání a odvaha. Bude snadnější se rozvíjet, měnit, někteří lidé pocítí příliv sexuální energie, jiní větší chuť hledat věci skryté a odkrývat tajemství poznání. U některých však vystoupí více touha po moci a ovládání jiných.


DARUJTE PŘEDPLATNÉ MEDUŇKY SVÝM BLÍZKÝM!

Udělejte radost sobě nebo svým blízkým zakoupením  předplatného časopisu Meduňka, kde můžete volit mezi ročním (12 čísel pouze za 297,-Kč) a pololetním předplatným (7 čísel za pouhých 173,- Kč.), nebo předplatné Knihovničky Meduňky (4 vydání do roka, 340 Kč,-). Vaši blízcí od Vás obdrží na Vánoce krásný dárkový certifikát a Meduňku budou dstávat pravidelně do schránky.

Vzor dárkového certifikátu: pro předplatné časopisu Meduňka a pro Knihovničku Meduňky.


Maska z kokosového oleje proti roztřepeným konečkům
 

Potřebujeme: kokosový olej.

Tento rychlý zábal z kokosového oleje dokáže intenzivně zregenerovat přesušené délky a zamezit třepení. Kokosový olej (dle délky vašich vlasů, na středně dlouhé stačí 2 čajové lžičky) dáme rozpustit a zahřát na plotnu, nejlépe ve skleněné misce, poté ho naneseme do konečků vlasů a do délek a jemně vmasírujeme. Zabalíme do igelitu nebo potravinářské fólie a nakonec do ručníku nebo si nasadíme čepici. Necháme působit alespoň hodinu a poté důkladně opláchneme a umyjeme si vlasy jako obvykle. TIP.: Před aplikací zábalu si navlhčete vlasy.


 

NOVÝ TITUL Z EDICE KNIHOVNIČKA MEDUŇKY JE JIŽ V PRODEJI!

Stromy už sundaly svůj pestrobarevný šat a čekají, až je pocukruje bílý sníh. Mráz začíná kouzlit na oknech obrázky a my se pomalinku chystáme na zimní čas plný klidu, odpočinku, rozjímání, vůní a setkávání…

 25. titulem meduňkové knihovničky je kniha Simony Procházkové VÍTEJ, ZIMO BÍLÁ….
s podtitulem recepty pro zdraví a krásu. Autorka v ní nabízí mnoho tipů, rad a receptů, jak pečovat o zdraví a krásu během zimního období a jak prožít zimu příjemně.
Kniha vychází už brzy - na konci listopadu  a získat ji můžete buď na stáncích PNS nebo přes náš e-shop. Knihu zakoupíte na stáncích PNS a na našem e-shopu

 


MIMOŘÁDNÝ POČIN ZNÁMÉ ASTROLOŽKY JARMILY GRIČOVÉ, KNIHA HOROSKOPŮ NA KAŽDÝ DEN, ZAMĚŘENÁ NA LÁSKU A PARTNERSTVÍ

 

V knize kabelkového formátu A5, kterou si můžete vzít kamkoli s sebou, najdete na každý den rady co vás čeká v lásce, penězích, práci, nebo jakou barvu si obléci. Není opomenuta ani fáze Slunce a Měsíce, což Vám prozradí, kdy si máte stříhat vlasy, kdy hubnout, nebo co dělat na zahrádce, či doma. Nebo je vhodný den pro hádky s partnerem?:)

Za 119 korun máte 208 stran plných dobrých rad na celý rok 2015. Knihu zakoupíte na stáncích PNS nebo na našem e-shopu. Skvělý dárek pro Vaše blízké k Vánocům, narozeninám, svátku, nebo jen tak.

Také se Vám stalo, že jste prožila úplně strašný den? Pohádala jste se kde se dalo, zapomněla, co se dalo a nakonec jste křičela i na potomka hlasem velmi silným?
S partnersk
ými horoskopy na každý den od známé astroložky Jarmily Gričové se Vám to nestane!
S pomocí denního horoskopu máte každý den jako na dlani, když využijete měsíční fáze, přesně víte, kde co a jak dělat.
Hodně štěstí v roce 2015!NOVINKY NA NAŠEM E-SHOPU!

Na našem e-shopu jsme pro Vás kromě oblíbené edice Knihovnička Meduňky připravili několik zajímavých novinek. Pokud hledáte ideální čtení (nejen) na léto, určitě se Vám bude líbit nová knížka známé spisovatelky Oliny Táborské Výchova dcerou z edice Prožité osudy, která popisuje vztah matky s dcerou tak, jak ho neznáte, nebo její předchozí kniha Hodně drahá tchýně zabývající se aktuálním tématem tzv. "Šmejdů".

Dále si můžete zakoupit originální výrobky našich čtenářů, které by určitě potěšily i Vaše blízké jako dárek. V současné době si můžete vybrat mezi stromečky z korálků od paní Katariny a intuitivně malovanými obrázky naší 80leté čtenářky, paní Libušky.

Již tradiční součástí našeho e-shopu jsou přírodní kosmetické produkty. Mimo jiné například přípravky pro krásnou pleť, jako je Detox ostropestřec a  Argital - Maska ze zeleného jílu „Argiltubo“ (250 ml) za skvělé ceny.


EDICE KNIHOVNIČKA MEDUŇKY NABÍZÍ ZAJÍMAVÉ TITULY PRO KAŽDÉHO!

Tyto knížky jsou také výborným a užitečným dárkem!
V edici Knihovnička Meduňky máme již 25 knížek. Každá se zabývá jiným zajímavým tématem a vybere si určitě každý. Darujte inspiraci, která neomrzí. Zakoupit můžete v redakci Meduňky nebo přes náš e-shop.


ADRESÁŘ POMOCI JE TU PRO VÁS!

ADRESÁŘ POMOCI, který připravila zakladatelka Meduňky Mgr. Ilona Manolevská, je k dispozici v redakci Meduňky a na e-shopu. Adresář obsahuje seznam léčitelů a terapeutů, SOS kontakty pro zdraví i seznam bioprodejen.  Přivítáme vaše zkušenosti s našimi léčiteli a budeme je zveřejňovat v Meduňce. Cena adresáře je 115 Kč. Více informací naleznete  na našem e-shopu. Doufáme, že se ADRESÁŘ POMOCI stane vaším platným a užitečným pomocníkem.

Vaše MEDUŇKA


NAPIŠTE NÁM

Zaujal vás některý článek a chtěli byste se dozvědět víc? Nenašli jste v Meduňce informace, které potřebujete? Máte pro nás náměty, chcete nás upozornit na zajímavá témata,  potřebujete  se na něco zeptat? Napište nám