Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvnípředchozí sada456další sadaposlední

Čeká nás víkend a my opět nabízíme tři nápadité recepty z brambor, tentokrát na chutné pomazánky: rostou houby - vyzkoušejte bramborovo-houbovou! Čekáte návštěvu? Bramborová pomázánka je velmi dobrá na chlebíčky! Máte chuť na něco dobrého? Potěší bramborový tatarák... Přejeme dobrou chuť!

(Recepty jsou z knihy Bramborová kuchařka od Marcely Šebestové)

Publikováno: 6.10.2017 11:20:37

Podle Galéna a Junga je cholerik dráždivý, vznětlivý, snadno vyletí, ovšem jeho hněv netrvá dlouho. Pokud hovoříme o mužích, pak hovoříme o cholericích. Ženským protějškem jsou „hysterky“.

Publikováno: 5.10.2017 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

PhDr. Marta Foučková, psycholožka, terapeutka, autorka knih  JSEM a JÁ JSEM a mnoha článků, spolupracuje s Meduňkou od jejího vzniku. Prostřednictvím metody hlubinné terapie, jejíž je autorkou, pomohla řadě lidí vyřešit vážné zdravotní a psychické problémy a mnoho dalších lidí inspiruje k hledání duchovního poznání svými semináři… Nabízíme ukázku z rozhovoru, který vznikl při příležitosti Martiných kulatých narozenin...  

Publikováno: 3.10.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality

S prvním říjnovým dnem je tu opět horoskop od našeho spolupracovníka Pavla Hanzala. Přejeme dobrý start do nového měsíce!

Publikováno: 1.10.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Ovlivňuje náš způsob chování onemocnění našeho těla? Mají opravdu lidé určitého osobnostního typu předpoklady k určitým nemocem? Nad těmito otázkami se ve svých článcích zamýšlí naše spolupracovnice Antonie Krzemieňová, terapeutka, která se věnuje psychosomatické medicíně...

Publikováno: 29.9.2017 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

Milé čtenářky, vážení čtenáři, říjnová Meduňka je tady a je tady pro vás! Její přípravě jsme v redakčním týmu věmovali spoustu úsilí a jako každý měsíc věříme, že se zúročí, že vás budou  články zajímat a přinesou vám rady a informace, které hledáte a potřebujete...

Publikováno: 28.9.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Tato neobyčejně zajímavá a užitečná kniha Mgr. Stanislavy Marešové je už 36. titulem edice Knihovnička Meduňky. Autorka nabízí velmi podrobné, ale zároveň zcela srozumitelné informace o jednotlivých esencích a vysvětluje, pro jaký typ problémů jsou vhodné. Nabízíme ukázku...
Knihu získáte přes náš e-shop nebo na stáncích PNS.

Publikováno: 27.9.2017 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Opět vybíráme ze zářijové Meduňky, nabízíme ukázku z článku naší spolupracovnice Judity Katony Peschlové o působení zahrad a o jejich vlivu na náš život. Autorka v článku poukazuje na řadu překvapivých souvislostí. Pokud jste zářijové číslo Meduňky ještě nečetli, můžete ho zakoupit ve stáncích PNS nebo ve vybraných prodejnách.

Publikováno: 26.9.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

21. září je Mezinárodním dnem Alzheimerovy choroby.

Tato nemoc patří mezi obáváné nemoci, spojené s vyšším věkem a četnost jejího výskytu se bohužel zvyšuje.  Výzkumem změn, které by mohly vést ke vzniku této choroby, se v posledních 10 letech zabývá Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. Existuje nějaký způsob, jak této nemoci předejít? Můžeme my sami něco v tomto směru udělat...?  Přečtěte si článek prof. Strunecké, jejíž práce na toto téma před časem ocenila Akademia Medica Pragensis cenou Aloise Alzheimera.

Publikováno: 24.9.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Staré, ale dobré... Tak by se dalo charakterizovat jedno z nejznámějších jídel z brambor - bramborák. Jídla z brambor odedávna patří k podzimu, který právě začíná... Vyzkoušet můžete ve třech různých variantách - a ke všem vám přejeme dobrou chuť! (Recepty jsou z Bramborové kuchařky od Marcely Šebestové, kniha vyšla v meduňkové edici.)

Publikováno: 23.9.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava
prvnípředchozí sada456další sadaposlední