Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvnípředchozí sada456další sadaposlední

Začíná další měsíc - co nám přinese? Přečtěte si horoskop na srpen od našeho spolupracovíka Pavla Hanzala...

Publikováno: 1.8.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Letní osvěžení

V nabídce většiny restaurací najdeme v létě různé lákavé limonády, proč si je tedy nevyrobit i doma? Skvělá je například zázvorová… Recept je od Yvony Švecové.

Publikováno: 30.7.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

V teplých letních dnech chodíme v sandálech, žabkách či jiných lehkých botkách  a botičkách,  a proto si také více všímáme svých nohou. Věnujme jim pozornost - opravdu si ji zaslouží! Při péči o nohy můžete využít následující rady, které vybíráme z velmi zajímavé knihy Pavla Klouda Nohy, nožky, nožičky (kniha vyšla před časem  v meduňkové edici, získáte ji přes náš e-shop).

Publikováno: 28.7.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Milí čtenáři a příznivci Meduňky, máme pro vás skvělou zprávu: JE TADY SRPNOVÉ ČÍSLO! Můžete ho opět zakoupit na stáncích PNS nebo ve vybraných prodejnách.
A věřte, že stojí za to!

Publikováno: 26.7.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Trpíte chudokrevností? Při nedostatku železa se zvyšuje únava, nastupuje celková slabost, zapomínání, poruchy spánku i poruchy řeči a pohybu, lámou se nám nehty,  naše pokožka je citlivá a bledá, máme tenké vlasy a také popraskané rty…
CO S TÍM? Nabízí se pomoc přírodní cestou! Vyzkoušejte ji...

Publikováno: 24.7.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Nabízíme ukázku z titulního rozhovoru červencové Meduňky, ve kterém si Miloš Matula povídal s duchovní učitelkou Kosi - o její životní cestě, o duchovním hledání a o tom, jak tato pozoruhodná žena pomáhá lidem v mnoha zemích hledat a nacházet klid a štěstí...  Tento rozhovor rozhodně stojí za přečtení!

Publikováno: 22.7.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

I když je celer považován spíše za zimní zeleninu, placičky z něj jsou chutné, rychlé a budou nám chutnat i v létě - třeba jimi můžeme pohostit přátele, kteří se u nás zastaví na sklenku lehkého vína...  

Publikováno: 19.7.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Z aktuálního červencového čísla Meduňky, které je stále pro vás připraveno na stáncích PNS a ve vybraných prodejnách, vybíráme tentokrát ukázku z článku naturopatky Kateřiny Boesenberg o možnostech léčby candidových infekcí přírodními prostředky...

Publikováno: 18.7.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

V létě nosíme lehké oblečení, a tak nás může pořádně potrápit bodavý hmyz, komáři nebo dokonce nebezpečná klíšťata. Pokud se nechcete uchýlit  "k chemii", můžete si vyrobit svůj vlastní účinný prostředek proti hmyzu podle návodu, o který se před časem se čtenáři Meduňky podělil léčitel pan Josef Filip z Prahy.

Publikováno: 16.7.2017 6:00:00

Je krásný čas prázdnin a dovolených. Pro někoho to však paradoxně může znamenat další jen jinou formou napětí a stresu. Umět odpočívat totiž rozhodně není samozřejmé. Dovolit si několik dní nic nedělat je jako noční můra. Vydržet a užít si čas sama se sebou je totiž veliká výzva... Článek připravila Dita Lyner, naše spolupracovnice, lektorka Kundalini jógy a autorka úspěšných knih z meduňkové edice...

Publikováno: 14.7.2017 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Relaxační techniky
prvnípředchozí sada456další sadaposlední