Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Rodina

prvnípředchozí sada4prvníprvní

Motto : „ Ženy neřídí ekonomiku, vládnou ale erotikou, tedy silou, která mocně působí v naší společnosti i v našich životech. To, co se odehrává v nitru žen, utváří to, co probíhá na povrchu společnosti a určuje, do jaké míry se cítíme šťastni, kolik máme energie, jak jsme tvůrčí a solidární“ George Gilder

Publikováno: 18.1.2012 17:01:05
Kategorie: Rodina
Rubrika: Partnerské vztahy

Občas na těchto stánkách představujeme i knihy pro děti --jsme přesvědčeni, že vztah k psanému slovu je dobré začít podporovat už od dětsví. Tentokrát přibližujeme knihu bajek Ve stínu akácie od Markéty Vopičkové Cipprové,

Publikováno: 12.10.2011 14:44:13
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Jako další titul meduňkové knihovničky právě vyšla kniha Simony Procházkové Děti a bylinky. Autorka, mladá bylinářka z Jeseníku, je dlouhodobou spolupracovnicí Meduňky a někteří z vás možná doma mají její první knihu, vydanou v rámci knihovničky Meduňky - Léčivá síla čerstvého koření, ve které přináší praktické recepty na zpracování čerstvých bylinek.
V následujícím rozhovoru novou knihu Simony Procházkové představujeme ...

 

Publikováno: 31.5.2011 20:50:09
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti


Máj, lásky čas… Květen však není měsícem lásky nazýván náhodou, v rámci lidského těla představuje také příhodné období pro péči o srdeční oblast, a to v několika úrovních. Květnovou inspiraci pro jednotlivá znamení horoskopu připravil Pavel Hanzal.

Publikováno: 5.5.2011 19:28:33
Kategorie: Rodina
Rubrika: Partnerské vztahy

                                Kineziologie pomáhá i zvířatům

Fakt, že dlouhodobý stres vede u člověka k emocionálnímu rozladění a dokonce k nemoci, je dnes už všeobecně známý. Mnohem méně se hovoří o této stránce života zvířat, a přitom stres na zvíře působí velmi podobně jako na člověka -- ukládá se a jednoho dne se projeví jako  fyzické  nebo emocionální problémy. Kineziologie, jež si za léta získala respekt při práci s dětmi i dospělými, je úspěšná i při léčbě zvířat. O své zajímavé zkušenosti v tomto oboru se s námi podělila česko-americká kinezioložka Francesca Raphael.

Publikováno: 11.1.2011 11:15:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Zvířata

                   Vše, co potřebujete vědět o očních vadách v dětském věku

Je vaše dítě nesoustředěné, stěžuje si na bolesti hlavy, mne si často oči?
To jsou jen některé ze syndromů, které mohou rodiče upozornit na to, že se zrakem jejich potomků není něco v pořádku. Vrozené a získané oční vady u dětí mohou při neznalosti, a tedy neléčení, způsobit další zhoršování zraku a fatální následky v dospělosti.
Na jaké oční neduhy je potřeba dát si pozor, jsme se zeptali MUDr. Petra Nováka, zakladatele Refrakčního centra a významného specialisty na oční choroby z Nemocnice na Homolce.

Publikováno: 9.11.2010 9:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Je mnoho knih a vědeckých pojednání o životě zvířat, jejich mimořádných schopnostech, citlivém vnímání okolního světa, jejich emocích, věrnosti vůči jedincům svého druhu, oddanosti k lidem a mnohých jiných obdivuhodných vlastnostech, které z nich učinily tvory neoddělitelné od života nás lidí. Díky výsledkům stále četnějších studií fyzických a duševních schopností zvířat postupně padají přehrady, které v minulosti byly – a stále ještě jsou – záměrně vytvářeny mezi člověkem a ostatními tvory, abychom je mohli vykázat z okruhu naší odpovědnosti, ochrany a soucitu. Jsme si dobře vědomi všeho, co bylo zvířatům odepřeno ve snaze, aby sloužila všemožným potřebám a zálibám lidí a přitom nezatěžovala jejich svědomí pocitem, že je podrobujeme nespravedlivému násilí a utrpení.

Autor: administrator
Publikováno: 16.12.2006 8:15:19
Kategorie: Rodina
Rubrika: Zvířata
prvnípředchozí sada4prvníprvní