Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Rodina

prvníprvní123další sadaposlední

Právě začal nový školní rok a mnozí rodiče si v souvislosti s tím kladou řadu otázek a uvažují nad tím, jak nejlépe vychovávat své dítě. Výchovných přístupů je celá řada, účinným prostředkem, který umožňuje pochopit osobnost dítěte, může být také astrologie...

 

Publikováno: 7.9.2015 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Občas se na redakci obracejí čtenářky se žádostí o radu ohledně ženských, tedy gynekologických problémů. Snažíme se přinášet vám články, ve kterých najdete radu či inspiraci. Možná bude pro některé čtenářky podnětem k zamyšlení i následující článek od našeho spolupracovníka doc. Bohuslava Hanuše o vlivu partnerských konfliktů na zdraví ženy... 

 

Publikováno: 25.3.2015 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Partnerské vztahy

I v únorovém čísle Meduňky najdete další článek od PhDr. Michaely Vítečkové o výchově dětí. Tentokrát se autorka zaměruje na výběr vhodné střední školy, což je velmi aktuální téma.

Publikováno: 18.2.2015 9:39:38
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Máte doma hyperaktivní dítě - kluka nebo holčičku s neposednou povahou a dynamickými reakcemi na veškeré podněty? Co takové dítě vyžaduje od rodičů i od učitelů?
Poradí MUDr. Blanka Urbánková ...

Publikováno: 23.1.2015 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Milí čtenáří, přinášíme Vám druhý díl článku  o období dospívání ze seriálu o výchově dětí. Tentokrát se naše autorka PhDr. Michaela Vítečková, Ph.D. zaměřila na různé rizikové situace a nástrahy, které mohou na děti v tomto věku čekat.

Publikováno: 17.1.2015 7:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

V prosincové Meduňce opět najdete pokračování seriálu o výchově dětí. Tentokrát se jeho autorka PhDr. Michaela Vítečková zaměřila na dospívání dětí.

Celý článek opět najdete v aktuálním čísle Meduňky.

Publikováno: 6.12.2014 7:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

V listopadové Meduňce najdete další ze článků od PhDr. Michaely Vítečkové o výchově dětí. Tentokrát se zaměřuje na výhody a nevýhody studia na víceletých gymnáziích, jak poznat, že je na něj dítě dostatečně zralé a jak se připravit na přijímací zkoušky.

Dnes Vám přinášíme ukázku z tohoto článku, který si celý můžete přečíst v aktuálním čísle Meduňky

Publikováno: 22.11.2014 7:25:26
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti


Pojďte vyrobit z papírové krabice s víkem netradiční dárek nebo zajímavou dekoraci. Koník cválá 3D obrázkem, přeskakuje ploty ze špulek od nití, mušliček či plastových víček, nebo se prohání po golfovém hřišti či strmých srázech Alp. Kombinujte bláznivě nesourodé materiály, rozličné tvary a výrazné barvy! Nebo naopak vytvořte jemný obraz v tónech vaší oblíbené barvy. Fantazii se meze nekladou!

Publikováno: 19.10.2014 7:45:03
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Další část oblíbeného seriálu o výchově dětí najdete v říjnové Meduňce, která na Vás již čeká na stáncích. V tomto díle  PhDr. Michaela Vítečková navázala na problém šikany ve škole a jak jí předcházet.

Publikováno: 30.9.2014 6:30:37
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

V Meduňce č. 9 jsme otiskli rozhovor našeho autora Miloše Matuly s ekvádorským šamanem Augustinem Allpa Jesus Grefou Licuy. V článku bylo zmíněno, že Augustin má českou manželku. Zajímalo nás, jak se žije Češce s šamanem v ekvádorském deštném pralese a také, jak se připravují na příjezd české skupiny, kterou povede do Ekvádoru právě Miloš Matula, a které se mohou zúčastnit i naši čtenáři.

Publikováno: 17.9.2014 16:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Partnerské vztahy
prvníprvní123další sadaposlední