Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvnípředchozí sada109110111další sadaposlední

                                         Zen, duchovnost a sex

O souvislostech mezi těmito zdánlivě snad vzdálenými pojmy na základě vlastních prožitků a zkušeností hovoří Vlasta Marek ... 

Publikováno: 14.2.2011 16:35:23
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

                             Prasíla - život a smrt

V následujícím článku nás J.J.J. Miška informuje o svých poznatcích a výzkumech o prasíle a o knihách, které na toto téma napsal ...

Publikováno: 10.2.2011 13:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

                            Léčení přístrojem EAV

Alternativní medicína nabízí různé způsoby a postupy diagnostikování a léčení, některé z nich se dokonce staly všeobecně známými (například homeopatie). Jednou z účinných a přesných metod s širokými možnostmi využití je měření průběhu energie v meridiánech pomocí přístroje EAV. Abych se o tomto způsobu diagnostikování a léčení dozvěděla něco víc,vypravila jsem se na Homeopatickou kliniku v Praze 6 za Mgr. Elenou Mitkovou.

Publikováno: 7.2.2011 16:35:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Zajímavé články o cestování pro čtenáře Meďuňky připravuje PAVEL HANZAL.
V následujícím rozhovoru tohoto sympatického cestovatele představujeme...

Publikováno: 2.2.2011 16:29:19
Kategorie: Cestování
Rubrika: Zápisky cestovatele

                                Kniha o síle myšlenky

Spolupracovnice Meduňky, terapeutka a odbornice na praktickou ezoteriku Antonie Krzemieňová shnula své zkušenosti z terapeutické praxe i z výuky ve škole ezoteriky do nové knihy se sugestivním názvem Síla myšlenky I.a s podtitulkem Prokletí.
Se zkušenostmi a poznatky paní Antonie se mohli čtenáři Meduňky na stránkách tohoto časopisu setkat už několikrát, v knize, psané beletristickou formou, se terapeutka věnuje systematicky jednotlivým tématům a prokládá je vlastními zkušenostmi a skutečnými příběhy. 

Publikováno: 1.2.2011 13:30:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

                                                  Co trápí oči ve stáří

V průběhu let se naše tělo, ale i naše smysly opotřebovávají. Jsou to normální fyziologické projevy stárnutí, a bohužel se jim nevyhne ani náš zrakový orgán.
Jaké choroby mohou postihnout oči ve věku, který se latinsky nazývá „senium“ (tedy stáří)? Jak je rozpoznáme? A je možno je léčit, nebo alespoň zmírnit? To jsou časté otázky, které si senioři kladou. A právě na ně odpovídá MUDr. Petr Novák z Refrakčního centra Praha, pracoviště specializujícího se na korekci očních vad.

Publikováno: 28.1.2011 15:15:42
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

                            Léčení ve starověkém Egyptě

Navzdory naší technicky vyspělé civilizaci se takřka všichni obyvatelé zeměkoule
v současné době potýkají z různými chorobami a zdravotními problémy a námětem mnoha odborných debat je, jak je řešit. Mnohem méně se zamýšlíme nad tím, jak své zdravotní neduhy řešili lidé před tisíciletími. Například obyvateké starověkého Egypta. Není jejich přístup něčím inspirativní i pro nás? Přečtěte si článek spolupracovníka a autora Meduňky Miloše Matuly, který se starověkému Egyptu dlouhodobě věnuje a v současné době připravuje velkou meditační cestu po této fascinující zemi.
Informace najdete za článkem... 

 

Publikováno: 28.1.2011 12:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Životní styl

                                Kineziologie pomáhá i zvířatům

Fakt, že dlouhodobý stres vede u člověka k emocionálnímu rozladění a dokonce k nemoci, je dnes už všeobecně známý. Mnohem méně se hovoří o této stránce života zvířat, a přitom stres na zvíře působí velmi podobně jako na člověka -- ukládá se a jednoho dne se projeví jako  fyzické  nebo emocionální problémy. Kineziologie, jež si za léta získala respekt při práci s dětmi i dospělými, je úspěšná i při léčbě zvířat. O své zajímavé zkušenosti v tomto oboru se s námi podělila česko-americká kinezioložka Francesca Raphael.

Publikováno: 11.1.2011 11:15:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Zvířata

                                          Co my jen víme!? – 6. část

„Proč si stále dokola vytváříme tutéž realitu? Proč navazujeme stále stejné vztahy? Proč dostaneme vždycky stejnou práci? Kolem nás je nekonečný oceán možností, tak proč vytváříme stále stejnou realitu? Není to udivující, že máme spoustu možností, ale nevíme o nich? Je možné, že jsme tak navyklí na svůj každodenní život a na způsob, jakým svůj život utváříme, že se smiřujeme s myšlenkou, že nad ním vůbec nemáme vládu?“

Publikováno: 11.1.2011 9:45:24
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

                           Wahlgrenis, léčitelka duší

Přízeň mnoha stovek lidí si získala spoustou užitečných a praktických rad, které umístila na  své webové stránky, a ti, co hledali duchovní posilu a cestu z každodenních nesnází, si je našli. Začali jí proto mezi sebou říkat léčitelka duší. Svou cestou poznání, na níž pomáhá druhým, jde už několik let.

 

 

 

Publikováno: 6.1.2011 16:30:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)
prvnípředchozí sada109110111další sadaposlední