Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvnípředchozí sada109110111další sadaposlední

                                          Co jíst v létě?

Stravu bereme jako každodenní samozřejmost. Přináší nám nejen energii a živiny, potřebné pro náš život, ale také radost a potěšení. A právě tato druhá stránka převládá. Je dobře, že máme z jídla radost, ale většinou nedbáme na to, jestli jídlo odpovídá našim momentálním potřebám. Dříve bylo základem stravy vše, co si lidé přirozeně vypěstovali a v zimě se jedlo to, co si mohli uskladnit. Tím si přirozeně zajistili takovou stravu, která odpovídala ročnímu období. A občas byly hody či posvícení. Náš problém je, že si děláme hody či posvícení každý den, a to se projevuje na našem zdraví. Díky ledničkám můžeme mít kteroukoli potravinu kdykoli během roku – a tím máme naprostý zmatek  v jídle a tím i v uspokojení potřeb našeho těla. Jídlo podléhá zákonům trhu, potravinářský průmysl bohatne, ale nám se zhoršuje zdraví …

 

 

Publikováno: 26.7.2010 8:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

                                  Léto a jeho nástrahy

Léto patří k oblíbeným obdobím roku, většina z nás si užívá jeho příjemných stránek. Letní období má ale i svá rizika a nebezpečí, o nich hovoříme s imunoložkou MUDr. Zinou Kauckou z Homeopatické kliniky v Praze 6. 

Publikováno: 12.7.2010 8:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

                              Chcete mít zdravé vlasy? - II. část

Po zdravých a krásných vlasech toužíme všichni - jak toho ale dosáhnout?
Pokračujeme v povídání o zdravých vlasech, první část jsme uveřejnili minulý týden. Spolupracovnice a autorka Meduňky Simona Grygárková  připravila na toto téma speciálně pro Meduňku rozsáhlý materiál.
V této části naleznete užitečné informace, rady a konkrétní tipy, jak se svými vlasy správně zacházet a jak je "hýčkat".
Kompletní materiál zveřejníme v červencové Meduňce.

 

 

Publikováno: 17.5.2010 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

                          Chcete mít zdravé vlasy?

Kdo by nechtěl, že ...? Jenže při našem hektickém způsobu života, stresu a často nesprávné životosprávě dostávají vlasy dost zabrat.
Simona Procházková
, pravidelná spolupracovnice Meduňky, se tématem vlasů podrobně zabývala. Přečtěte si, co vše ovlivňuje kvalitu našich vlasů, čím je způsobeno vypadávání vlasů a co vše je z vlasů možné poznat.
Obsáhlý a podrobný materiál S. Grygárkové na téma VLASY najdete v červencové Meduňce.

Publikováno: 10.5.2010 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Energie a informace z pohledu praktické ezoteriky - II. část

S terapeutkou Antonií Krzemieňovou pokračujeme v rozhovoru o energetickém a informačním působení. Paní Antonie se dlouhodobě zabývá systémem moderní praktické ezoteriky, který také vyučuje ve své škole. 

Publikováno: 19.4.2010 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

                     Energie a informace z pohledu moderní ezoteriky

 

Terapeutku Antonii Krzemieňovou jsme v Meduňce představovali už několikrát – poprvé v souvislosti se systémem moderní praktické ezoteriky, kterým se Antonie léta zabývá a který vyučuje ve své škole ezoteriky (9/2008), a dále jsme se věnovaly tématu kleteb, energetických manipulací a dalších podobných zásahů, s jejichž následky se velmi často setkává u svých klientů (5/2008).
Oba rozhovory, které na toto téma vyšly, se setkaly se značným čtenářským ohlasem – zdá se tedy, že i téma kleteb a energetických zásahů, které by na první pohled patřily spíš do sféry pohádek, případně sci-fi povídek, provázejí náš život v 21. století víc, než si připouštíme … 

 

Publikováno: 12.4.2010 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

                     Člověk a pocity viny - dokončení

Uzavíráme seriál rozhovorů s primářem MUDr. Janem Miklánkem, dlouholetým poradcem a autorem Meduňky. Ve třetí části rozhovoru jsme se zabývali způsoby, jimiž lze pomoci lidem potýkajícím se s pocitem viny. V této závěrečné části MUDr. Miklánek přehled metod a forem pomoci dokončuje.

Publikováno: 5.4.2010 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

                         Člověk a pocity viny - část III.

Pokračujeme v rozhovoru s dlouholetým autorem a poradcem Meduňky, primářem MUDr. Janem Miklánkem, specialistou na léčení pohybového ústrojí a bolestí hlavy, a předsedou společnosti SALOCO.
V této části rozhovoru MUDr. Miklánek informuje o způsobech léčby a metodách, které mohou pomoci lidem trpícím pocity viny a z toho vyplývajícími zdravotními problémy.

Publikováno: 29.3.2010 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Tabulka k článku Ach,  ty kvasinky v Meduňce č. 4/2010:

Jak se vyhnout kvasinkové nemoci
Připravila MUDr. Monika Sičová

Autor: administrator
Publikováno: 27.3.2010 17:22:40
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Člověk a pocity viny – část II.

Pokračujeme v povídání s primářem MUDr. Janem Miklánkem, dlouholetým autorem a poradcem Meduňky a specialistou na léčbu pohybového aparátu a bolestí zad.
Tentokrát MUDr. Miklánek vypráví pět příběhů svých pacientů.
První část rozhovoru jsme uveřejnili minulý týden, poslední část (zveřejníme v příštích dvou týdnech) přinese informace o možnostech léčby a pomoci pro ty, kteří se s tímto problémem potýkají).  

MUDr. Miklánek je také předsedou Společnosti pro alternativní léčení onkologických a civilizačních onemocnění SALOCO.
7. 4. od 17 hod přednáší spolu s léčitelem Jiřím Sehnalem na téma Jak léčí závažné nemoci lékař alternativními metodami? A jak pomáhá léčitel?
(Malý sál Městské knihovny v Praze 1, Mariánské nám.1)

Publikováno: 22.3.2010 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína
prvnípředchozí sada109110111další sadaposlední