Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zaujalo nás na internetu

Zaujalo nás na internetu

prvníprvní123prvníprvní

Jste spíše Královnou vody nebo Královnou ohně? A jakou Královnou - tedy ženou s určitými vlastnostmi - byste se chtěla stát? Nebo se zatím jako Královna vůbec necítíte? (Pak ovšem si tuto knihu potřebuje ihned přečíst...-:)). Cesta k vybranému a vytouženému ženskému archetypu totiž není zdaleka tak složitá či dokonce nemožná, jak by se mohlo zdát. Potřebujeme ovšem vědomý záměr a plán: A PRÁVĚ TO NABÍZÍ NOVÁ KNIHA JUDITY KATONY PESCHLOVÉ!

Publikováno: 7.12.2018 10:00:00

Ve druhé částo článku o síle vnitřního rozhodnutí a přesvědčení nabízí naše spolupracovnice MUDr. Zina Kaucká pohled lékařky na příběh mladíka, který zvládl svoji zkušenost s drogami a vrátil se do normálního života. Bez skutečného rozhodnutí by to ovšem nešlo...

Publikováno: 24.11.2018 6:00:00

Z listopadového čísla Meduňky, ve kterém se podrobně zabýváme tématem anti-agingu čili umění stárnout a přirozenými způsoby proces stárnutí oddálit, vybíráme ukázku z článku kosmetičky Katky Hájkové o tom, jak pečovat o pleť a hlavně o ty partie našeho těla, které prozrazují náš skutečný věk...

Publikováno: 20.11.2018 0:06:00

Pod tímto názvem se skrývá nová kniha z meduňkové edice - kuchařka od naší spolupracovnice Marcely Šebestové. Najdete v ní mnoho báječných receptů na tradiční pokrmy, které znaly už naše babičky a prababičky, ale i recepty na méně známé či méně obvyklé dobroty. Předností těchto receptů je to, že vycházejí z běžných surovin - brambor, tuzemské zeleniny, využívají např. typické české ryby (kapr) atd. Tuto kuchařku můžeme doporučit všem, kdo chtějí vařit dobrá a zdravá jídla a nechtějí v kuchyni trávit víc času, než je nutné. Knihu získáte přes náš e-shop.

Publikováno: 26.10.2018 12:35:49

Určitě je, ale … I v tomto případě platí, že nic není jednoduché a jednoznačné – kromě stravy syrové totiž potřebujeme i stravu tepelně upravenou, protože nám přináší něco jiného a nenahraditelného, zejména teď, kdy nastává chladnější polovina roku.
Pro vysvětlení důvodů je třeba vyjít z charakteru našeho trávicího systému a jeho možností. Článek připravili MUDr. Vladimíra Strnadelová a Jan Zerzán.

Publikováno: 18.10.2018 6:00:00

Tak zní hlavní téma říjnové Meduňky, která právě vychází. "Ženské číslo" Meduňky připravujeme každý rok, tentokrát se naši autoři opět zaměřili na některá důležitá ženská témata a připravili pro vás spoustu zajímavých a hlavně praktických a užitečných informací týkajích se zdraví, výživy a stravování, osobnostního rozvoje atd. A kromě ženských témat nové číslo nabízí i řadu dalších článků, které si možná rádi přečtou i naši muži... Tak si naši novou Meduňku kupte - a celá redakce vám přeje příjemné čtení!

 

Publikováno: 25.9.2018 10:50:28

Pokud máte v plánu využít volné dny k úklidu bytu, domu či chaty, nabízíme inspiraci: uklízejme ekologicky. Vyměnit klasické čisticí prostředky za přírodní není složité. Splní svůj účel stejně dobře jako ty chemické, a stanou se dobrou  alternativou, která neškodí životnímu prostředí. A navíc ještě ušetříme peníze...
Inspirujte se u naší spolupracovnice Simony Procházkové.

Publikováno: 27.4.2018 11:26:09
Publikováno: 11.2.2018 6:00:00

Kniha právě vyšla v edici Knihovnička Meduňky  a může být skvělým průvodcem a pomocníkem pro všechny, kteří chtějí udělat ve svém životě pozitivní změny...
Přečtěte si, co o knize říká autorka... 

Publikováno: 14.12.2017 12:58:32

Pokud vám Mikuláš nadělil do punčochy či za okno ananas, můžete mu poděkovat (Mikuláši) za to, že podporuje vaše zdraví - ananas totiž není jen nejen voňavý tropický plod, spjatý zejména s předvánočním a vánočním časem, ale je to také takřka zásobárna vitaminů a minerálů. Řekli byste, že obsahuje téměř všechny vitamíny (kromě vitaminů E a B12) a také šestnáct minerálních látek a stopových prvků?  

Publikováno: 7.12.2017 16:32:51
prvníprvní123prvníprvní