Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zaujalo nás na internetu

Zaujalo nás na internetu

prvníprvní12prvníprvní

K podzimu neodmyslitelně patří nádherně červené jeřabiny. Jsou opravdu jedinečnou ozdobou parků, alejí, cest i zahrad, ale nabízejí také řadu léčivých účinků a mají zajímavé využití i v kuchyni... 

Publikováno: 9.10.2017 6:00:00

Čeká nás víkend a my opět nabízíme tři nápadité recepty z brambor, tentokrát na chutné pomazánky: rostou houby - vyzkoušejte bramborovo-houbovou! Čekáte návštěvu? Bramborová pomázánka je velmi dobrá na chlebíčky! Máte chuť na něco dobrého? Potěší bramborový tatarák... Přejeme dobrou chuť!

(Recepty jsou z knihy Bramborová kuchařka od Marcely Šebestové)

Publikováno: 6.10.2017 11:20:37

Urodilo se vám na zahrádce více bylinek, než právě můžete spotřebovat?
S tím se setkává téměř každý zahrádkář, který si pěstuje na zahradě čerstvé bylinky. V létě míváme čerstvých bylinek na výběr celou škálu - a v zimě se nám po čerstvých voňavých snítkách stýská... Seznamte se s jednoduchými postupy, které nám pomohou bylinky a čerstvé koření zachovat i na zimní období. Recepty jsou od Simony Procházkové z knihy Léčivá síla čerstvého koření, která vyšla před časem v meduňkové edici.

Publikováno: 13.8.2017 6:00:00

Prázdniny jsou v plném proudu a děti často tráví se svými rodiči či prarodiči více času než během školního roku. Pokud je dítě hyperaktivní, babička a dědeček bývají z hlídání občas dost unaveni a nevědí si rady, jak dítě zabavit a jak se vůbec k němu chovat. Pokud se dítě v září chystá do školy, často hledí k nastávajícímu školnímu roku s obavami i rodiče... Fenoménem hyperaktivného dítěte obecně se zabývá v následujícím článku MUDr. Blanka Urbánková...

Publikováno: 11.8.2017 15:06:27

V létě nosíme lehké oblečení, a tak nás může pořádně potrápit bodavý hmyz, komáři nebo dokonce nebezpečná klíšťata. Pokud se nechcete uchýlit  "k chemii", můžete si vyrobit svůj vlastní účinný prostředek proti hmyzu podle návodu, o který se před časem se čtenáři Meduňky podělil léčitel pan Josef Filip z Prahy.

Publikováno: 16.7.2017 6:00:00

Vybíráme z červnového čísla Meduňky a nabízíme ukázku z podnětného článku MUDr. Ludmily Elekové...

Publikováno: 6.6.2017 6:00:00

Hlavní téma březnové Meduňky je věnováno VYTVÁŘENÍ HARMONICKÉHO DOMOVA. Naši autoři se na toto téma podívali z různých úhlů pohledu, nabízíme ukázku z reportáže kolegyně redaktorky Věry Keilové, která si na vlastní kůži vyzkoušela, jak se staví dům ze slámy a hlíny. Tyto stavby jsou v současnosti na vzestupu a mají řadu výborných vlastností...

Publikováno: 8.3.2017 9:15:40

Vážení čtenáři a přátelé naší Meduňky,

po první společné procházce, které proběhla v měsíci září, vás nyní zveme k návštěvě dalších léčivých, energetických a magických míst v našem hlavním městě. Území Prahy totiž oplývá nebývale velkým počtem míst s nevyčerpatelnými zdroji kosmické i zemské energie, která vyhledávali i naši předci. Tyto magické, energetické a léčivé lokace mají kromě jiného také blahodárný účinek na lidský organismus.

Publikováno: 21.11.2016 10:00:04

Milí čtenáři, nabízíme vám ukázku z dalšího článku z aktuální říjnové Meduňky...Pokud jste ji ještě nečetli, neváhejte, stále je ke koupi na stáncích PNS i ve vybraných prodejnách... Autorkou je naturpatka Iveta Kulhánková.

Publikováno: 14.10.2016 6:00:00

I když se občas říká, že o zdraví obecně více pečují ženy než muži, možná bude následující článek od sexuologa a androloga MUDr. Pavel Turčan pro některé naše mužské čtenáře inspirací...

Publikováno: 19.9.2016 6:00:00
prvníprvní12prvníprvní