Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Knihovnička Meduňky

prvníprvní123další sadaposlední

Podruhé vybíráme z nejnovější knihy z edice Knihovnička Meduňky. Výběr z článků naší spolupracovnice MUDr. Ludmily Elekové nabízí texty, které se setkaly s největším čtenářským ohlasem a zahrnují rozmanitá zdravotní témata.
Knihu získáte přes náš e-shop.

Publikováno: 9.6.2018 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Vědma  a odbornice na výklad karet Markéta Vostrá už pro meduňkovou knihovničku připravila několik inspirativních knih. Právě vychází její další kniha s názvem Pohádková cesta, aneb co jsme v dětství netušili, v níž autorka zajímavě, srozumitelně a objevně využívá pohádkových archetypů k objasnění situací, do nichž se na své životní cestě dostává každý z nás...
Knihu získáte přes náš e-shop.

Publikováno: 6.6.2018 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Kniha má název Buďme zdraví lékařům navzdory a jde o rozšířený výběr  nejzajímavějších článků naší spolupracovnice MUDr. Ludmily Elekové, které během několika let připravila pro Meduňku v rámci svého stejnojemnného seriálu. Vybrané články zahrnují široké spektrum zdravotních témat.
Knihu získáte přes náš e-shop nebo na stáncích PNS.

Publikováno: 2.6.2018 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Praktická kniha Simony Procházkové Zahrádkářem vědomě nabízí mnoho rad pro zakládání a zvelebování zahrady či zahrádky. Autorka se ale také věnuje spoluobyvatelům zahrádky - různým živočichům...
Knihu získláte přes náš e-shop.   

 

Publikováno: 20.5.2018 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Zatím posledním titulem meduňkové edice je praktická kniha Simony Procházkové Zahrádkářem vědomě, kde najdete mnoho rad a tipů pro zakládání a zvelebování zahrádky či zahrady.Tentokrát se zaměříme na dvě jarní rostliny, které jsou často považovány za plevel, ale vědomý zahrádkář zná jejich léčivé účinky a dokáže je využívat pro své zdraví i jako užitečné přísady v kuchyni...
Knihu získáte přes náš e-shop nebo na stáncích PNS.

Publikováno: 6.5.2018 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2012

Čeká nás jarní víkend a mnozí z nás se budou věnovat jarním pracím na zahrádce a úvahám, co vše letos zasadit a co pěstovat. Při tom se bude hodit nová kniha z naší edice Zahrádkářem vědomě, s podtitulem Jak si jednoduše vytvořit léčivou a jedlou zahradu. Autorka knihy, bylinářka Simona Procházková, nabízí mnoho praktických rad a vychází z osvědčené moudrosti našich předků. 
Knihu získáte přes náš e-shop a na stáncích PNS. 

Publikováno: 7.4.2018 6:00:00

Uvažujete, co o víkendu uvařit? Zkuste některou z variant bramborového guláše podle receptů z Bramborové kuchařky od Marcely Šebestové, která je jedním z oblíbených titulů meduňkové knihovničky...

Publikováno: 24.3.2018 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Milí přátelé, ode dneška za týden začíná JARO! A to je správný čas pro to, abychom se začali věnovat svým zahradám, zahrádkám nebo třeba záhonkům na balkonech... Pokud jste se rozhodli, že letos to zkusíte trochu jinak, může se vám hodit nová kniha z naší edice Zahrádkářem vědomě, s podtitulem Jak si jednoduše vytvořit léčivou a jedlou zahradu. Autorka knihy, bylinářka Simona Procházková, nabízí mnoho praktických rad a vychází z osvědčené moudrosti našich předků.  Knihu získáte přes náš e-shop a na stáncích PNS. 


Publikováno: 14.3.2018 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Občas není špatné si připomenout "obyčejné" recepty  z klasické lidové kuchyně. Dobroty našich předků jsou prostě stále dobré... Vyzkoušejte - a jistě nebudete litovat! Dobrou chuť s kuchařkou do Marcely Šebestové.
(Pokud jste milovníky jídel z brambor, tuto knihu plnou receptů si můžete koupit přes náš e- shop...)

Publikováno: 4.3.2018 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Nabízíme první ukázklu z knihy Simony Procházkové Zahrádkářem vědomě s podtitulem návod, jak si jednoduše vytvořit léčivou a jedlou zahradu. Kniha je už 38. titulem meduňkové edice! Najdete v ní mnoho zajímavých informací i praktických rad týkajících se zdravé půdy, přírodních hnojiv a postřiků, léčivých u divokých bylin i živočichů žijících v zahradě. Autorka se inspiruje moudrostí našich předků i některými jejich recepturami.

Publikováno: 3.3.2018 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013
prvníprvní123další sadaposlední