Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Ekologie, příroda

prvníprvní123další sadaposlední

Terapeutku Antonii Krzemieňovou jsme v Meduňce  i na webových stránkách představili už několikrát. Paní Antonie se dlouhodobě věnuje praktické ezoterice  a tento na první pohled trochu záhadný obor také vyučuje ve své škole. Protože se ve své praxi setkává s mnoha klienty a se zajímavými případy a příběhy, které se občas dotýkají "věcí mezi nebem a zemí", povídaly jsme si právě v tomto čase, kdy je před námi Filipojakubská noc, noc Valpuržina, naše "čarodějnice" ... a to vše v jednom termínu, protože všechny tyto názvy se vztahují k magické noci z 30. dubna na 1. květen.

 

Publikováno: 28.4.2017 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Před časem jsme v Meduňce psali o škole ezoteriky, kterou vedla a vede paní Antonie Krzemieňová, odbornice v oboru moderní praktické ezoteriky, terapeutka a také spolupracovnice Meduňky. Studenti této školy si před časem dali zajímavý úkol -- podívat se prostřednictvím speciálních metod, které se v této škole naučili, na osobnost císaře Karla IV. jako na člověka a ne pouze jako na mocného středověkého vladaře.
Letos si připomínáme 700. výročí narození císaře Karla IV. a nabízí se otázka - jaký to tedy byl člověk? 

Publikováno: 6.6.2016 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Vilín virginský (Hamamelis Virginiina) je keř dorůstající do velikosti až 5 metrů. Kvete malými žlutými petlicovými korunnímu kvítky od začátku února do začátku března.
Co z vilínu můžme použít?
Článek připravila Simona Procházková.

Publikováno: 8.2.2016 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda

Letní zahrada překypuje hojností, ale je také třeba se o ni starat, protože každou zahrádku občas navštíví nejrůznější škůdci a choroby. S účinnými přírodními hnojivy, které rostlinkám zaručeně prospějí, nás seznámí Simona Procházková.

Publikováno: 11.8.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Globální ekologie

"Proč si stále dokola vytváříme tutéž realitu? Proč navazujeme stále stejné vztahy? Proč dostaneme vždycky stejnou práci? Kolem nás je nekonečný oceán možností, tak proč vytváříme stále stejnou realitu? Není to udivující, že máme spoustu možností, ale nevíme o nich? Je možné, že jsme tak navyklí na svůj každodenní život a na způsob, jakým svůj život utváříme, že se smiřujeme s myšlenkou, že nad ním vůbec nemáme vládu?“

Publikováno: 25.6.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

                                                Co my jen víme!?  2. část

„Proč si stále dokola vytváříme tutéž realitu? Proč navazujeme stále stejné vztahy? Proč dostaneme vždycky stejnou práci? Kolem nás je nekonečný oceán možností, tak proč vytváříme stále stejnou realitu? Není to udivující, že máme spoustu možností, ale nevíme o nich? Je možné, že jsme tak navyklí na svůj každodenní život a na způsob, jakým svůj život utváříme, že se smiřujeme s myšlenkou, že nad ním vůbec nemáme vládu?“

Publikováno: 14.6.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Proč si stále dokola vytváříme tutéž realitu? Proč navazujeme stále stejné vztahy? Proč dostaneme vždycky stejnou práci? Kolem nás je nekonečný oceán možností, tak proč vytváříme stále stejnou realitu? Není to udivující, že máme spoustu možností, ale nevíme o nich? Je možné, že jsme tak navyklí na svůj každodenní život a na způsob, jakým svůj život utváříme, že se smiřujeme s myšlenkou, že nad ním vůbec nemáme vládu?

Publikováno: 30.5.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Opravdu člověk potřebuje ke spokojenému životu dvacet párů bot a každé dva roky nové auto? A co o našem vztahu ke hmotě a k hromadění věcí prozradí náš osobní horoskop? Přečtěte si článek od naší spolupracovnice Markéty Vostré.

Publikováno: 28.5.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás

Občas do redakce dostáváme články od našich čtenářů - děkujeme za ně! Mnohé z nich jsou zajímavé, a proto jim dáváme prostor i na webových stránkách. Doufáme, že zaujmou i vás...Následující článek o prasíle je od J.J.J. Mišky, který se tomuto tématu věnuje už mnoho let...

 

Publikováno: 24.5.2015 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Globální ekologie

Ježíšku, letos bez odpadu!
Pro většinu z nás jsou Vánoce spojeny kromě jiných rituálů samozřejmě s vánočními dárky, kterými obdarováváme své blízké. Přitom zároveň tušíme, že přepych a plýtvání „není zadarmo", ale že tyto dárky nemusí nutně znamenat drancování přírody ani naše peněženky. Pokud už dárky dáváme a chceme dávat, máme řadu možností, jak pořídit takové, které znamenají menší zátěž pro životní prostředí, případně které mohou pomoci a udělat radost i jiným. Je to však i otázka rodinných zvyklostí a ochoty je měnit. Přinášíme několik tipů na Vánoce šetrnější jak k přírodě, tak k nám samotným a mnohdy i k naší peněžence.
(Tyto tipy nám mohou sloužit  jako inspirace i při dalších příležitostech, nejen
o Vánocích...)

 

Publikováno: 9.12.2014 6:00:00
Kategorie: Ekologie, příroda
Rubrika: Svět kolem nás
prvníprvní123další sadaposlední