Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Rodina

prvníprvní123další sadaposlední

Zdraví dětí  je velmi citlivým tématem. To, nad čím mávneme rukou u dospělého, je u dětí důvodem k zamyšlení. V případě nemocí to platí zvlášť -- i  nejzatvrzelejší srdce změkne, když vidí trpící dítě. A přesto se zdravotní stav dětí stále zhoršuje a děti trpí nemocemi, které se dříve vyskytovaly téměř výlučně u dospělých. Nejvíce přibývá nemocí souvisejících s imunitou. Co s tím? Radí nám MUDr. Vladimíra Strnadelová a Jan Zerzán.

Publikováno: 3.6.2018 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Máte doma dceru či syna, který zanedlouho dokončí školní docházku a právě v těchto dnech a týdnech se rozhodujete, jakou střední školu zvolit? Možná se vám budou hodit rady zkušené poradkyně dr. Michaely Vítečkové...

Publikováno: 11.3.2018 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Nastává léto a blíží se prázdniny, děti si budou užívat dlouhého volna a většinou také budou se svými rodiči, prarodiči nebo dalšími blízkými lidmi trávit mnohem více času než v jiném období. Co děti od dospělých lidé nejvíce potřebují? Co všechno bychom o nich my dospělí měli vědět? Jak je to vůbec s energiemi dětí? Mají děti schopnosti komunikovat s "neviditelným světem" ...?  O dětech z těchto hledisek hovoříme s terapeutkou a odbornicí na psychosomatiku Antonii Krzemieňovou.

Publikováno: 18.6.2017 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Téma tohoto článku nepůsobí na první pohled příliš duchovně. Týká se však vztahů a vztahy jsou po zdraví pravděpodobně hned na druhém místě na řebříčku zájmu těch, kteří vyhledávají jakoukoli pomoc, už již tradiční či alternativní. Je to oblast, která zrovna tak jako naše tělo potřebuje "vyléčit", "doléčit", "zahojit", „zacelit“ nebo někdy i „detoxikovat“. Vztahy často stojí na počátku různých našich psychických, fyzických, mentálních a nezřídka i spirituálních problémů.

Publikováno: 3.6.2017 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Partnerské vztahy

Chystáte se s dětmi k moři, na hory nebo prostě někam do přírody? Pak možná oceníte rady a tipy, jak se vyhnout negativním účinkům slunečního záření, které může citlivou dětskou pokožku hodně potrápit...
Radí nám spolupracovnice Meduňky Simona Procházková (mnohé další zajímavé inspirace najdete v knize S. Procházkové Děti a bylinky, která vyšla v edici Knihovnička Meduňky...)   

Publikováno: 22.7.2016 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

V poslední době se konečně začíná hovořit o syndromu velmi citlivého dítěte (Syndrom of Super Sensibel Child  -- S.S.C.H ). Dlouho o něm neslyšeli nejen  rodiče či prarodiče, ale ani mnozí erudovaní dětští psychologové. Nové poznatky mohou však výchovu našich nejmenších změnit velmi zásadně.

 

Publikováno: 10.6.2016 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti


Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké úkoly má na světě ŽENA a jaké MUŽ? Úkoly mužů a žen na světě se částečně překrývají, ale jsou zároveň v lecčems odlišné, na což se však v moderní době bohužel dost pozapomnělo ...

Publikováno: 23.2.2016 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Partnerské vztahy

Květová girlanda z košíčků na mufiny

Kdo by neměl rád mufiny. Dají se připravit naslano i nasladko a při jejich pečení se fantazii meze nekladou.

Podívejte, jak krásné květy je možné snadno z papírových košíčků vyrobit se svými dětmi.

 

Publikováno: 30.9.2015 10:36:21
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

I když za měsíc lásky je považíván květen, proč si tento důležitý cit nepřimenout na začátku podzimního období? Láska může mít rozmanité podoby a formy. Své prožitky a neobyčejně zajímavá "setkání s láskou" líčí v následujícím článku režisér IGOR CHAUN ...   

Publikováno: 26.9.2015 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Partnerské vztahy

Astrologie může být účinným nástrojem při výchově dětí a prostředkem k pochopení osobnosti dítěte...

Publikováno: 10.9.2015 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti
prvníprvní123další sadaposlední