Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zdraví

Zdraví

prvníprvní123další sadaposlední

21. září je Mezinárodním dnem Alzheimerovy choroby.

Tato nemoc patří mezi obáváné nemoci, spojené s vyšším věkem a četnost jejího výskytu se bohužel zvyšuje.  Výzkumem změn, které by mohly vést ke vzniku této choroby, se v posledních 10 letech zabývá Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. Existuje nějaký způsob, jak této nemoci předejít? Můžeme my sami něco v tomto směru udělat...?  Přečtěte si článek prof. Strunecké, jejíž práce na toto téma před časem ocenila Akademia Medica Pragensis cenou Aloise Alzheimera.

Publikováno: 24.9.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Staré, ale dobré... Tak by se dalo charakterizovat jedno z nejznámějších jídel z brambor - bramborák. Jídla z brambor odedávna patří k podzimu, který právě začíná... Vyzkoušet můžete ve třech různých variantách - a ke všem vám přejeme dobrou chuť! (Recepty jsou z Bramborové kuchařky od Marcely Šebestové, kniha vyšla v meduňkové edici.)

Publikováno: 23.9.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Dnes začíná astronomický podzim. Podzimní období s sebou nese nejen půvab barevného listí, ale také krátící se dny, méně světla a pro leckoho z nás i  obvyklé „podzimní pokašlávání“ nebo dokonce chřipku…Co je dobré mít v podzimním čase na paměti a co dělat pro povzbuzení našeho imunitního systému?
Hovoříme s imunoložkou a zkušenou homeopatkou  MUDr. Zinou Kauckou z Homeopatické kliniky v Praze 6.

Publikováno: 22.9.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Nabízíme tři zajímavé recepty na jednoduchá a chutná jídla z brambor.
Vyzkoušejte = přejeme dobrou chuť!
(Mnoho dalších výborných bramborových receptů najdete v Bramborové kuchařce od Marcely Šebestové, kterou před časem vydala edice Knihovnička Meduňky, můžete ji získat přes náš e-shop).

Publikováno: 16.9.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Ještě nám zbývá pár dnů kalendářního léta, i když slunce slábne a dny se už bohužel zkracují... Příroda nám ale nabízí rozmanité plody, které můžeme využít pro své zdraví a vitalitu... Inspirujte se v článku Simony Procházkové...

Publikováno: 11.9.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Máte rádi rajská jablíčka? Nabízíme dva zajímavé recepty na dobroty z nich - vyzkoušejte, jistě nebudete litovat! Přejeme dobrou chuť...
(Recepty jsou od S. Procházkové z knihy Buďme zdraví na jaře i v létě, vyšlo v edici Knihovnička Meduňky.)

 

Publikováno: 8.9.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Všichni tak nějak tušíme, či víme, že pánevní dno je důležité. Hodně se o něm mluví, ale méně už se mu prakticky věnujeme. Není vidět a jeho špatná funkce se dá po určitou dobu docela dobře maskovat.

Publikováno: 3.9.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Péče o tělo

Posledních pár týdnů mě hodně zaměstnávala otázka, proč je někdo úspěšný a druhý ne.  A to i přesto, že ten méně úspěšný na sobě velmi pracuje, harmonizuje svůj byt podle pricipů feng-shui, studuje knihy, snaží se používat afirmace, pozitivně myslet a dělat spoustu dalších věcí...Čím to může být? Odpovědi na tuto zajímavou otázku ve svém článku hledá a nachází DITA LYNER. 

Publikováno: 27.8.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Jóga

Pokud jste našli na zahrádce pod mohutnými listy několik velkých cuket a přemýšlíte, co s nimi, nabízíme inspiraci od Simony Procházkové... 

Autor: administrator
Publikováno: 25.8.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Mezi letní radosti patří i krásně barevné  a voňavé lesní plody - jahody, maliny, borůvky... Jak toto ovoce působí na naše zdraví a co všechno v sobě tyto lákavé plody skrývají? Ptáme se naší spolupracovnice, naturopatky Kateřiny Boesenberg.

Publikováno: 23.8.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava
prvníprvní123další sadaposlední