Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zdraví

Zdraví

prvníprvní123další sadaposlední

tento  článek můžeme, milé čtenářky, brát jako zajímavou inspiraci nabádající nás znovu vyzkoušet činnosti, které jsme možná někdy dávno uměly, ale už dlouho jsme se k nim nedostaly... Vytvářet milé a krásné věci, i když třeba nejsou plně dokonalé - to je jistě doména žen. A prostřednictvím tvoření se dostáváme blíže k sobě  a ke své duši...Článek před časem připravila naše spolupracovnice, lektorka jógy vědomí, Dita Lyner, inspiraci našla na své cestě po Kanadě...

 

Publikováno: 24.2.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Jóga

Také si v chladných dnech dáte rádi misku dobré horké polévky? Pak jsou tu pro vás tři recepty na výborné polévky z brambor, které jsme vybrali z Bramborové kuchařky Marcely Šebestové. (Kniha vyšla před časem v meduňkové edici a získáte ji přes náš e- shop).

Publikováno: 17.2.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Čekáte hosty a máte jen málo času na přípravu pohoštění? Jsou tu naše skvělé bramborové "rychlovky", které jsme vybrali z Bramborové kuchařky Marcely Šebestové. (Kniha vyšla v meduňkové edici a zísláte ji přes náš e-shop).

Publikováno: 9.2.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

V roce 1991 vyvolalo v USA velký ohlas televizní vystoupení prof. Renauda, který zdůvodnil nižší úmrtnost Francouzů na kardiovaskulární choroby (až o 40 %) vyšší konzumací vína, a to navzdory jejich ne zcela vhodným stravovacím zvyklostem. Hovoří se o „francouzském paradoxu“... Autorem následujícího článku je dlouholetý psolupracovník Meduňky prof. Ing. Pavel Valíček DrSc.

Publikováno: 8.2.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Stále vládne zimní období a den je stále ještě krátký (i když světla už pomaličku přibývá...), a tak naše oči dostávají zabrat. Jak jim můžeme pomoci? Hodně záleží i na tom, co jíme - oči potřebují určité potraviny - jak píše v následujícím článku naše spolupracovnice, naturopatka Katka Boesenberg... 

Publikováno: 27.1.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Většina z nás v období  Vánoc a přelomu starého a nového roku podléhá "cukrovým orgiím" - vánočnímu cukroví, novoročnímu dortu či štrůdlu,vaječnému koňaku a mnohým dalším lákadlům dokáže odolat opravdu jen málokdo. O tom, že cukr ve větším množství zdraví nesvědčí,  jsme asi už všichni slyšeli. Podrobnější informace nabízí v následujíciím článku naturopatka  a specialistka na výživu Kateřina Boesenberg.  

Publikováno: 17.1.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Toto téma je poněkud delikátní, ale každý, kdo se zajímá o zdravou výživu a zdravý životní styl, dobře ví, jak důležité je "pečovat o svá střeva..."  Proto se možná bude hodit rada od naší spolupracovnice, bylinářky Simony Procházkové, která doporučuje využít přírodní sílu švestek. Teď v zimě nám poslouží ty sušené, které můžeme zakoupit v prodejnách zdravé výživy...

Publikováno: 15.1.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

V následujícím článku nabízí zkušená lékařka MUDr. Ludmila Eleková řadu jasných, jednoduchých, a přesto velmi účinných rad. Všimla si totiž, že mnoha lidem v oblasti zdraví unikají základy a vynakládají nepřiměřené množství energie a financí na okrajová řešení. A mnozí jiní na zdraví nedbají vůbec, a jsou pak zaskočeni akutní nemocí, která neprobíhá podle jejich představ. Co tedy dělat, abychom i v náročném zimním období byli a zůstali zdraví nebo alespoň snížili možnost nějaké vážnější nemoci?

Publikováno: 11.1.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Tento článek vznikl na základě několika čtenářských dotazů, ve kterých jste se ptali, jak přecházet vzniku křečových žil nebo co dělat, pokud už křečové žíly máme. Radí nám naše spolupracovnice, naturopatka Kateřina Boesenberg. Věříme, že článek bude užitečný i pro řadu dalších čtenářů…

 

Publikováno: 8.1.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Rozmary počasí a kolísání teplot jsou takřka ideálními podmínkami pro to, abychom se nachladili nebo onemocněli chřipkou. Co proti tomu můžeme dělat?
Ptáme se zkušené lékařky, imunoložky a homeopatky MUDr. Ziny Kaucké
z Homeopatické kliniky v Praze 6.           

Publikováno: 5.1.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína
prvníprvní123další sadaposlední