Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Zdraví

Zdraví

prvníprvní123další sadaposlední

Pozdně podzimní a zimní období a současné počasí s výkyvy teploty s sebou často nese problémy s ledvinami a močovými cestami - je snadné prochladnout a následné nepříjemné potíže na sebe nenechají dlouho čekat...  V následujícím článku nám jeho autorka Simona Procházková radí, jak o ledviny a močový měchýř pečovat.
A pamatujme, že nejlepší je prevence...

Publikováno: 6.12.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Plánujete v blízké budoucnosti založit rodinu a přivést na svět miminko? Je to jedno z nejvýznamnějších rozhodnutí v našem životě. Co můžeme udělat pro zdravé, přirozené početí?

Publikováno: 30.11.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Péče o tělo

Přemýšlíte, jaké jednoduché jídlo uvařit o víkendu? Máte chuť na něco dobrého? Chcete zkusit neokoukaný recept? Co třeba bramborové karbanátky! Hodí se k zeleninovému salátu, k dušené zelenině i k bramborové kaši...
Recepty jsou z knihy Marcely Šebestové Babiččino kuchařské umění, která vyšla v meduňkové edici a nabízí desítky dalších známých i méně známých receptů, které zvládnou i nepříliš zkušení kuchaři...

Publikováno: 23.11.2018 9:14:13
Kategorie: Zdraví

Vzhledem k letošnímu teplému počasí sv. Martin na svůj svátek 11. 11. na bílém koni sice nejspíš nepřijde, ale i tak si ho můžeme připomenout a také si dopřát některou z "martinských" dobrot. A nebo můžeme vyzkoušet něco úplně jiného...

Publikováno: 11.11.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví

Naši předkové si pravidelně každý podzim nakládali kvašené zelí a díky této zelenině dokázali i v nejtěžších dobách přežít. Dokonce získalo i název – lék chudých.
Zelí podporuje naše trávení a obsahuje řadu prospěšných látek. Proto by nemělo chybět v žádné domácnosti... Inspirujte se v knížce Simony Procházkové Podzimní čarování.  (knihu vydala před časem Knihovnička Meduňky).

Publikováno: 9.11.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Celer, petržel a pastinák patří mezi kořenovou zeleninu a v české kuchyni mají své tradiční místo, zejména v tomto podzimním období. Používají se do polévek, omáček a občas se s nimi setkáváme i v podobě přílohy. Kromě toho, že dobře chutnají, mají i zajímavé léčebné účinky.

Publikováno: 5.11.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Opět nastává období, kdy se mnozí z nás budou potýkat s nachlazením, kašlem, rýmou, bolestmi v krku a dalšími podobnými nepříjemnými potížemi. Ke zlepšení stavu můžeme využít přírodní prostředky podle rad Simony Procházkové z knížky Podzimní čarování, která před časem vyšla v meduňkové edici.

Publikováno: 2.11.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Péče o tělo

Ve druhé části článku o zdravé výživě malých dětí se jeho autorka, Mgr. Margit Slimáková, Ph.D., věnuje tématu speciálních dětských jídel, sladkostí a upozorňuje na to, co do dětského jídelníčku nepatří...

 

Publikováno: 27.10.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Jaká strava je nejvhodnější pro malé děti, aby dobře rostly a prospívaly?
S tímto dotazem se před časem na redakci Meduňky obrátila čtenářka Jiřina, odpověď pro ni i pro všechny další zájemce připravila Mgr. Margit Slimáková, Ph.D., průvodkyně zdravím a výživou.

Publikováno: 24.10.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

S pokrokem ve vývoji klinické nutriční medicíny se začínají otevírat možnosti, o kterých se nám před deseti lety ani nesnilo – léčba některých autoimunitních chorob je možná a výsledky jsou trvalé. I přes to, že pro západní medicínu je příliš brzy na to, aby tento fakt oficiálně akceptovala, jsou desetitisíce lidí po celém světě jasným důkazem toho, že
Článek pro Meduňku připravila naturopatka Kateřina Boesenberg, BHSc. MD.

Publikováno: 20.10.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava
prvníprvní123další sadaposlední