Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvníprvní123další sadaposlední

V lednové Meduňce jsme zahájili nový seriál, ve kterém známý psychotronik JAN HNILICA, dlouholetý spolupracovník Meduňky, bude postupně představovat speciální léčebné obrazce, zaměřené na konkrétní zdravotní potíže, v tomto čísle najdete obrazec zaměřený na úpravu krevního tlaku.

Publikováno: 22.1.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Každý den nám přináší řadu možností, jde o to je dobře využít. Pomoci mohou rady z Lunárního kalednáře Krásné paní. Co nám radí pro dnešek a zítřek? Inspiruje se!

Publikováno: 20.1.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Pro zimní dny se hodí rady a tipy z knihy receptů Vítej, zimo bílá od Simony Procházkové, která pře časem vyšla v meduňkové edici.
Knihu získáte přes náš e-shop.

Publikováno: 19.1.2017 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Už jste přečetli lednovou Meduňku? Pokud ještě ne, stále na vás čeká na stáncích PNS a ve vybraných obchodech. Nabízíme další ukázku z lednového čísla, článek MUDr. L. Elekové se týká velmi rozšířeného problému - potíží se štítnou žlázou.

Publikováno: 17.1.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Bolesti hlavy, krční páteře a zad zná bohužel většina z nás takřka důvěrně. Příčiny těchto problémů mohou být různé, ale jednou z hlavních příčin bývá nás současný uspěchaný a nepříliš zdravý životní styl. Nad bolestmi hlavy a zad se v následujícím článku zamýšlí MUDr. Jan Milánek a nabízí i některé praktické rady pro zlepšení stavu.

Publikováno: 16.1.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Péče o tělo

Edice Knihovnička Meduňky nabízí tematicky pestrý výběr titulů, každý si může vybrat podle svého zaměření a zájmu. Na ukázku jsme vybrali knihu zkušeného lékaře MUDr. Rudolfa Zemka Nemoci zdravotníctví, Příběhy pacientů, ve které její autor popisuje své zkušenosti z praxe lékaře v Německu a v ČR...
Knihy z meduňkové edice získáte přes náš e-shop.

Publikováno: 14.1.2017 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Milí čtenáři, děkujeme za krásné fotografie od vás i za pozdravy z dalekých krajů, Těší nás, že s sebou berete Meduňku... Tahle fotka z Floridy dorazila  do redakce od čtenářky Jany...

Publikováno: 13.1.2017 6:00:00
Rubrika: Fotografie

V současných chladných dnech je příjemné se zahřát chutnou a zdravou polévkou. Vyzkoušejte různé varianty polévek, ve kterých jsou hlavní surovinou brambory. Najdete je (a s nimi desítky dalších zajímavých recepů v BRAMBOROVÉ KUCHAŘCE od Marcely Šebestové, kterou vydala před čaesm edice Knihovnička Meduňky.
Knihu získáte přes náš e-shop.

Publikováno: 11.1.2017 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Pokud jste si slíbili, že v novém roce svůj život vezmete pevně do svých rukou, mohl by se vám jako inspirace ke změnám hodit článek lektorky Jitky Třešňákové o možnostech, jak vědomě ovlivňovat svůj život a okolní realitu (samozřejmě k dobrému ...). Přejeme mnoho zdaru!   

Publikováno: 10.1.2017 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

Lednová Meduňka je věnovaná ZDRAVÉMU SPÁNKU. Pokud vám občas v noci nepomáhá ani ono legendární počítání oveček, je toto číslo Meduňky určeno právě vám! Najdete v něm spoustu užitečných rad a věnujeme se samozřejmě i mnoha dalším tématům... Vyzkoušejte třeba osvědčené cviky z hormonální jógy podle článku naší spolupracovnice, lektorky  Yvony Švecové...

Publikováno: 8.1.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci
prvníprvní123další sadaposlední