Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvníprvní123další sadaposlední

Právě nám vládne znamení LVA. Máte kolem sebe nějaké zrozence tohoto královského znamení? Pokud ano, možná si o něm rádi něco přečtete, abyste lépe pochopili "lví duši"...
Ukázka je z knihy Markéty Vostré Znamení v nás, vyšlo v edici Knihovnička

(Knihy z meduňkové edice získáte přes náš e- shop, info také v redakci.)

Publikováno: 29.7.2016 6:00:00
Kategorie: Astrologie
Rubrika: Seriály

Milí čtenáři, je tady pro vás nová - srpnová Meduňka a opět vám nabízí řadu zajímavých infomací z různých oblastí - najdete v ní články týkající se péče o zdraví dětí i dospělých,   zdravé výživy, ale třeba i inspirativní životní příběhy, věnujeme se bylinám, a zvláštní pozornost v totmo čísle věnujeme medu a vůbec využítí včelích produktů pro zdraví a krásu...zkrátka - neváhejte a vrhněte se do čtení!
Přejeme pěkné letní dny a nabízíme ukázku z titulního rozhovoru V. Keilové s podologem Pavlem Kloudem...

Publikováno: 27.7.2016 8:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Léto je v plném proudu a pokud jste ještě neměli dovolenou, jistě ji plánujete. Jak to udělat, aby se dovolená vydařila  a skutečně nám přinesla důležitý a potřebný odpočinek? Poradí naše spolupracovncie Hana Fedora Smejtková.

Publikováno: 25.7.2016 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

Chystáte se s dětmi k moři, na hory nebo prostě někam do přírody? Pak možná oceníte rady a tipy, jak se vyhnout negativním účinkům slunečního záření, které může citlivou dětskou pokožku hodně potrápit...
Radí nám spolupracovnice Meduňky Simona Procházková (mnohé další zajímavé inspirace najdete v knize S. Procházkové Děti a bylinky, která vyšla v edici Knihovnička Meduňky...)   

Publikováno: 22.7.2016 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Víte, jak si poradit s hmyzím kousnutím či bodnutím? Pomoci mohou přírodní prostředky. Poradí nám Simona Procházková...

Publikováno: 20.7.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

V tomto letním čase v lese či na stráních často narazíme na drobné žluté květy třezalky tečkované. I když na pohled působí celkem nenápadně, obsahuje v sobě úžasné léčivé látky - využjme jich ke svému prospěchu!Článek připravil ing. Jiří Trefný.

Publikováno: 18.7.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

V červencové Meduňce můžete najít řadu inspirativních článků na různá témata - věříme, že každý si v ní najde to, co ho zajímá... Nabízíme další ukázku z článku naší spolupracovnice ing. Hany F. Smejtkové...

Publikováno: 15.7.2016 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Do redakce nám napsala paní Alena, která sice už 11 let žije v cizině, ale stále je čtenářkou Meduňky. Paní Aleně děkujeme za milá slova uznání i za fotku z cyklistických závodů, na kterých jí Meduňka dělala společnost... Přejeme vše dobré, milá Aleno!

Publikováno: 12.7.2016 6:00:00
Rubrika: Fotografie

Je čas prázdnin a dovolených, mnozí z nás právě balí a vyrážejí na cesty.. .Ať se  chystáme prožít svou dovolenou daleko od domova nebo se naopak těšíme na klidnou relaxaci na své chalupě či chatě, vždy na nás čekají různá "letní rizika". Příliš ostré sluneční paprsky, klíšťata, cestovní nevolnost, zažívací problémy ...
Co dělat, abychom se těmto rizikům vyhnuli a užili si vytoužené léto a volné dny co nejpříjemněji?

Publikováno: 10.7.2016 6:00:00
Kategorie: Rodina
Rubrika: Děti

Hlavní sezóna dovolených u moře je tu a jak ukazují statistiky, mnoho Čechů cestuje k Jadranu do Chorvatska. Tato lokalita je oblíbeným místem, kam je možné cestovat letecky, autobusem nebo vlastním automobilem. Zřejmě i proto je chorvatské pobřeží častým místem různých duchovních a ezoterických seminářů. Cesta k moři je i tak dlouhá a v závislosti na konkrétní lokalitě trvá nejčastěji automobilem mezi 8 až 15 hodinami. Je proto škoda cesty nevyužít k návštěvě různých zajímavých míst, které Chorvatsko nabízí. Tentokrát se společně podíváme k Plitvickým jezerům.

Publikováno: 7.7.2016 6:00:00
Kategorie: Cestování
Rubrika: Zápisky cestovatele
prvníprvní123další sadaposlední