Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvníprvní123další sadaposlední

Stává se vám, že se necítíte dobře, pálí vás žáha, tlačí vás žaludek a zažívání nefunguje? Je na čase se zamyslet nad možnými příčinami - jednou z nich může být i překyselení organismu. V článku na toto téma nám radí ing. Vladimír Prokeš.   

Publikováno: 23.11.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Péče o tělo

Hlavní téma listopadové Meduňky jsme věnovali důležité problematice autoimunitních onemocnění. Z následující ukázky (článek naturopatky Kateřiny Boesenberg) je vidět, že naši autoři uchopili téma velmi srozumitelně a ve svých článcích přinášejí řadu užitečných informací...

Publikováno: 21.11.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Podle Galéna či Hippokrata následovaného Jungem je sangvinik přizpůsobivý a emočně vyrovnaný. Nestálý, lehkovážný, optimistický s mělkými city. Pokud hovoříme o mužích, nazýváme je sangviniky, naproti tomu takováto žena je často považována za sebestřednou, případně "běhnu"...

Publikováno: 20.11.2017 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

Před časem jeden čtenář Meduňky požádal o radu, jak vyrobit tzv. živou a mrtvou vodu.
Pro něj i pro další zájemce nabízíme návod od pana Josefa Voříška, nestora českých léčitelů, svérázného technika a vynálezce. Josef Voříšek zemřel v březnu 2012 ve věku 89 let, obsáhlý rozhovor s ním jsme přinesli v Meduňce č. 3/2011. Pan Voříšek si "živou a mrtvou vodu" sám často vyráběl a užíval ji v běžném životě mnoha způsoby.

Publikováno: 18.11.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Měli jste někdy amulet? Že na takové věci nevěříte? Podívejme se na toto téma trochu blíže spolu s autorem tohoto článku, předním českým psychotronikem Janem Hnilicou. ..

Publikováno: 16.11.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Léčitelství

Opět vybíráme z listopadové Meduňky, kterou si stále můžete koupit na stáncích PNS a ve vybraných prodejnách... Tématem čísla jsou autoimunitní choroby, jejich prevence a léčba, ukázka je z článku naší spolupracovnice MUDr. Ludmily Elekové. 

Publikováno: 14.11.2017 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Blíží se konec roku a nastává čas, kdy si mnozí z nás budou dávat různá předsevzetí... Pokud byste rádi omezili kouření nebo s tímto zlozvykem skoncovali úplně, budou se vám možná hodit rady našeho dlouholetého, bohužel už zesnulého spolupracovníka, bylináře J.A. Zentricha...

Publikováno: 13.11.2017 6:00:20
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Podle lidové pranostiky má 11. listopadu přijet sv. Martin na bílém koni a také je to čas na svatomartinskou husu a víno... Pokud se rozhodnete pro střídmější jídelníček, zkuste třeba naše dvě skvělé bramborové polévky - s pohankou a se zelím. Určitě vás v těchto chladných dnech dobře zahřejí... (Recepty jsou z Bramborové kuchařky od M. Šebestové z naší meduňkové knihovničky.)

Publikováno: 11.11.2017 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Co to vlastně znamená - být pokorný? Že si člověk má nechat všechno líbit? Zapomenout na sebe ve prospěch druhých? Jak se můžeme dopracovat ke skutečné pokoře?  A je to vůbec žádoucí  - v dnešní době? Přečtěte si, co o pokoře napsal náš dlouholetý spolupracovník, který už s námi bohužel není, skvělý bylinář a milovník humoru Josef A. Zentrich...

Publikováno: 10.11.2017 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

Dlouholetý spolupracovník Meduňky, astrolog Pavel Hanzal, právě vydal svoji čtvrtou knihu Astrologie krok za krokem: Učebnice výkladu horoskopu v praxi. Zeptali jsme se ho, co můžou čtenáři od knihy očekávat, v čem jim může být prospěšná a na další související zajímavosti.

Publikováno: 8.11.2017 6:23:10
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci
prvníprvní123další sadaposlední