Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvníprvní123další sadaposlední

V minulých dnech jsme vám přinelsi informace o nové knize CELEK. Nabízíme ukázku...

Publikováno: 6.12.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Profesor T. Colin Campbell, autor známé Čínské studie, napsal další knihu. Má jednoduchý, ale velmi příznačný název: CELEK....
Informace o této nové kniza por nás připravila dr. Nora Chvojková.

Publikováno: 4.12.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Dnes začíná poslední měsíc tohoto kalendářního roku. Co nám přinese? Odpovědi možná najdete v měsíčním horoskopu, který pro nás připravuje náš spolupracovník,  astrolog Pavel Hanzal... Všem čtenářům přejeme příjemný a úspěšný prosinec.

Publikováno: 1.12.2016 6:00:00
Kategorie: Astrologie
Rubrika: Předpovědi

Novým titulem oblíbené edice Knihovnička Meduňky je kniha naší spolupracovnice, bylinkářky Simony Procházkové s poetickým názvem Když ženy rozkvetou a podtitulem recepty pro zdraví a krásu. Najdete v ní mnoho rad a dobrých doporučení a tipů, jak využít sílu přírodních prostředků v různých obdobích života ženy - protože každá žena si v každé fázi svého života zaslouží být zdravá, spokojená a "rozkvést"... Knihu získáte na stáncích PNS a přes náš e-shop.

 

Publikováno: 30.11.2016 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013

Milí čtenáři, PROSINCOVÁ MEDUŇKA právě vychází! Už na vás čeká na stáncích PNS a ve vybraných prodejnách. Její hlavní téma je věnované vánočnímu času, na který se naši autoři podívali z různých úhlů a nabízejí vám spoustu zajímavých informací "pro tělo i pro duši". A kromě toho samozřejmě v Meduńce najdete mnoho dalších inspirativních článků. Přejeme pěkné počtení a dobrý vstup do posledního měsíce tohoto roku... 

Publikováno: 29.11.2016 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Milí čtenáři, zimní období a hlavně pak časté přechody z mrazu do tepla jsou pro naše vlasy velkou zátěží. Někteří z nás již mají své osvědčené recepty, jiní se spoléhají na čepice a někdo na radikální zkrácení vlasů na jaře. My vám přinášíme několik tipů a jednoduchých, ale přesto osvědčených receptů, jak pomoci svým vlasům přírodní cestou. Ingredience na jejich přípravu určitě najdete doma.

Publikováno: 27.11.2016 19:52:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Péče o tělo

Do redakce došly před časem dva podobné dopisy, v nichž se čtenářky svěřují s tím, že se s nimi podle jejich vlastních slov „dlouhodobě děje něco divného“. Paní J. měla před lety konflikt s bývalým kolegou a od té doby jí pronásledovaly zdravotní potíže, měla problémy se spánkem, měla pocit, že na ni něco působí a že jí tělem probíhají elektrické vzruchy. Zatím nenašla způsob, jak tuto situaci řešit, lékaři si s tím nevěděli rady, a ona se už cítila být na pokraji svých psychických a fyzických sil. Byla nešťastná a bezradná. Podobné zážitky popisovala i paní M.
O názor jsme požádali spolupracovnici Meduňky, terapeutku Antonii Krzemieňovou.

Publikováno: 24.11.2016 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

Vážení čtenáři a přátelé naší Meduňky,

po první společné procházce, které proběhla v měsíci září, vás nyní zveme k návštěvě dalších léčivých, energetických a magických míst v našem hlavním městě. Území Prahy totiž oplývá nebývale velkým počtem míst s nevyčerpatelnými zdroji kosmické i zemské energie, která vyhledávali i naši předci. Tyto magické, energetické a léčivé lokace mají kromě jiného také blahodárný účinek na lidský organismus.

Publikováno: 21.11.2016 10:00:04

Také vás trápí nespavost? Tak vězte, že s tímto problémem rozhodně nejste sami - poruchy spánku jsou dnes velmi časté. Co signalizují? Nejčastěji souvisejí se stresy a porušením rovnováhy v těle. Často se stává, že člověk sám sobě nedokáže pomoci, a pak je na místě pomoc psychologa...

Publikováno: 21.11.2016 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

Dlouholetý spolupracovník Meduňky, bylinář Josef A. Zentrich, kterého jsme si v redakci vážili pro jeho znalosti bylin a zkušenosti z práce s nimi, pomohl v životě mnoha lidem a spoustu lidí potěšil svým osobitým smyslem pro humor. Často se však také vážně zamýšlel nad zákonitosmi duchovního světa a nad principy života... Protožezesnulý Josef A. Zentrich dovedl rozdávat radost, nabízíme vám pro inspiraci jeho zamyšlení nad tím, co je to RADOST...V těchto podzimních pošmourných dnech si ji potřebujeme připomínat...

Publikováno: 19.11.2016 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)
prvníprvní123další sadaposlední