Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvníprvní123další sadaposlední

Červencové číslo Meduňky už na vás čeká ma stáncích PNS, milí čtenáři! Věříme, že si ho třeba vezmete s sebou na dovolenou a přečtete si pozorně všechny články, které pro vás naši autoři připravili... Hlavní téma jsme věnovali KRÁSNÝM a ZDRAVÝM VLASŮM, ale samozřejmě v čísle najdete i řadu dalších témat. Jako vždy nabízíme ukázku - a přejeme pěkné počtení a krásný začátek léta! 

Publikováno: 29.6.2016 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Už v dávných dobách poznali lidé na základě empirických zkušeností, jak zásadní a nezpochybnitelný vliv má Luna na mořský příliv a odliv, na růst a prospívání rostlin, na nejrůznější životní cykly zvířat, prostě na neživou i živou přírodu včetně člověka (a jeho zdravotní i psychické dispozice a indispozice v podobě nemocí).
Článek připravil astrolog ing. Josef Kulovaný.

Publikováno: 26.6.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Léto je tady! O významném čase letního slunovratu a svatojánské noci si přečtete v článku ing. Jiřího Trefného, který vyšel v červnové Meduňce. Nabízíme ukázku...

Publikováno: 23.6.2016 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Podkrovní mansarda, roubená chalupa pevně přitisknutá ke stráni, prostorná prvorepubliková vila obklopená pěstěnou zahradou. Anebo moderní loftový byt na rušném nábřeží či kolébající se hausbot - domov může mít různou podobu podle tradice, kultury, stavu našeho konta a touhy naší duše.

Publikováno: 23.6.2016 6:00:00
Kategorie: Astrologie
Rubrika: Seriály

Sv. Jak Křtitel patří k nejuctívanějším křesťanským světcům a svatojánská noc, předcházející svátku jeho  narození, je odedávna považovaná za čas plný tajemství
a zázraků...

Publikováno: 23.6.2016 6:00:00
Kategorie: Duchovní články
Rubrika: Svátky a významné dny

LÉTO JE TADY!
21. června 
vstupuje Slunce do znamení Raka a na severní polokouli začíná léto. Tento výjimečný den naši předkové považovali za jeden z nejvýznamnějších v roce...

 

 

Publikováno: 21.6.2016 6:00:00
Kategorie: Duchovní články
Rubrika: Svátky a významné dny

Výskyt duševních nemocí bohužel stoupá raketovým tempem. Odhaduje se, že přibližně každý čtvrtý člověk během života onemocní duševní nemocí. Jak je možné, že tolik lidí – od malých dětí po seniory --  má špatně fungující mozek? Autorkou článku je naše spolupracovnice MUDr. Ludmila Eleková.

Publikováno: 18.6.2016 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

Libeček patří mezi výrazné aromatické byliny, kterývylepší chuť mnoha pokrmů. Rozhodně si zaslouží naši pozornost...

Publikováno: 16.6.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Pokud jste ještě nečetli červnovou Meduňku, nabízíme vám pro inspiraci ukázku z velmi zajímavého článku naší spolupracovnice Mgr. Marie Hlávková, Ph.D., astropsycholožky  a terapeutky, která ve svých článcích vychází ze zkušeností ze své bohaté terapeutické praxe...

Publikováno: 15.6.2016 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Není nad klidné posezení v předletním podvečeru - třeba s dobrým čajem nebo
s chutným  a lehkým moučníkem... Vyzkoušejte některý z mnoha skvělých a nápaditých receptů z nové Bramborové kuchařky od Marcely Šebestové, která právě vyšla v edici Knihovnička Meduňky!
Zakoupíte ji na stáncích PNS nebo přes náš e-shop.

Publikováno: 12.6.2016 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013
prvníprvní123další sadaposlední