Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvníprvní123další sadaposlední

"Na svatého Jiří, vylézají ze země hadi a štíři," praví lidové pořekadlo. Jiné úsloví nám radí, že teprve po svátku sv. Jiří  si můžeme sednout na zem, aniž bychom se vystavili nebezpečí z prochladnutí... Zkrátka, svatý Jiří toho má na starosti mnoho a jméno Jiří patří u nás stále k nejfrekventovanějším. Kdo to byl - sv. Jiří? A existoval vůbec? 

Publikováno: 24.4.2018 6:00:00
Kategorie: Duchovní články
Rubrika: Svátky a významné dny

Je nádherné jaro a příroda nám nabízí řadu zelených bylinek, které nejen že obsahují cenné vitaminy  a minerály, ale navíc jsou velmi chutným doplňkem řady pokrmů. Vyzkoušejte třeba nenápadnou pažitku...
(Z knihy S. Procházkové Léčivá síla čerstvého koření, vyšlo v edici Knihovnička Meduňky)

Publikováno: 21.4.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Přečtěte si druhou část článku MUDr. Ludmily Elekové o účincích nadměrného množství sacharidů na náš organismus...

Publikováno: 19.4.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

V aktuálním dubnovém čísle Meduňky se věnujeme důležitému tématu prevence a léčby osteoporózy. V následující ukázce se nad tímto  problémem komplexně zamýšlí naše spolupracovnice, zkušená lékařka MUDr. Ludmila Eleková.

Publikováno: 17.4.2018 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Kdo si myslí, že ví o výživě dost a že činí informovaná a správná rozhodnutí, je bohužel obvykle lapen do pasti mýtu o správných a nesprávných sacharidech...
(Tento článek připravila pro Meduňku naše spolupracovnice MUDr. Ludmila Eleková.)

Publikováno: 16.4.2018 16:30:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Se spolupracovnicí Meduňky, imunoložkou a homeopatkou MUDr. Zinou Kauckou z Homeopatické kliniky v Praze 6,  jsme hovořili na aktuální téma jarní únava.

Publikováno: 14.4.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Alternativní medicína

Nabízíme druhou část článku Eriky Hájkové o přírodních metodách antikoncepce...

Publikováno: 12.4.2018 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Péče o tělo

Už jste četli dubnovou Meduňku? Jestli ještě ne, můžete si ji stále zakoupit na obvyklých místech - stáncích PNS nebo některých vybraných prodejnách. Nabízíme další ukázku, tentokrát z článku doc. MUDr. Bohuslava Hanuše o fenoménu tzv. lékařských sugescí...

Publikováno: 10.4.2018 17:07:16
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Žijeme v době, kdy je zcela běžné, že žena na drobné zdravotní či estetické problémy, či prostě „jen tak,“ dostane „pilulky“ – chemickou hormonální antikoncepci. Ta samozřejmě zdravotní problémy neřeší. Naopak, vyrábí (i u zdravých žen) problémy další a mnohem závažnější... Následující článek pro Meduňku připravila Erika Hájková.

Publikováno: 9.4.2018 14:59:35
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Péče o tělo

Čeká nás jarní víkend a mnozí z nás se budou věnovat jarním pracím na zahrádce a úvahám, co vše letos zasadit a co pěstovat. Při tom se bude hodit nová kniha z naší edice Zahrádkářem vědomě, s podtitulem Jak si jednoduše vytvořit léčivou a jedlou zahradu. Autorka knihy, bylinářka Simona Procházková, nabízí mnoho praktických rad a vychází z osvědčené moudrosti našich předků. 
Knihu získáte přes náš e-shop a na stáncích PNS. 

Publikováno: 7.4.2018 6:00:00
prvníprvní123další sadaposlední