Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.

Články

Zde naleznete jednotlivé články

prvníprvní123další sadaposlední

Napadlo vás někdy uvažovat o kráse  a módě z pohledu astrologické symboliky?
Pokud ne, inspirujte se tímto článkem od Věry ŠimonovéDozvíte se, jak se v módě projevují základní astrologické archetypy - a také to, že nikdy není pozdě objevovat a užívat si svou vlastní krásu!  

Publikováno: 25.8.2016 6:00:00
Kategorie: Psychologie
Rubrika: Péče o duši (duševní hygiena)

Zdravým stravováním můžeme posílit své zdraví a předejít různým zdravotním komplikacím. Jenže - ruku na srdce - o zdravé stravování se většinou více zajímají ženy než muži, a ženy občas nad některými oblíbenými nezdravými "dobrotami" svých portějšků jen lomí rukama... V následujícm článku naturopatky Katky Boesenberg se dozvíte pár tipů na potraviny, které jsou důležité pro mužské zdraví...  

Publikováno: 22.8.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

32. titulem edice Knihovnička Meduňky, který vychází na konci srpna, je kniha Tajemno kolem nás 2, ve které autorka, psycholožka a léčitelka PhDr. Miroslava Mašková, navazuje na svoji první knihu Tajemno kolem nás. Zabývá se ezoterní astrologií i působením energie, kterou můžeme vyjádřit sedmi energetickými paprsky. Nabízí informace i rady užitečné pro dosažení harmonie těla a duše... Přečtěte si ukázku... Knihu získáte přes náš e-shop nebo na stáncích PNS.

 

Publikováno: 20.8.2016 6:00:00
Rubrika: Knihovnička do roku 2013Moderní doba bývá často spojována s nejrůznějšími civilizačními neduhy. Většina z nás trpí častým stresem a hektickým způsobem života. To si vybírá daň na našem duševním ?i tělesném zdraví. Chtěli byste to změnit? Přijďte načerpat inspiraci a sílu na mezinárodní veletrh zdravé výživy, zdravého životního stylu a ekologicky šetrných výrobků BIOSTYL - ECOWORLD, který se nově uskuteční v podzimním termínu 1. - 2. 10.2016 na Výstavišti v Praze - Holešovicích.

Publikováno: 19.8.2016 7:00:00
Kategorie: Placená inzerce
Rubrika: PR

Urodilo se vám na zahrádce více ovoce, než stačíte spotřebovat a řešíte, co s ním?
Zkuste ho zmrazit! Před časem jsme do redakce dostali dotaz od čtenářky, která se zajímala o správný způsob zmrazování ovoce a zeleniny. Odpověděla jí Mgr. Margit Slimáková, Ph.D. Možná se tyto informace budou právě teď hodit i vám...

Publikováno: 18.8.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Ze srpnové Meduňky vybíráme ukázku z dalšího článku, který pro nás připravil náš spolupracovník doc. MUDr. Bohuslav Hanuš...

Publikováno: 16.8.2016 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

Naturopatka Kateřina Boesenberg se s námi podělila o svůj vyzkoušený recept... inspirujte se...

Publikováno: 14.8.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

V srpnové Meduňce se věnujeme také tématu MEDU a VČELÍCH PRODUKTŮ. Pokud uvažujete nad tím, čím si raději osladit čaj, odpovědi najdete v článku naturopatky Ivety Kulhánkové - nabízíme ukázku...

Publikováno: 12.8.2016 6:00:00
Kategorie: Aktuality
Rubrika: Pro inspiraci

„V jednom článku jsem si přečetla, že s věkem se zvyšuje i krevní tlak. Takže když je mi 68 let, je normální mít tlak 168?“, zeptala se čtenářka Marie.
Odpovídá zkušená makrobiotička ing. Jarmila Průchová.

Publikováno: 9.8.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Výživa a zdravá strava

Léto - doba dovolených a prázdnin se svými teplými a dlouhými dny vybízí k pohybu více než jiná roční období. Proč je důležité se hýbat? Na to ve svém článku odpovídá naše spolupracovnice MUDr. Ludmila Eleková.

Publikováno: 7.8.2016 6:00:00
Kategorie: Zdraví
Rubrika: Péče o tělo
prvníprvní123další sadaposlední