Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
RECEPT PRO VÁS: Rajčata v kuchyni

Máte rádi rajská jablíčka? Nabízíme dva zajímavé recepty na dobroty z nich - vyzkoušejte, jistě nebudete litovat! Přejeme dobrou chuť...
(Recepty jsou od S. Procházkové z knihy Buďme zdraví na jaře i v létě, vyšlo v edici Knihovnička Meduňky.)

 

Rajčatová marmeláda s ovocem

Potřebujeme: 500 g rajčat * 500 g jablek * 500 g sladkých hrušek * 500 g švestek * 1 kg ovocného cukru
Postup:
Rajčata spaříme ve vroucí vodě a oloupeme. Jablka a hrušky rozkrojíme a vykrojíme jádřince. Švestky vypeckujeme. Vše dáme do širokého hrnce a pomalu rozvařujeme. Pokud je třeba, před počátkem varu podlijeme naběračkou vody. Rozvařené ovoce a rajčata rozmixujeme a propasírujeme přes síto. Pak vrátíme zpět do hrnce, přidáme cukr a vaříme tak dlouho, až je směs hustá. Horkou marmeládu vlijeme do skleniček, uzavřeme víčky, obrátíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.

Rajčatové čatní 
Potřebujeme: 4 větší rajčata * 1 cibule * 2 feferonky * ovocný cukr * mořská sůl * dle potřeby citron   
Postup: Rajčata spaříme a oloupeme. Rozmačkáme je vidličkou, vmícháme k nim drobně nasekanou cibuli a feferonky, dle chuti osolíme a osladíme, případně dochutéme citronovou šťávou.