Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Recept na víkend: bramborové karbanátky třikrát jinak

Přemýšlíte, jaké jednoduché jídlo uvařit o víkendu? Máte chuť na něco dobrého? Chcete zkusit neokoukaný recept? Co třeba bramborové karbanátky! Hodí se k zeleninovému salátu, k dušené zelenině i k bramborové kaši...
Recepty jsou z knihy Marcely Šebestové Babiččino kuchařské umění, která vyšla v meduňkové edici a nabízí desítky dalších známých i méně známých receptů, které zvládnou i nepříliš zkušení kuchaři...

Bramborové karbanátky I
Půl kilogramu vařených brambor nastrouháme, přidáme 15 dkg drobně nasekaného vařeného uzeného masa, 1 vejce, trochu osmažené cibulky, 10 dkg hrubé mouky, špetku pepře a sůl. Ze zpracované směsi utvoříme karbanátky, obalíme je v hladké mouce, rozšlehaném vejci a strouhance. Usmažíme do zlatova. Podáváme s dušeným špenátem.

Bramborové karbanátky II
Půl kilogramu vařených strouhaných brambor, 3 na malé kostičky nakrájené špekáčky, kousek slaniny, 1 vejce, 3 strouhané žemle a sůl zpracujeme v těsto, uděláme karbanátky, obalíme ve strouhance a usmažíme. Podáváme s dušenou zeleninou.

Bramborové karbanátky III
Nastrouháme oloupaný celer velký jako pěst, smícháme s 30 dkg mletého masa, přidáme 2 vejce, 2 strouhané žemle, 3 vařené prolisované brambory, 2 stroužky utřeného česneku, sekanou cibuli, pepř a sůl. Z propracovaného těsta tvoříme karbanátky, obalíme je v rozšlehaném vejci a strouhané housce. Smažíme po obou stranách. Podáváme s bramborovou kaší a kompotem.