Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Co dokáže mrkev?

Milí čtenáři, také přemýšlíte nad tím, co jíst v tomto ročním cbdobí, abychom zachovávali zásady zdravé stravy a svému tělu zabezpečili dostatek vitamínů a minerálů? Většina současných stravovacích doporučení připomíná, že je třeba jíst potraviny z našeho zeměpisného pásma, tedy například "naši" tuzemskou zeleninu. Nenápadnou, ale důležitou zeleninou s mnoha prospěšnými účinky pro naše zdraví je - mrkev. Podívejme se, co o mrkvi a jejích účincích napsal v rámci svého cyklu "veselé bylinky" známý a uznávaný bylinář a dlouholetý spolupracovník Meduňky Josef A. Zentrich...
(Povídání J:A. Zenricha o mnoha účinných bylinách vyšlo v edici Knihovnička Meduňky...)

Mrkev!!
Jsem mrkev karotka, slovensky mrkva obyčajná, americky „the Wild Carot“ a německy  „die Wilde Möhre“.  Blíže se nepředstavuju, protože si myslím, že mně dobře zná každej čtenář Meduňky. Nebo je snad mezi vámi někdo, kdo nepapá mrkvičku? Určitě ne! Leda že by si Meduňku koupil omylem místo buřta.

Bojí se mne regma i močové kameny
Používá se ze mne především kořen, ale také semeno a méně často i celá nať.  Obsahuji karoteny, které jsou předstupněm vitamínu A, dále vitamíny skupiny B, taky „céčko“ a potom i cukry, silici, fosfolipidy, steroly a fůru všelikých minerálů. Semínka obsahují také užitečný olej. Zvyšuji imunitní reakci  organismu a taky vylepšuji zrak. Bojí se mě i třeba revmatismus  a pokud mne někdo pravidelně papá,  tomu nevyrostou močové kaménky!  Neměla bych také chybět při léčbě srdeční ischémie. Jo  a když mě rozetřete a naplácáte na postižené místo, dobře hojím rány, spáleniny a opařeniny. Nálev z mých semínek jest velice prospěšen při léčbě angíny pectoris, kde bývá po čase možno snížit podávání silných léků se spoustou nežádoucích účinků.


Nepít  šťávu po půllitrech jako pívo, nebo zežloutnete!

Skoro bych řekla, že nejvhodnější lékovou formou ze mě jest šťáva, kterou lidé dobře snášejí, takže ji můžeme podávat po decilitrech. Ale,  jak už varoval  pan farář Kneipp v 19. století:  všeho s mírou a dobrého pomálu. Takže ani se mnou se to nemá moc přehánět – pivaři pozor, pokud se rozhodnete pro zlepšení zdraví  nahradit mojí šťávou pivo! Litr šťávy denně by vás zaručeně dovedl  k přetížení jater a k nepříjemně žlutavému zbarvení pokožky. Tady jsou na tom lépe milovníci vína -- 3 deci  mrkvové šťávy denně je tak akorát! Ale jen pokud nemáte žaludeční či dvanáctníkové vředy a také některé formy střevních zánětů, pak  musíte účinek šťávy  pomalinku vyzkoušet. Na druhé straně je moje šťáva velmi prospěšná po antibiotické léčbě, protože umí dát do richtiku střevní mikroflóru. Jsem užitečná i pro  diabetiky,  kteří by měli moji šťávu popíjet nejlépe  3 x denně asi 1/8 litru po dobu 3 týdnů. Jo  a zpevňuji taky kosti a zuby,  pomáhám i  při neplodnosti – v tomto případě se podává 2 x denně 1/8 litru šťávy po dobu několika ovulačních cyklů; začít podávat vždy asi 3 dny před očekávanou ovulací a asi 3 dny po ovulaci skončit.


Mrkvovou kaší proti astmatu a průjmům
Při astmatu je velmi prospěšné podávání mrkvové kaše. Čerstvou mrkev očistíme pod tekoucí vodou, nakrájíme na kostičky a ve troše vody uvaříme v přikryté nádobě do měkka. Pak protlačíme přes sítko a můžeme osladit medem. Denní množství této kaše by mělo činit asi 150 g. Tato kašička také prospívá při průjmech; v takovém případě ji medem nesladíme, podáváme 200–250 g denně, rozděleno nejméně na dvě až tři dílčí porce.
      Při nepříjemné plísni v ústech je vhodné vyplachovat ústní dutinu odvarem z mrkvové nati, připraveným 5--10 minutovým varem. Teplá mrkvová šťáva s trochou smetany zvyšuje tvorbu mateřského mléka. Podáváme 200–250 ml této směsi denně, po dobu asi 14 dní.

Mrkvová maska pro krásu
Dámy ocení, že čerstvá mrkvová šťáva umí vyhladit mělčí vrásky. Nanášíme na obličej poklepem a necháme uschnout. Na spáleniny působí dobře přikládání očištěné, jemně nastrouhané mrkve, kterou ponecháme pod jemným obkladem asi 15 minut, a potom smyjeme vodou nebo lépe zeleným čajem. Ovšem pozor –na hluboké vrásky  vepsané životem  už nepomáhá ani svěcená voda!
     

čaj na čištění krve
A na závěr výborný recept na „krev čistící“ thé, vhodné k vnitřnímu podávání při všech kožních chorobách:

-    Nati řepíku              (hb. agrimoniae)                                  100,0 g
-    Semene mrkve       (sem. daucaceae)                                  50,0
-    Oddenku pýru         (rhiz. graminis)                                       50,0
-    Nati meduňky          (hb. melissae)                                       25,0
-    Květu sedmikrásky  (fs. bellis perennis)…………………....25,0
 
     Béřeme 2 rovné čajové lžičky směsi a spaříme sklenicí = 200 ml právě vroucí vody, ponecháme 10 minut luhovat, scedíme a podáváme neslazené, 3--4x denně.

                                                                J.A. Zentrich