Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Vybíráme ze zářijového čísla Meduňky: Chuť žít

Z mnoha zajímavých článků, které najdete v zářijovém čísle MEDUŇKY, vybíráme ukázku z článku terapeutky a psychotroničky Evy Chudové...

Záleží na každém
Žijeme v hektické době, často se cítíme unaveni záplavou informací a dění kolem nás vyvolává otázky, jak se bude náš svět vyvíjet dál a kam se vůbec naše planeta řítí…
Platí, že naše Země má takovou energii, jakou mají její nejsilnější obyvatelé – lidé! Zjednodušeně řečeno, když to miliarda jednotlivců „vzdá“ a bude se chovat sebevražedně, pak i celá planeta ztratí motivaci k tomu, aby přetrvala, aby vydržela své nesnáze a její ochranná energie bude minimální. Bude svou negativní energií k sobě přitahovat nehody v podobě zničující světové války, přírodních katastrof a kataklyzmat, srážek s meteority apod. Ve své podstatě bude stát proti Bohu, jako každý, kdo ztratil chuť žít, protože i naše planeta je bytostí.
Z toho vyplývá, že každý z nás rozhoduje o tom, co bude dál s námi se všemi.  S lidstvem. S Vesmírem. Život jednotlivce není jen jeho soukromou záležitostí, je věcí veřejnou! Pocit, že „mne se to netýká“, je jen bláhovou iluzí. Proto je nesmírně důležité si chránit chuť do života. Važme si toho, že máme život! Jistě, může se stát, že právě v tomto čase řešíme nějaké složité problémy, nejsme se svým současným životem spokojeni, neumíme jej unést, ale to se vždy dá vyřešit. Proto nám dal Bůh dar vzájemné pomoci. Pomáhejme těm, kteří to mají těžké, aby neztratili chuť žít a věřit, že dokud dýcháme, není ještě vše  ztraceno. Dávejme naději, zvedejme ty, kteří upadli a nedokáží bez pomoci vstát.

Udělejte si test…
Na to, aby si člověk dokázal uvědomit, jestli má či nemá chuť žít, stačí jednoduchý test: Zkuste si představit, že ležíte v rakvi, ruce složené podél těla a nemůžete se hnout. Kolem vás proudí a běží život -- a vy jste jen pozorovatel. Dění kolem se vás už netýká. Pokud vám tato představa nažene slzu do oka, máte chuť žít. Pokud vás tento obraz uklidní a naplní pocitem uspokojení, je to varovný signál. Chcete zemřít. Tato touha je většinou v podvědomí, ale často pronikne i do plného vědomí.
Co myslíte, že se stane s tělesnou schránkou, když vás opustí chuť žít? Tělo se podrobuje vůli duchovní složky lidské bytosti. Máme-li nechuť k životu, nemá ji ani tělo, a to až do úrovně buněk. Tělo ochabne, tělesné funkce se zpomalí, a to nejdříve nepatrně, plíživě. Imunitní systém přestává pracovat a „vyřizuje“ jen neodkladná narušení chodu těla. Vše pomalu, ale jistě začne fungovat jen jako na „zkrácený úvazek“. Imunitní systém selhává, chemie těla je poškozována neřešenými infekty, negativní energií a dalšími škodlivými faktory.
Po nějaké době se tělo zhroutí v astrálu. To znamená, že se zhroutí nejdříve v rovině duše. Po tomto zhroucení, kdy duše již není schopná fungovat, začíná další etapa negativního postupu, a to je odchod ducha. Duch tj. věčná energie člověka, odchází do roviny astrální neboli duchovní. Z člověka tak zůstane jen tělo a jeho duchovní srdce v krizi...

                                                   Eva Chudová

Celý článek najdete v zářijové Meduňce.