Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Astrologie

Milí čtenáři, je před námi další měsíc a jistě se nám všem bude hodit předpověď od našeho spolupracovníka Pavla Hanzala. Přejeme pěkný a klidný červen a dobré počtení!

Orgán, kterému je potřeba v červnu věnovat péči: tenké střevo

Nejčastější problémy související s játry: nedostatečný příjem vitaminů, minerálů a dalších důležitých látek, průjmy, zažívací obtíže, zaplísnění organismu

Duchovní souvislosti
Hlavní duchovní příčinou problémů s tenkým střevem je vnitřní nepohoda, proto bychom si měli uvědomit, co je v životě důležité a zbytečně se nerozčilovat. S tím samozřejmě souvisí nadmíra stresu, kterého je v současné době všude víc než dost a tím spíše je důležité, aby si každý člověk našel cestu, jak se odreagovat a jak v sobě najít klid a mír.


Osvědčené rady pro tenké střevo od astrologa a léčitele Pavla Hanzala

  • občas dopřejte tenkému střevu preventivní očistnou kúru ve formě tinktury z kopretiny řimbaby
  • naučte se jógový dech a snažte se tak dýchat běžně
  • pravidelně meditujte
  • vnitřní klid podpoří také cvičení jógy nebo taichi
  • nezatěžujte organismus hlavně bílým cukrem a kávou
  • nabídněte tělu během června odpočinek za pomoci půstu – buď celý den 1x týdně, nebo alespoň půl dne
  • mačkejte si (v případě bolesti hlaďte) hlavně reflexní body jater, žlučníku, žlučovodů, slinivky, dvanáctníku,tlustého a tenkého střeva a C bodu
  • naordinujte si pravidelnou relaxaci jak pro tělo, tak mysl a citový život

 

Horoskopy pro jednotlivá znamení

Beran
První dvě červnové dekády budou velmi dynamické, čehož můžete využít k různým aktivitám. Důležité také budou kontakty s přáteli a získávání různých informací. V poslední dekádě pozor na urážlivost a dávejte si pozor na spory v rodinném kruhu.
Rada: Zapracujte na větší trpělivosti jak pro běžný život, tak duchovní cestu.


Býk
Úspěchy a spokojenost v červnu závisí na tom, jak se k životu postavíte. Největším rizikem je malá ochota poctivě pracovat, ovšem přílišná lenost a snaha si užívat radostí života nemůže přinést příliš společenského úspěchu, po kterém také toužíte.
Rada: Buďte více pokorní.

 

Blíženci
Přestože vám bude chybět více praktického přístupu k životu, můžete v červnu získat hodně přátel a prožívat spokojené dny. Důležité je nepodléhat iluzím, falešným slibům a snažit se o dochvilnost, což platí i o pravidelných meditacích.
Rada: Noste hematit na uzemnění.

Rak
Měsíc si můžete rozdělit tak, aby vaše činy ladily s tím, co vesmír nabízí. Během prvních dvou dekád si udělejte čas na přátele a vše, co je zajímavé a vyžaduje změnu. V poslední červnové dekádě vám bude více vyhovovat rodina a vnitřní citový život plný lásky.
Rada: U problémů nezalézejte „do ulity“.

Lev
Červen je pro Lvy velmi dobrým obdobím, ve kterém můžou získat slávu a úspěch, což je nepochybně příjemné, ale může jim to zkomplikovat duchovní i pozemskou cestu. Nepodléhejte iluzi úspěchu a dál poctivě pracujte.
Rada: Pozor na stravu a pohyb, abyste nepřibrali na tělesné váze. 

Panna
Hlavně během prvních dvou dekád měsíce června budete bojovat s přílišnou povrchností a „nadhledem“, který vaší analytické mysli nebude zrovna ladit. Zkuste se z toho poučit a lépe vyhodnocujte, kde je důležité jít do detailů a kdy nikoliv.
Rada: Pomáhejte bližním.


Váhy
Vzhledem k tomu, že se v poslední dekádě můžou objevit neshody ohledně bydlení a fungování rodiny, zkuste předchozí dny využít co nejvíce k vysvětlování a vyřešení vašich představ. V kombinaci s vašimi diplomatickými schopnostmi to můžete dokázat a vyhnete se následným potížím.
Rada: Nezapomínejte na modlitbu.


Štír
Pokuste se váš životní rytmus vyladit tak, abyste měli dost času jak na plnění povinností, tak zábavu a také na cestu k Universu. V průběhu června nezapomínejte, že radosti a slasti pozemského života můžou být příjemné, ale snadno sklouznou k totální závislosti a ztrátě sebe sama.
Rada: Konejte karma jógu.

Střelec
V červnu byste měli být opatrní zejména v tom, co vypouštíte z pusy a na co myslíte, protože slovo i myšlenka mají nemalou sílu. Pokud se vám je povede dostat pod kontrolu, můžete využít příznivého vlivu dobroděje Jupitera ke spokojenému životu.
Rada: Méně slov a více opravdovosti.

Kozoroh
První dvě dekády měsíce června můžete prožívat solidní období a je jenom na vás, na co zaměříte pozornost, ovšem nebylo by od věci získat plusové body u partnera a rodiny, jelikož ke konci měsíce může dojít v této sféře k nepohodě.
Rada: Rozvíjejte intuici a empatii.

Vodnář
Během prvních dvou dekád si můžete ujasnit hodně ze svých názorů a životních postojů, využijte proto tyto dny ke studiu. Ke konci měsíce se vám do toho už nebude tolik chtít, navíc bude hrozit větší lenost, přičemž první příznaky pocítíte již v druhé části června.
Rada: Nezapomínejte, že jenom rozum na duchovní cestě nestačí.

Ryby
Pokud čekáte klidnější dny, ve kterých bude vaše nitro v harmonii, vyčkejte na konec měsíce. Předchozí dvě dekády přinesou mnoho komunikačních problémů a ani vaše mysl vám meditační praxi příliš neusnadníí.
Rada: Praktikujte bhakti jógu.


Připravil Pavel Hanzal, astrolog a léčitel

www.pavelhanzal.cz